Váha klesá. Váha stúpa. Váha je stabilizovaná. Nemám záujem schudnúť, nemám záujem pribrať, ale mám záujem o stabilnú váhu s určitým množstvom tuku. Mám zdravý a mimoriadne dobre fungujúci tukový orgán.

Je tu problém, a zase ide váha hore. To je znamenie na to, aby ste začali niečo progresívne robiť a nedopustili nárast váhy. Snažíte sa zareagovať ihneď po miernom vzostupe váhy a prinútiť organizmus, aby v množstve tuku poklesol. O pokles tuku sa nebudú snažiť ženy v klimaktériu alebo po operácii vaječníkov. Pribratie nejakých 4 až 7 kíl je prirodzené. Tukový orgán v podobe tuku iba bude vytvárať chýbajúce ženské hormóny. Síce to nebude plnohodnotná náhrada, ale bude to pre organizmus postačovať.

To, že váha ide hore, je u mnoho ľudí bežné a prirodzené. Je to prejav dobrého metabolizmu a fungovania tela. Osoby, ktoré sú moc chudé a neukladajú tuk, nemusia byť zrovna zdravé. Zvyčajne tukový orgán u nich nefunguje dostatočne. Teda váha sa zdvíha a opasok v oblasti brucha sa už zase nedá zapnúť na určený počet dierok, treba zahájiť ofenzívu a nedovoliť naberanie tuku. V tomto prípade sa stane, že organizmus prepne na naberanie tuku a priberiete doslova zo všetkého.

A tu treba zastaviť toto prehodenie trávenia na ukladanie zásob do tuku. V prvom rade začneme zmenšovať dávky všetkého jedla postupne a nie náhlivo a naraz. Postupne prejdeme do delenej stravy. Nebudeme nad delenou stravou špekulovať. Zjem napríklad pol rožku a až za hodinu si zoberiem syr, ktorý by som bol zjedol s rožkom. Teda oddelím od seba jednotlivé zložky porcií, ktorých objem znížim. Keď ma prepadne vlčí hlad, tak sa jednostranne najem jedného druhu jedla. Napríklad zjem za 20 minút dva ananásové kompóty. Môžete zjesť veľa jogurtu alebo šunky. Prípadne použijete systém, že jete napríklad koláč, požujete ho a potom vypľujete do pripravenej smetnej nádoby. Takto môžete zjesť aj dva obrovské koláče. Aj to je metóda, ako uspokojiť nenažranca v sebe. K tomu pridáte narastajúcu dávku pohybu. Všetko postupe a rozumne. Časť cesty do práce prejdete peši a časť prejdete dopravným prostriedkom. Naplánujte si domáce opravy a nákupy po obchodoch. Potom pridávate programovanie sily vôle. Sadnete si a plánujete si, ako a čo budete jesť. Prípadne sa takto programujete aj počas chôdze. Môžete postupne pridávať aj priame zasahovanie do procesu hladu. Sedíte a skoncentrujete sa do stredu hlavy a predstavujete si, ako a čo všetko pojete. Zároveň sa snažíte utíšiť hlad a prepnúť tráviace orgány žalúdka, tenkých a hrubých čriev na spaľovanie tukov v tukovom orgáne. Tak isto sa usilujete stres z hlavy dostať do svalov tela a to tým, že sa koncentrujete na svaly. To aktivizuje krvné vlásočnice a krv sa nevalí do žalúdka, ale do svalovej hmoty. Bude to nesporne pomalšie tráviť.
Pridávate ďalší systém prepnutia naberania tuku a to tak, že si celodenné jedlo podelíte na ešte menšie dávky a jete skoro každú pol hodinu.

Pridávate ďalšiu techniku a zo stravy vždy každý deň alebo niekoľko dní vylúčite určitý druh potraviny. Teda krátke výberové chudnutie. Potom môžete niektoré potraviny nahradiť inými druhmi potravín a to nízkotučnými, nízkokalorickými a menej výživnými ako sú napríklad ryby. Prejdete na sucháre, banány a iné energeticky nízkohodnotné potraviny. Chudnete a zároveň sa preliečujete stravou.

Pridávate ďalšiu účinnú techniku a to je potenie v saune alebo v horúcom kúpeli. Jednoducho to vypotíte a spálite v horúcom prostredí.

V žiadnom prípade sa nesnažíte zobrať určité tabletky a zastaviť naberanie pomocou nich. Tráviaci systém, ktorý je hlavne zodpovedný za chudnutie, si navykne na tabletkovú liečbu a stane sa voči nej odolný. Rozumnejšie je popíjať pri pohybe redukčné čaje klasického zloženia.

Keď váha poklesne a v oblasti brucha sa viete zapnúť alebo spratať do nohavíc, prestávate chudnúť a pozvoľna sa vraciate do normálneho stravovacieho režimu. Nenechajte sa zlákať komerčnou a iluzórnou reklamou o vychrtlých ľuďoch.

Pridaj komentár