Ako je už u mňa zvykom, usilujem sa poriadne starať o svoje zdravie a nebyť v žiadnom prípade ani jeden deň chorý a musieť niečo kvôli chorobe vynechať.

Stále viacej vsádzam na prevenciu a pripravovaný geriatrický program bude v tomto smere dobrý systém, ako udržať svoje orgány mladé. Viem, že slovo geriatria, geriatrický, starecký a zasratučký, neznie moc lahodne v ušiach. Evokuje to v nás oddelenie pre dlhodobo chorých, starých a nevládnych ľudí. Ale na druhej strane trochu hororu v tomto smere nezaškodí.

Keď si človek prečíta niektoré časopisy a pozrie niektoré relácie, tak si myslí, že svet je gombička a choroby chodia po horách. No nedajte sa zmiasť komerčnými rečičkami. Choroby preboha nechodia po horách, a chodia po nás, ľuďoch. A netvárte sa, že geriatrický program sa vás netýka. Ale týka sa, či už ste mladí, prestarnutí alebo geriatrickí. Práve keď ste mladý a krásny, tak by ste sa mali paradoxne zaujímať o geriatrický program a ako ho dostať za mladi do svojej krvi. Veľa ľudí žije v naivnej predstave, že ich sa to netýka a prevencia je zbytočná, pokiaľ niečo nie je choré. Ale to je veľký omyl. Základom môjho dobrého vzťahu ku geriatrickému programu je panický strach pred doktormi. Ja som pripravený spraviť čokoľvek, aby som sa nemusel k nim dostať. A to môže byť aj pre vás dobrá motivácia. A nielen doktorovi, ale aj liečiteľovi. Paradoxne radšej chodím sám k sebe ako k lekárom alebo iným liečiteľom.

A tak ma osobný strach priviedol až k liečbe rôznymi druhmi štiav. Kúpil som si celkom dobre vyzerajúcu knižku od amerického autora, aby som si o liečbe šťavami plnými enzymatických zložiek niečo naštudoval. A rozhodol som sa aplikovať najprv tieto terapie na sebe. Uvedomil som si rozumovo, že liečba čerstvými šťavami má v sebe to, čo nemôžu mať iné liečivá a to je čerstvá enzymatická zložka. Uvedomoval som si aj funkciu trávenia a poškodenia čerstvých enzýmov v tráviacom trakte.

Preto som sa rozhodol pre systém rýchleho vstrebania nalačno a hlavne do nočného spánku. Zo začiatku som si skúsil vytlačiť dva citróny do pohára s vodou a vypiť to. Úprimne povedané neznášam kyslé veci a triaslo ma ešte dva dni a dve noci. Ráno mi suseda skúmavo povedala, že som žltý ako citrón. Asi tá liečba už zabrala. Nepriznal som sa, že celú noc som poriadne nespal. Tak keď to budete skúšať, tak začnite menšími dávkami a cez deň. Až keď prejde prvý efekt, tak potom až na noc. Aby som liečbu enzýmami citróna vylepšil, tak som doň dal intuitívne šumivý C vitamín a neskoršie aj jeden šumivý multivitamín. To už sa dalo celkom dobre popíjať. Popíjal som skoro každý deň takmer dva mesiace.

Nepil som tento čerstvý nápoj z citrónov iba tak. Vybral som si ho na prečistenie cievneho a žilového systému a likvidáciu nežiaducich baktérií v lymfatických uzlinách. O baktériách v lymfách som vedel z vlastnej diagnostiky a o nánosoch v cievnom systéme od priateľsky naklonenej ezoteričky. Po dvoch mesiacoch boli cievy čisté a baktérie fuč. Moc vysoké dávky tohto nápoja spôsobili silný pokles vápnika a tak som po tejto kúre robil doslova kúru jogurtovú. Jednoducho som sa nevedel dojesť syrov a jogurtov. Manželka mi chcela celkom vážne pritiahnuť cisternu plnú jogurtu. Škoda, že zostalo ako vždy iba pri siláckych rečiach. No to sú tie slabé ženy. Ale nesmierne múdre.

Pridaj komentár