Ďalší meditačný prienik do oblasti miechy, ktorá je umiestnená v stavcoch chrbtice. Budeme prenikať do bielej hmoty v mieche a tiež do šedej kôry v úplnom strede miechy. Kľúčové slová sú: mandala, čakra, miecha, blokácia a terapia.

Znovu si na začiatku prenikania do miechy naštudujeme podrobne jej anatómiu. Uvedomujeme si tvar miechy v podobe miniatúrnych motýlikov, ktoré sú poukladané nad sebou, ako keby boli všetky napichnuté na jeden približne 85 cm tenký špendlík. Motýlik – to je šedá kôra v strede miechy. Celú miechu si môžete predstavovať ako asi 85 cm dlhú ceruzku, kde tuha je vlastne šedá kôra miechy a drevitá výplň je biela hmota s nervovými dráhami.

Keď sa do určitej časti bielej hmoty v mieche skoncentrujete a danú oblasť utíšite, dostanete zvyčajne obrázok niektorej mandaly alebo čakry. Pokiaľ sa skoncentrujete do šedej kôry uprostred miechy a danú oblasť dostatočne utíšite, dostanete zvyčajne obrázky bytostí s krídlami alebo množstvom rúk. Obrazy anjelov sú typické pre oblasť západnú a mnoho rúk je typické pre východnú oblasť sveta. Pokiaľ chceme do oblasti miechy aktívne prenikať, tak to robíme pomocou koncentrácie a reálnej predstavy miechy získanej pomocou anatomických obrázkov príslušnej oblasti. Ďalší prienik robíme pomocou Reiki systému.

Treba ovládať Reiki školu a v nej tvorbu bioenergie. Do oblasti miechy prenikáte spomienkou určitej krízovej situácie a usilujete sa, aby v celej mieche nastalo totálne uvoľnenie. Pokiaľ máte pocit, že spomienka sa v niektorej časti miechy zablokovala, tak sa ju snažíte intenzívnejšou koncentráciou odblokovať. Do jednotlivých oblastí miechy prenikáte predstavou rôznych druhov pohybov. Prípadné zablokovanie odstraňujete upravenou predstavou pohybu.

Do oblasti miechy prenikáte cez koncentráciu s rôznymi farebnými spomienkami, ktoré farebne blikajú. Prípadné bloky terapeuticky odstraňujete. Do miechy môžete prenikať aj predstavou šíriacich sa kruhov ako na vodnej hladine. Skoncentrujete sa do jedného stavca a sem vsuniete predstavu, keď ste na tichú hladinu hodili kamienok. Znovu sa skoncentrujete na ďalší stavec a takto pokračujete pri každom stavci. Zaujímavá je technika predstavy studne a rebríka, po ktorom leziete na dno studne. Prechádzate miechu od hlavy po kostrč. Po rebríku idete pomaličky a nestrácate v žiadnom prípade vytvorený obraz.

Dá sa ísť aj opačne a to z kostrče do predĺženej miechy v mozgu. Tiež predstavou pohybu rebríka o kostolnú vežu. Pokiaľ chcete prenikať do samotnej šedej kôry uprostred miechy, tak si uvedomujte, že šedá kôra v kostrči riadi nervstvo v mozgu. Oblasť v podbruší riadi oblasť krku. Oblasť tenkých čriev riadi oblasť hrude. Oblasť obličiek riadi oblasť žalúdka. Oblasť pľúc riadi hrubé črevá, oblasť pľúc riadi oblasť tenkého čreva, oblasť krku riadi pohlavné orgány a oblasť hlavy riadi oblasť nôh. Teda všetko je naopak. Platí ezoterická zásada: čo je hore, je aj dole. Toto sú základné cvičenia na prienik do oblasti miechy.

Pridaj komentár