Chcela by som Vás poprosiť o radu. Práve som sa prepracovala na Vašu stránku, konkrétne na odpoveď, kde Vás prosí pisateľka o radu z dôvodu pomalého systematického priberania. Ja som v roku 2005 držala diétu dva týždne presne podľa rozpisu po dvoch týždňoch som jedla striedmo a len do 17 hodiny, čo sa snažím dodnes, ale večer si doprajem ovocie. Schudla som v priebehu minulého roka 14 kg, ale toho roku od apríla som pomaličky 5 kíl pribrala. Neviem čo mám robiť, lebo nechcem sa dostať späť na 77. Prosím Vás veľmi pekne, ak mi môžte poradiť. Vďaka.

Vyhodnotenie Dieto dotazníka

Popíšte diéty, ktoré ste absolvovali:
1. Vylúčenie chleba a podobne: áno chlieb jem len niekedy /napr. raz za pol roka/ ale to ho jem ako hrianku a k nemu len čaj

TO NIE JE SPRÁVNE NEJESŤ CHLIEB, MÔŽE SA VÁM TO VYPOMSTIŤ. CHLIEB MÔŽETE, ALE NESMIETE SI NAŇ NIČ DAŤ, JESŤ HO SUCHÝ A NIEKOĽKODŇOVÝ. HODINU PRED A PO NEJESŤ A NEPIŤ SLADKÉ NÁPOJE.

2. Vylúčenie cukrov a sladkostí: v poslednom čase zjem aj sladkosť / cereálne tyčinky a ak pečiem tak z celozrnnej múky s medom
3. Vylúčenie tučného mäsa: nejem
4. Vylúčenie všetkého mäsa: jem prevažne kuracie a chudé bravčové

AJ TU VNÍMAŤ CHYBU, MALI BY STE JESŤ PREVAŽNE RYBACIE MÄSO A TO IBA NA SUCHEJ PANVICI OŠMAHNUTÉ. K TOMU NIČ INÉ. PRÍLOHU ZJESŤ AŽ NESKORŠIE.

5. Vylúčenie ovocia: jem veľa ovocia hlavne večer

TOTO JE ZÁSADNÝ OMYL. OVOCIE OBSAHUJE FRUKTÓZU A PRI DIÉTACH SA TRÁVENIE DOKÁŽE PRISPÔSOBIŤ A Z CUKRU VYROBIŤ TUK. NESPRÁVNY PRÍSTUP.

6. Vylúčenie mliečnych výrobkov: jem jogurty nízkotučné a acidofilné mlieko
7. Diéta delená, teda jedenie iba jednej zložky a po hodine inej zložky: snažím sa tak jesť, že nekombinujem stravu živočíšnu a rastlinnú

TAK ISTO NESPRÁVNE ROBENE. TREBA SA NAUČIŤ ODDELIŤ JEDNOTLIVÉ ZLOŽKY STRAVY OD SEBA. TEDA JETE OBED A ZJETE MÄSO, NESKORŠIE ZEMIAKY, NESKORŠIE ŠALÁT. VŠETKU STRAVU TREBA OD SEBA ODDELIŤ. VYPIJETE KÁVU, CUKOR NESKORŠIE, SMOTANU NESKORŠIE. JEDINE TAKTO ODDELENÁ STRAVA NEVEDIE K PRIBERANIU, NEVEDIE K JOJO EFEKTU. A MÔŽTE Z JEDNEJ ZLOŽKY ZJESŤ AJ VIACEJ.

8. Diéta iba jedna potravina neobmedzene: nie
9. Diéta hladovaním: nie

TAK ISTO CHYBY. TREBA SA NAUČIŤ POSTUPNE HLADOVAŤ A V HLADE PRACOVAŤ. PRIRODZENÝ STAV JE, KEĎ SA NAUČÍTE FUNGOVAŤ BEZ JEDLA A POTOM MENŠIE ODDELENÉ POLOŽKY JEDLA. NEPRICHÁDZA K JOJO EFEKTU.

10. Diéta iba pitie minerálok: nie
11. Diéta bezlepková: nie
12. Diéta podľa kalórií alebo menšie dávky: nie
13. Diéta menšie dávky jedna a často: nie

TAK ISTO ROBÍTE CHYBU. MALÉ ODDELENÉ POJEDANIE JE NAJVHODNEJŠIE S VYLÚČENÍM BEŽNÉHO JEDLA AKO RAŇAJKY, OBED A VEČERA. TAK ISTO SA VAŠE TRÁVENIE NEDOKÁŽE POZMENIŤ. NEPRICHÁDZA K JOJO EFEKTU.

ĎALEJ SLABO VYUŽÍVATE AJ INÉ MECHANIZMY NA UDRŽANIE VÁHY NAPR. PROGRAMOVANIE A VIZUALIZOVANIE CHUDNUTIA. NECÍTIM JASNÝ PLÁN SCHUDNÚŤ A HĽADAŤ VHODNÉ PROSTRIEDKY K CHUDNUTIU.

REAKCIA

Vďaka za odpoveď, budem rada, ak mi spravíte dietoprofil. Myslela som, že všetko robím správne a nakoniec musím všetko od základu zmeniť. Teším sa na ďalšie pokyny.

Dieto profil

Požiadali ste ma, aby som sa veštecky pozrel na problémy s nadváhou. Bohužiaľ, problém je v tom, že máte poškodené svalstvo, ktoré nevie spaľovať tuk. Ostatné máte v tele zdravé. Liečba delenou a oddelenou stravou a malé porcie. Donútiť, aby sa organizmus živil z tuku bez pohybu.

Psychický stav: aurický obal je vzdialený od fyzického tela a tiež podvedomé obaly sú mimo. Ešte nie na tabletkovú liečbu, ale rozsiahle psychoterapie na stabilitu psychiky sú nutné. Treba osobitne vypracovať psychologický profil.

Zdravotný stav: 6 neurónových oblastí je v poriadku. Nervstvo tela je v poriadku. Krvné riečište, kostná dreň, lymfatické riečište, lymfy, hormonálna sústava sú v poriadku. Kyvadlo neobkreslilo svaly. Stupeň chorobnosti 52, čo je už chorobný stav v tejto oblasti. Totálna podvýživa svalov. Máte tu zničené kmeňové bunky, ktoré sa starajú o obnovu svalov. Zničili ich mikroorganizmy. Teda zlá výživa svalov a neschopnosť spaľovať tuky. A to je hlavný problém. Ostatné všetko v poriadku.

Tukový orgán (tuk tela): prevažuje hnedý tuk, ktorý tvorí základ rezervných látok v tele. Biely tuk na rýchle spálenie chýba. Vodovitý tuk je na prsiach a bruchu. Tukový orgán kyvadlo neobkreslilo. Teda stupeň chorobnosti 72, čo je bežiaca chorobnosť. Tukové bunky rýchle geneticky modifikujú na bunky mimo kontrolu organizmu.

Terapia: pokiaľ som prezeral osoby, ktoré sa z takého stavu dostali, tak jedli veľmi malé dávky jedla a nastavili to tak, aby prinútili organizmus používať tuk na výživu tela. Trvalo to niekedy aj 3 – 5 rokov. To je jediná reálna možnosť, ktorú pre vás veštecky vidím.

POSTUP SAMOLIEČBY

Samoliečba svalov: absolvujte akupunktúru svalov niekoľkokrát. Naučte sa robiť akupunktúru aj sama. Iná možnosť je otĺkanie svalov zväzkom paličiek. clanok.php?log=dl33 – článok o paličkách
Natieranie tela krémami, ktoré obsahujú živice a silice z ihličnatých stromov. Trvalo zabezpečiť mikropoškodzovanie svalov cez tieto postupy.

Samoliečba tukového orgánu: spravte si vrecko, ktoré naplníte suchou záhradnou zemou. Najlepšia by bola zem z výkopu základov, aj dve vrecká. Prikladajte si ich pri oddychu na telo na rôzne miesta.

Samoliečba stravovaním: v prvom rade zastaviť priberanie a to natrvalo. Teda realizovať oddelenú stravu: zjem chlieb, po hodine vajíčko, potom syr a potom zeleninu. Niekedy môžete zjesť väčšiu porciu jedného druhu jedla napríklad zemiakov, možno celý deň. Niektoré dni – v sobotu a nedeľu môžete jesť rôzne druhy jedla spolu, ale menšie množstvo a viackrát denne. Takýto druh diéty nevyvoláva jojo efekt a zabezpečuje aj dostatočnú výživu tela. Takúto diétu treba držať aj 5 rokov. Určiť si dávky jedla, ktoré vedú k pomalému a trvalému chudnutiu. Nie sú dovolené výnimky žravosti na sviatky alebo oslavy. Treba trvalo vydržať. Uvedomte si, že v ovocí je príliš veľa cukrov a organizmus sa naučí ukladať tuk aj z tejto položky. Pokiaľ ste unavená a slabá, užívať kávu, redbul a iné povzbudzujúce dovolené látky.

Samoliečba – psychoterapie: keď ste hladná a točí vám žalúdok, tak sa naučte vydržať aj hodinu a potom oddelene niečo zjedzte. Postupne predlžujte výdrž v hladovaní. Vytrvalo na tom pracujte. Posilňovanie sily vôle predstavou o tom, ako postupne chudnete a liečite sa. Programovať si to ráno, na obed a večer. Pred spaním si vizualizujte, ako vás sny liečia a nie ničia. Robiť trvalo mnoho rokov.

Pridaj komentár