Chudnutie a nájdenie účinného mechanizmu, ktorý by sme mohli používať v rámci alternatívnych techník chudnutia. Vychádzame z teoretických medicínskych štúdií o chudnutí, zahŕňame sem skúsenosti z chudnutia rôznych jedincov a aj osobné mnohoročné skúsenosti Sašu Puebla o chudnutí a udržaní si vhodnej váhy dlhodobo.

Každý proces chudnutia by mal začínať tým, že človek si zistí svoju váhu, poznamená si obvod brucha najlepšie v oblasti pupku. Tak isto je vhodné zobrať miery stehien a tiež zadku. U mužov hlavne objem brucha a u žien objem zadku a stehien. Málokedy ukladajú ženy prebytočný tuk v oblasti brušnej. Úplnou výnimkou sú ľudia ukladajúci tuk v úrovni pliec alebo v oblasti brady. Ide o základné informácie pre potreby chudnutia.

Tak isto je mimoriadne vhodné naštudovať si rôzne možnosti chudnutia:

1.zvýšený fyzický pohyb
2.zníženie množstva potravy
3.hladovanie
4.oddeliť položky stravy od seba a jesť spoločne maximálne dve položky, prípadne vhodné kombinácie hlavne so zeleninou
5.liposukcia, čo je určitý druh likvidácie určitého množstva tukových buniek
6.balónik uložený do žalúdka
7.chemické lieky pôsobiace do rôznych oblastí organizmu

Najčastejšie dietologické chyby sú v tom, že po použití určitého druhu chudnutia nastupuje jojo efekt návratu k pôvodnej váhe a navýšenie tejto váhy. Prípadne po čase návrat k určitému druhu chudnutia, ktorý málokedy znovu funguje. Teda ani jedna technika nezaručuje trvalé schudnutie a udržanie váhy, zníženie váhy je často dočasné a nie trvalé.

Z teoretického hľadiska by bolo vhodné vedieť, ako vlastne fungujú tukové bunky hlavne bieleho tuku. Ľudia často hovoria: chcem sa zbaviť tuku a myslia tým tukových buniek. Tukových buniek sa môže človek zbaviť liposukciou, odoberaním alebo zničením, čo znovu nemusí znamenať trvalé riešenie. Veľmi často ostatné tukové bunky zväčšia potenciál prijímania tuku a nahradia odobraté bunky. Osoba by si mala uvedomiť, že nejde o zbavenie sa tuku, ale zmenšenie množstva tukových zásob v bunkách a treba zabezpečiť také fungovanie buniek, aby prijímali tuk a znovu ho vedeli spracovať naspäť do organizmu. Teda správne fungujúca bunka by mala prebytočný tuk prijať, a takisto vylúčiť.

Je tu možnosť trvalého schudnutia, ale na úkor riadneho fungovania tukových buniek. Napríklad chemické látky, ale aj silné magnetické polia magnetov zlikvidujú schopnosť tukových buniek ukladať tuk a prebytočný tuk vyteká z buniek. To nie je vôbec vhodný spôsob trvalého chudnutia. Môže mať neblahé následky na celkové správne vyživovanie tela a vyváženosť toho, čo tráviaci systém spracuje.

Pokiaľ sa zavedie balónik do žalúdka, tak je to účinná technika s vysokou úspešnosťou. No horšie je, keď sa balónik vyberie a osoba zostane bez tejto pomôcky. No skúsime sa zastaviť pri tejto jednej z najúčinnejších techník chudnutia. Zavedením balónika do žalúdka sa dosahuje niekoľko efektov. Prvý efekt je, že keď človek niečo zje, tak strava sa nedostatočne spracuje a je z nej možno vyťažiť menšie množstvo živín v tenkých a hrubých črevách. No nás bude viacej zaujímať efekt pocitu plného žalúdku a presun tohto pocitu do oblasti stredného mozgu, kde je prívesok mozgový, ktorý produkuje známy hormón hladu a nasýtenia. Pri balóniku v žalúdku ide stále impulz z tejto oblasti mozgu a tá zopína aj spaľovanie tukov ako je bežné pri procese najedenia a následného trávenia. A tento efekt spôsobuje prirodzené spaľovanie tuku a prúdenie vyživovacích látok zvnútra tukových buniek. A takto chudnúce osoby nezažívajú pocity hladu, alebo pocit hladu je dôsledne tlmený, pretože pri bežných technikách chudnutia je pocit hladu, slabosti, spavosti a nechuti pracovať poriadne veľký. A to je problém. Ako chudnúť a zároveň byť v plnej psychickej a fyzickej výkonnosti.

Predpokladajme, že sme veštecky preverili dianie v organizme. Zdiagnostikovali sme tukové bunky a zistili sme, že nezmenili svoje schopnosti prijímať a vydávať tuk zvnútra buniek. Pankreas pod žalúdkom funguje štandardne. Sliny, žalúdok, žalúdočné žľazy, tenké črevo, tráviace enzýmy sú v poriadku, hrubé črevo je v poriadku, skladba mikroorganizmov je v poriadku, pečeň je v poriadku, svaly sú v poriadku, stredný mozog a prívesok mozgový je v poriadku. Tak nič nebráni, aby sa malo dať trvalo schudnúť a potom udržať prirodzené spaľovanie a ukladanie tuku. A predsa to nefunguje.

Skúsime využiť pri chudnutí princíp vloženia balónika do žalúdka. Namiesto balónika však použijeme tlakový pás okolo tela, ktorý oblasť žalúdka sťahuje a zoviera. Do oblasti medzi hrudnou kosťou a rebrami vložíme niečo veľkosťou a tvarom podobné malému tanieriku. Tanierik vložíme pod ovínadlo a vyvoláme podobné efekty ako pri vložení nafúkaného balónika rovno do žalúdka. A takto vybavení môžeme fungovať postupne viacej a viacej hodín. Efekt tlaku na žalúdok a znehybnenie žalúdka má silný vplyv na stredný mozog, blokuje žľazu hladu a nasýtenia. A zároveň odtiaľto ide impulz do tuku, aby sa z buniek uvoľňoval. No to by sme museli takéto niečo nosiť celý život a dostali by sme sa tam, kde sa dostane jedinec po vybratí balónika zo žalúdka a to, že sa znovu nepríčetne rozožerie.

Teda je tu zaujímavá technická pomôcka, ale k nej treba pridať ešte ďalšie, zdanlivo pomocné techniky a tieto techniky sú hlavne psychického charakteru. V prvom rade sa chudnúci jedinec naučí koncentrovať sa do oblasti žalúdka a pritom si predstavuje, čo všetko poje a úplne verí, že poje čokoľvek. Zároveň sa koncentruje do žalúdka a usiluje sa sem vložiť predstavu zväčšovania a plnenia žalúdka. Teda začne klamať nervové zakončenia v žalúdku, že žalúdok je plný. Zo žalúdka ide podnet k utlmeniu pocitu hladu a nastupuje potrebné spaľovanie tuku a chudnúca osoba nemá hlad. Zároveň chudnúca osoba dostáva nechuť na jedlo až odpor a do jedla sa musí prinucovať.

Tento proces musí chudnúca osoba robiť pravidelne trikrát denne aspoň 15 minút a zároveň nosí tlakový pás s niečím ako tanierik tlačiaci na žalúdok. To má svoje efekty. Ale ani to by ešte nestačilo. Treba sa pozrieť do hrudnej chrbtice a rovno do oblasti miechy v tejto oblasti. Tu sú miechové neuróny a pohybový vzorec nútiaci človeka siahnuť po jedle. Chudnúca osoba si musí sadnúť tak, aby zatlačila do tohto miesta a neustále si predstavovať, ako si pripravuje jedlo. Neustále až do pocitu, že dostal totálnu nechuť sa pohnúť k jedlu a dať niečo do úst. Chudnúca osoba si spraví test a dá si pred seba jedlo. Pokiaľ všetko robila dobre a vybila chuť ísť po jedle, tak nikto a nič, žiadne jedlo nedonúti chudnúcu osobu siahnuť po jedle. Takéto procedúry robí aspoň trikrát do dňa alebo si počká na pocit hladu a kŕčov v žalúdku. To je ten najvhodnejší moment pre takýto typ programovania a chudnutia.

Tak isto je dobré zasiahnuť do stredu mozgu, kde je stredný mozog, pokiaľ má chudnúci pocit hladu. Snaží sa o niečo ako zaspať a danú oblasť skľudniť a predstavovať si, ako je a je až kým pocit hladu neustúpi. Chudnúca osoba robí takéto procedúry aspoň trikrát denne alebo vtedy, keď dostane hladové kŕče. Takúto terapiu robí samozrejme niekoľko rokov, aby z toho vznikol návyk, vybudovalo sa centrum na blokovanie neadekvátneho príjmu potravy a natrvalo vyriešilo problém neadekvátneho jedenia. Celková terapia sa končí, keď sa niekoľko mesiacov musí chudnúca osoba donucovať niečo zjesť a má trvalý odpor k jedlu.

Pokiaľ samozrejme na chudnúcu osobu príde hlad, tak počas týždňa si niečo zje, ale ako delenú alebo oddelenú stravu z dvoch a minimálne troch položiek. Napríklad chlieb a zeleninu, mäso a zeleninu, syr a zeleninu. Raz týždenne si dovolí jesť normálnu stravu, ale k tomu pridá celodenný pohyb so sťahovacím obväzom a niečím ako tanierik tlačiacim na oblasť žalúdka.

Takýto prístup vedie k trvalému ovládaniu potreby jesť a vedie k trvalému spaľovaniu. Treba sa iba do toho pustiť a začať praktizovať.

Pridaj komentár