Pokračujem v návodoch, ktoré treba praktizovať v rámci Silva ozdravovacích procesov. Zmyslom týchto psychoterapií je čo najsilnejšie aktivizovať a kontrolovať liečivý proces.
V prvom rade si zvyknite vždy na vhodné naladenie pred samoliečbou. Stiahnite si rezonančné nahrávky z Frekvenčnej hudby alebo zo Zvukových prednášok. Rezonančnú hudbu alebo rezonančné zvuky si pustite do miestnosti, prípadne do slúchadiel. Ku všetkému si zoberte anatomický atlas ľudských orgánov. Prezerajte si anatomické obrazy tela a hlavne anatomické obrázky mozgu. To je základné cvičenie. Cvičíte dovtedy, kým máte pocit, že stačilo a pokračovať budete na druhý deň.
Na druhý alebo ďalší deň si k anatomickému atlasu pridáte obrázky technických zariadení, ktoré sa predávajú v obchode. Počúvate rezonančnú hudbu a prezeráte si obrázky orgánov tela a technické zariadenia. Znovu cvičíte dovtedy, kým nemáte pocit, že stačilo. Nepreháňajte to. Zároveň si vo vnútri mysle hovorte, že váš mozog a telo budú fungovať ako bezchybný stroj.
Na ďalší deň pokračujete s tým, že si znovu prehráte niektorú rezonančnú hudobnú nahrávku. Prezeráte si obrázky z anatomického atlasu a už sa do každého orgánu postupne koncentrujete. Prezeráte si obrázky technický zariadení a koncentrujete sa na spomienky technických zariadení vo vašej pamäti. Vo vnútri si predstavujete a vnútorným hlasom si hovoríte, že ste stroj, a to dokonalý stroj a aj myslieť budete ako stroj. Znovu postupne zvyšujte množstvo odcvičených minút.
Ďalší deň si znovu pustíte rezonančnú nahrávku a k rezonančnej nahrávke si pridáte obrázky technických zariadení a obrázok ľudského tela. Zvlášť sa budete venovať chorej oblasti a chorému orgánu. Tentoraz si budete čo najdetailnejšie predstavovať, ako sa dané miesto preliečuje a uzdravuje. Získate si informácie o tom, akú chorobu máte, ako sa všetko bude liečiť a aký bude priebeh uzdravenia. Napríklad máte chorú pečeň. Predstavíte si chorobný stav a zároveň z chorobného stavu si postupne predstavujete, ako sa z chorej pečienky stáva stále zdravšia pečeň. Vhodné je nájsť si obrázky chorej pečene a obrázky zdravej pečene. Všetko si perfektne predstavujete pekne krok za krokom. Milimeter za milimetrom. Neponáhľajte sa, každý kúsok uzdravenia pečene každý deň programujete. Niekedy je potrebné programovať uzdravenie aj niekoľko hodín. Prípadne sa k programovaniu môžete vracať aj niekoľkokrát cez deň, alebo môžete k programovaniu využiť zaspávanie, zobudenie v noci, prípadne precitnutie zo spánku. Pri programovaní môžete napríklad chodiť, ležať, sedieť v rôznych jogínskych pozíciách. Skúsite hľadať také polohy a taký čas, aby ovplyvňovanie liečby bolo čo najintenzívnejšie. Nejde o priamu liečbu, ale prinútenie vášho mozgu a celej psychiky, aby sa nasadila na likvidáciu choroby a ozdravenie. Čím je stav choroby vážnejší, tým musí byť programovanie intenzívnejšie a trvá často veľa mesiacov. Aj po úplnom vyzdravení treba v programovaní pokračovať. Niekto je v chorobe pasívny a čaká na aktivity organizmu. Vy môžete byť počas choroby a liečby aktívni a nútiť organizmus, aby dal všetko do poriadku. Pri kontrole a priebehu chorobnosti využívajte obrazy, ale aj vnútorný hlas.

Pridaj komentár