Sny. Programovanie do snov. Využitie snov na riešenie a pochopenie duchovnej cesty. Veštecké výkony okolo snov. Spánok zvierací. Sny a osud. Snová ezoterika.
Pokračujem v štúdiu, ale aj v nácviku snovej ezoteriky. Naštudoval som si množstvo ezoterickej, ale aj odbornej literatúry okolo problematiky spánku a snov. Doteraz som sny hlavne využíval na to, aby riešili problémy okolo duchovnej cesty. Teda pred zaspaním, ale aj počas dňa som neustále programoval, aby sa v snovom vedomí riešili veci okolo vlastnej duchovnej cesty. Postupujem aj tak, že najprv si meditáciu rozpracujem a pokračujem v nej na druhý alebo ďalší deň. Čakám, kým to sny vyriešia a ja zo snovej mysle vylovím to výnimočné riešenie.
Tak isto som zvládol techniku veštenia pomocou snov. Keď sa mi sníva alebo mi niekto povie svoj sen, som schopný mu povedať, čoho sa daný sen dotýka. Ide to celkom dobre. Veštecky dokážem prenikať do snovej pamäte a tu zisťovať, čo dotyčná osoba v snoch prežíva. Je to zisťovanie terapeutické, ktoré pomáha chorej osobe zistiť, či sny podporujú uzdravenie, alebo nie.
Svoj spánok som prerobil na spánok zvierací. Spím málo a aj z tohto spánku sa zobúdzam. Tak isto som si zvykol pospávať počas celého dňa a napriek tomu pod týmto stavom aktívne pracovať. Niektoré dni cítim, ako keby som bol súčasťou snov.
Znovu podrobnejšie skúmam knižky s problematikou snov a prekvapil ma výrok v jednej knižke o tom, že do snového sveta by sa malo zostupovať pomocou samotných snov. Moc som tomuto výroku alebo postrehu nerozumel a nevedel som si ho logicky zdôvodniť. Pri hlbšom chápaní sa treba ponoriť do problému intenzívnejšie a dobre ho opísať inými slovami. Autor snovej publikácie sa zmieňuje o tom, aby sme snový proces využili na realizáciu duchovnej cesty a to priamo v snovom stave. Teda neprogramovať svoju myseľ iba na riešenie problémov okolo duchovnej cesty. Autor navrhuje vydať sa na snovú cestu cez snové stavy, ktoré sa pred spaním a počas dňa naprogramujú. Neprogramovať iba riešenie problémov na duchovnej ceste, ale realizovať duchovnú cestu priamo cez snový proces. To stačí programovať pred spánkom.
Začnem programovať takýto prístup k novej problematike meditačnej cesty v snovej ezoterike.

Pridaj komentár