Aby ste mohli pestovať Čakrovú školu, treba dôsledne odtrénovať prienik vedomia do zmyslov pomocou koncentrácie a uvedomenia si očných buliev, ušných lalokov, jazyka, nosa, končekov prstov a chodidiel. Tu uplatníte Gnostickú školu.

Keď sa naučíte koncentrovať do zmyslov a zároveň sa naučíte aj zrušiť koncentráciu do zmyslov, postúpite cvičenia v šedej kôre, ktoré sú uvedené v Silvovej škole. Prenikáte svojím vedomím do šedej kôry v čelnej časti, kde fyziologicky sídli zrak. Potom prenikáte do oblasti šedej kôry mozgovej v oblasti spánkových lalokov.

Ďalšie cvičenia sú nasmerované do spodnej časti šedej kôry zadného mozgu, kde je sídlo hmatu prstov rúk a chodidiel. Koncentrácia do temenného mozgu zospodu otvorí v šedej kôre centrum chuti cez jazyk. Koncentrácia do šedej kôry mozgovej v zadnom mozgu aktivizuje centrum zraku. Na realizáciu týchto cvičení si naštudujte anatómiu mozgu a jednotlivých centier.

Bez tohto štúdia ťažko cvičenia zvládnete. Ďalší postup smeruje do stredného mozgu, kde sa zbieha dvanásť nervových kanálov. Naaktivizujete všetky zmysly a preniknete do šedej kôry všetkých zmyslov. Zo šedej kôry sa dostanete do stredného mozgu, kde budete prenikať do túlavého nervu, ktorý preniká k hlasivkám, srdcu, bruchu, žalúdku a končatinám. Až po spoločnom prieniku do túlavého nervstva môžete začať cvičiť čakrové cvičenia. Z túlavého nervstva prenikáte do všetkých orgánov tela. Cez túlavé nervstvo presuniete svoju pozornosť do nervstva jednotlivých orgánov a v každom orgáne sa určitú dobu zdržíte. Keď ste sa napríklad skoncentrovali do hlasiviek, tak sem presuniete určité obrázky. Pod obrázkami tu rozumieme rôzne obrázky kruhu, štvorca a rôznych mandál.

Takýto obrázok postupne presúvate z jedného orgánu do druhého. Týmito cvičeniami oživíte hinduistický alebo budhistický čakrový systém. Do jednotlivých orgánov môžete presúvať napríklad pocit radosti. Môžete sem presunúť aj sexuálne vzrušenie. Po vytrvalých cvičeniach sem presúvate aj písmenká. Tieto cvičenia majú v prvom rade zdravotné účinky. Vedú k ozdraveniu všetkých orgánov, do ktorých ste prenikli. Všade, kde je určitá zdravotná disharmónia, nastáva prepuknutie choroby a následná samovoľná liečba.

Pridaj komentár