V rámci Šamanskej sekcie precvičujeme rôzne druhy rituálov a to tak, ako ich vnímali rôzni šamanskí predkovia. Nájdete si tu rituál s ópiom, konvalinkou, Krtičníkom hľuznatým, kaktusom, ktorý obsahuje meskalín. Upozorňujem všetkých, že všetko prevádzame rituálne a sugeratívne bez fyzického užitia týchto látok, ktoré môže byť nebezpečné.

1. Bylina – ópium. Ide o rituál arabský, pri ktorom sa vodná fajka naplní ópiom a alkoholom. Z fajky fajčí asi osem šamanov oblečených v rituálnych odevoch. Za každým fajčiacim stojí krásna deva a rozsýpa nad ich hlavami lupienky kvetov. Vciťujeme sa do rituálu a vsugerovávame si stav fajčenia vodnej fajky. Sugerácia musí byť čo najpresvedčivejšia a v organizme sa musia vytvárať také isté látky ako pri skutočnom fyzickom fajčení fajky. Po určitej chvíli sugerácie máme pocit , že do stredu miestnosti vstúpila bohyňa krásy a s každým účastníkom ópiového rituálu sa miluje. Všetko pri sugerácii pociťujeme ako v realite.

2. Bylina je Konvalinka voňavá. Vsugerovávame si, že sme sa vyzliekli donaha a ľahli sme si na pripravené lôžko. Šaman, ktorého sme si vsugerovali do predstavy, začne naše telá natierať rozriedeným roztokom konvalinky. Postupne získavame pocit, že sa vznášame v blaženosti a v čistote. Je to pocit prijatia lásky toho najvyššieho šamana z inej dimenzie nášho bytia.

3. Bylina, ktorá sa volá Krtičník hľuznatý. Znovu ako v predchádzajúcich prípadoch, si vsugerovávame, že sme sa ocitli v inej časovej dimenzii. Sme účastníkmi života jedného kmeňa, v ktorom každého mŕtveho člena tesne po smrti natrú na celom tele zmesou Krtičníka hľuznatého a tak isto aj jednotlivé orgány v jeho vnútri. Dotyčný šaman, ktorý rituál s bylinou prevádza, má zvláštnu psychiku a dokáže z takto natretej osoby získať silu a všetky poznatky do svojej mysle. Vsugerovávame si, že tento rituál prevádzame my sami a na nás prechádza sila z mŕtvej osoby. Namiesto mŕtvej osoby to môže byť aj mŕtve zviera.

4. Bylina je kaktus, ktorý rastie v južnej Amerike a z tohto kaktusu sa dá získať droga zvaná meskalín. V mysli si sugerujeme, že sme sa časom a priestorom presunuli do minulosti. Vsugerujeme si, že sme šamanom kmeňa, v ktorom rituály s daným kaktusom praktizovali. Sugeratívne cítime, ako ideme nazbierať kaktus. Keď si ho prinesieme, tak ho nakrájame a zalejeme ľudskou krvou a do všetkého dáme zvieraciu žlč. Všetko dobre premiešame a necháme odstáť. Po chvíli si vsugerujeme, ako si touto tekutinou natierame holé telo. Vsugerovávame si účinok tejto zmesi na povrch kože. Po chvíli sugerácie sa začíname odpájať od vonkajšieho sveta a ponárame sa do vnútorného planetárneho systému v strednej časti mozgu. Vnímame tu niečo ako postavy z astrológie, a to bytosti jednotlivých planét ako je Urán, Neptún, Pluto, Slnko a ďalšie.

Pociťujeme, ako doslova fyzicky prichádzame do vnútornej dimenzie a vítajú nás napríklad božstvá Marsu v podobe bojovníka. Zároveň nás prevádzajú svojím svetom. Po ukončení návštevy si odsugerujeme užitie tohto kaktusu. Podrobnejšie o sugerácii chemických látok si nájdete v Alchymistickej škole a Sugeratívnej škole.

Pridaj komentár