Chiropraxia a jej možné uplatnenie v samoliečbe. Ako urobiť zo seba chiropraktika a osteopata pri zachovaní dobrého zdravotného stavu kĺbov, šliach a svalov.

Kto už mal problémy s platničkami alebo vyskočenými kĺbmi, asi zažil pri návšteve chiropraktika rôzne hmaty na napravenie vykĺbenia, vyskočenia prípadne posunutia platničky. Ja som sa osobne pokúsil vypracovať systém samochiropraktických metód, ktorým by som si mohol sám uvádzať oblasť svojich kĺbov a platničiek do optimálneho stavu. Pomohol mi nácvik pohybových vzorcov šamanského magika Castanedu, ktorý ako základ svojich cvičení požaduje, aby cvičenec dosiahol pukanie a mierne lúpanie chrupaviek a stavcov vo svojom tele. A tak som začal cvičiť a veru som zistil, že to nebude také jednoduché nájsť správny pohyb a tento pohyb si zapamätať. Postupom mesiacov som našiel určité pohyby rúk a nôh a pri rozcvičke v posilňovni sa mi darí dosiahnuť puknutie alebo lupnutie v oblasti kĺbov a platničiek chrbtice. Nech vás neodradí to, že ani po týždni neobjavíte ten správny pohyb, aby chrupavky jemne praskali. Nepraskajú preto, že sú až príliš stuhnuté a hľadaním pohybu ich uvádzate do správneho stavu ako po návšteve chiropraktika. Pri hľadaní správneho pohybu sa kľudne môžete posadiť alebo si dokonca ľahnúť. Dosiahnuť chiropraktický efekt v chrbtici sa dá aj správnym pohybom hlavy alebo panvovej oblasti.

Odporúčam každému, aby trpezlivo hľadal ten správny pohyb na vytvorenie zvuku praskania a lúpania. Týmto hľadaním vlastne uvádzate danú oblasť do štandardného stavu. Majte na pamäti, že nie je dobré mať chrupavky stuhnuté ako vzpierač ťažkých váh a tiež ohybnosť hadej ženy ma svoje riziká na správny polohu a stav chrupaviek. Pokiaľ najskôr nájdete ten správny pohyb na chrupnutie chrupavkového miesta a potom ho nedokážete nájsť, tak príčiny musíte hľadať v nesprávnej chôdzi, v nesprávne prevádzanom posilňovacom alebo inom cvičení. A tak zase budete musieť hľadať iný pohyb na obnovenie rovnováhy kĺbov a chrupaviek miechy. K chiropraxii je vhodné precvičovať aj cvičenia ohybnosti, ktoré sa odborne nazývajú strečing.

Katalóg adries o chiropraxii, zoznam chiropraktikov
http://www.cimax.sk/lieky/chiropraxia

Pridaj komentár