Požiadali ste ma, aby som zhodnotil váš podvedomý vzťah k náboženstvu. Bohužiaľ, rád by som konštatoval priaznivejšiu správu. Váš prístup k otázkam náboženstva, a to celkovo, zašiel za únosnú hranicu. Tento váš prístup blokuje činnosť neurónov v organizme. Pokúste sa svoj postoj zmeniť v záujme svojho zdravia.

Na ceste k živému kresťanskému Bohu svätcov sa snažte svoje agresívne predstavy o zatvorení a týraní kňazov pozmeniť. Môžete niekoho nenávidieť, ale nie Božiu prítomnosť v ňom. Naučte sa to vo svojej mysli oddeľovať.

Na ceste k živému hinduistickému Bohu sa usilujete všetko zničiť vojenskou cestou. Môžete vo svojich predstavách ničiť hinduistické svätyne, ale nikdy nie Boha samotného.

V islamskom náboženstve ste sa ubrali k najťažšej deštrukcii. Vo vnútri mysle ste sa pridali na ich stranu. Svätá vojna džihád vám koluje v krvi. To by nevadilo, no keď budete niekoho v predstavách ničiť, tak nikdy Božiu prítomnosť v ľuďoch samotných.

V budhistickej ceste k živému Bohu budhistických svätcov je deštrukcia neurónov najmenšia. K budhizmu máte prejav tolerancie a iba by ste ich pozatvárali. Nezatvárajte s nimi aj Božiu prítomnosť v nich.

V pravoslávnej ceste k živému Bohu pravoslávnych svätcov je tiež badať deštrukciu. Zlikvidovali by ste všetky pravoslávne hroby a z kostolov spravili sklady. To vo svojej mysli môžete robiť, no nie s Božou prítomnosťou v týchto miestach.

Doporučujem vám, aby ste dodržiavali náboženskú psychohygienu. Môžete nenávidieť a neznášať náboženstvo ako také, aj ľudí, no nikdy vo vlastnom záujme Božiu prítomnosť. Tá je nedotknuteľná. Naučte sa to oddeľovať, jedno sú veriaci, a druhé Boh v nich. Pokiaľ budete v myšlienkach devastovať aj Boží princíp, tak si budete zbytočne poškodzovať svoje zdravie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.