Príspevok č.7 Saša Pueblo: Drobné znamienka
Keď zvládnete ostatné cvičenia Teosofickej školy, postúpite ďalej a k písmenám sa naučíte pridávať rôzne druhy jednoduchých značiek: bodky, čiarky, drobné písmená, malé geometrické útvary. Zmyslom takýchto cvičení je dynamizácia pôsobenia písmen zoskupených do slov a viet.

Príspevok č.8 Saša Pueblo: Praktikum
Keď ste dostatočne dlho odcvičili predchádzajúce cvičenia, zahájite praktické využitie s tým, že si začnete predstavovať jednotlivé písmená vo všetkých oblastiach vášho fyzického tela. Začínate v hlave, postupujete do oblasti hrude, rúk, brucha a nôh. V týchto oblastiach koncentráciou zmyslových centier v šedej kôre mozgovej cítite upravené písmená. V ďalšej etape presuniete cvičenie do jednotlivých častí mozgu a to do šedej kôry, bielej hmoty, malého mozgu, miechy. V týchto častiach znovu znaky vizualizujete a cvičíte základné cvičenia. S cvičením postupujete do srdca, pľúc, pečene, žalúdka, sleziny, obličiek, hrubých a tenkých čriev, mechúra, maternice a prostaty. Keď v týchto oblastiach dostatočne dlhým cvičením dokážete udržať všetky druhy písmenkových variácií, postupujete na ďalšiu úroveň. Tento raz to budú jednotlivé časti mozgu a to predný mozog, temenný mozog, spánkový mozog, zadný mozog a stredný mozog. V ďalšej etape to budú jednotlivé hormonálne žľazy, kosti, chrupavky, svaly, koža, zmyslové orgány. Cvičenia sú ukončené, keď v každej bunke tela dokážete cvičiť s každým písmenkom.

Príspevok č.9 Saša Pueblo: Vnútorný hlas
Pri cvičení z Fakírskej školy – aktuálne nové poznatky ste odcvičili schopnosť ovládania vnútorného hlasu (to, čo vo vás večne niečo rozpráva) a to v pocite ľaváka a praváka. Teda paralelne vám fungujú dve centrá vnútorného hlasu a to synchrónne. Bližšie to vyzerá, ako keď jeden hovorí a druhý opakuje. Pri vyššej úrovni môže vnútorný hlas praváka viesť iný monológ ako vnútorný hlas ľaváka. Všetko to chce dlhodobý a náročný výcvik. Keď to budete skúšať zistíte, že každý vnútorný hlas k riešeniu určitého problému pristupuje ináč. Cvičenie Teosofickej školy začína v tom okamihu, ako sa koncentrujete na vnútorný hlas a uplatňujete naučené techniky Teosofickej školy.

Pridaj komentár