Otázka šťastného osudu sa týka nás všetkých. Aj ja sa musím starať o to, aby som udržal niť šťastia a nemusel sa stretávať s obdobiami, keď sa darí príliš extrémne a naopak, keď sa nedarí. V poslednom období so zasväcovacími schopnosťami, ktoré sú rovnocenné Reiki zasväcovateľom, som zakúsil extrémne darenie. No usiloval som sa o to, aby som nepodľahol tomuto fenoménu. Jedna vec sú financie a druhá vec je duchovná cesta a napredovanie na duchovnej ceste. Musel som zmenšiť množstvo zasvätení, lebo ich počet zobral veľa času a už nezostal čas na veci budúce. Tiež mi nezostával čas na písanie nových vecí. Jednoducho sa to nedalo stíhať. Tak isto som sa zamyslel, kto okolo mňa sa stal brzdou a namiesto napredovania ma sťahuje do hlbočiny neúspechu. Z dôvodu udržania vývoja do budúcnosti som sa s niektorými rozlúčil a aj týmto príspevkom im prajem, aby sa im darilo na ich ceste. Je to smutné, ale z dôvodu budúcich udalostí sa treba zamerať na tých, ktorí chcú ísť ďalej a udržať si šťastný osud.

Aj aktivity na internete patria do oblasti šťastného osudu. Spomínam si, ako ťažko som prekonával internetovú negramotnosť a negatívny vzťah k technike. Dnes som už rád, že na mojich internetových stránkach mám zavedené všetky možné produkty, teda video, foto, mp3, poradne a ďalšie. Veľkú radosť mi spravila skutočnosť, že som sa stal aj vyhľadávačom obrázkov a internetových stránok, ktoré majú čo povedať meditujúcim. Verím, že systém vyhľadávača pomôže ezoterickej obci lepšie sa zorientovať v ezoterike a ušetrí nekonečný čas v hľadaní internetového bludiska.

V rámci šťastného osudu som musel prijať aj marketingový spôsob myslenia tých, ktorí sú v reálnom živote úspešní. Pravidelne sa kŕmim hlavne strategickým marketingom. Kupujem si knižky tohto druhu a konzumujem úspešnosť. Možno je to netradičná kombinácia – ezoterika, duchovný rast a marketing. Ale čas ukazuje, že poňať ezoteriku ako konkurenčný boj medzi ezoterikmi veci prospieva a dovoľuje nájsť toho ezoterického ešte viacej ako je to bežné.

Tak isto sa usilujem všetko okolo ezoteriky inovovať. To, čo je v ezoterike použiteľné, konzumujem a už tak potichu cítiť, že do ezoteriky prinesieme nové trendy a postupy, ktoré pred nami nerobili iní ezoterici. Tento trend cítiť v náboženskej ezoterike a ezoterike venujúcej sa vedomiu kozmonautov.

Snažím sa, aby sa zlepšovali moje schopnosti a aj meditujúcich okolo mňa. Začali sme dosahovať takú úroveň hlavne vešteckých a špiritistických schopností, ktorá dovoľuje ďalším ezoterikom okolo mňa podieľať sa na ezoterickom výskume a hľadaniu nových progresívnych postupov.

Vždy sa usilujem robiť ezoteriku tak, aby nešla do extrémnej úspešnosti a zase sa neprepadala do dlhodobej neúspešnosti. Preto aj odolávam lákadlu televízie, rozhlasu a časopisov. Verejné vystupovanie síce prináša popularitu a tým aj financie, temnou stránkou je zase komerčnosť, návaly záujemcov a narušovanie štandardného chodu. Stačí malá zmienka o mne v časopise a nastane záplava záujemcov. Ironicky hovorím, že keď mi chce niekto zle, tak stačí, keď ma spropaguje v niektorom časopise.

Pridaj komentár