Na základe vašej žiadosti som sa pozrel na vaše náboženské podvedomie.

V prípade kresťanstva, hinduizmu a islamu musím skonštatovať, že váš postoj k týmto náboženstvám už spôsobuje chorobné zopnutia neurónov v organizme a prispieva k určitému druhu chorobnosti.

Čo sa týka budhizmu a pravoslávia, tu zatiaľ pestujete mŕtvu formu spomienok na svätcov, v ktorých pretrváva živá forma Boha samotného. Zároveň je cítiť, že si dokážete určitými náboženskými kontemplačnými cvičeniami otvoriť cestu k živej prítomnosti Boha vo vás a takto sa vydať na cestu sviatosti. Teda vo vás sa zjavuje živá forma Boha a zraniteľné srdce novonarodeného dieťaťa. Na ceste k živému Bohu v kresťanstve je vhodné, aby ste zašli do kostola a položili ruky na lavicu alebo iné predmety v kostole. Môžete tak spraviť aj na obrázku. Položte ruky a nechajte sa unášať pocitmi.

V hinduistickej ceste k živému Bohu je potrebné kontemplovať na kvety a vidieť v nich hinduistické božstvá. Mierna nálada zamilovanosti a vnútorného sexuálneho napätia je vítaná.

V islamskej ceste k živému Bohu treba prejsť ešte dlhú cestu. Zameňte absolútne odmietavý postoj na to, že občas obrázky islamu pohladíte a poviete si, že extrémni islamisti nevedia, čo činia a odpustite im ich previnenia voči Božiemu svetu.

V budhistickej ceste k živému Bohu môžete prejsť do živej formy a zanechať spomienkovú formu. Môžete duchovne postúpiť. Čítajte si o svätcoch. Zájdite do ezoterickej predajne. Snažte sa prijať do seba všetko, čo bolo vo svätých veriacich. To je jedno, z ktorého náboženského systému svätec pochádzal.

V pravoslávnej ceste k živému Bohu môžete prejsť tak isto do živej Božej formy. Stačí kontemplácia na staré drevené kostolíky na východnom Slovensku. Každé náboženské miesto treba vnímať ako živú prítomnosť Božiu, ktorá čaká na svoje oživenie vo vás. Prechádzajte si stránky o pravosláví na internete.

Budem rád, keď sa po čase ozvete, aby sme sa pozreli, ako napredujete na svojej duchovnej ceste.

Obrázok č.1 vyjadruje súčasnú úroveň, obrázok č.2 možnú dosiahnuteľnú úroveň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.