Aromalampa. Inhalácia extraktov. Inhalácia všeobecne. Olejčeky. Alkoholové preparáty. Spálené bylinky. Iné preparáty.

Skúsime sa pozrieť na aromaterapiu z hlbšej pozície ako doteraz. V prvom rade aromaterapia môže slúžiť ako záležitosť čisto relaxačná a pohodová. Máte obľúbenú vôňu, tak si ju zakúpite a užijete si ju ako niečo uvoľňujúce a oddychové.

Potom je tu možnosť liečiť sa pomocou extrahovaných vôní a to už treba pri výbere postupovať inak, ako keď vôňa bude slúžiť iba na relaxáciu. Pri výbere vône sa skoncentrujte na svoje fyzické zdravie a vôňu vyberiete najlepšie na želanie tela, ako na želanie vašej túžby. Možno vaše orgány vyberú prekvapujúco vôňu, ktorá sa vám vôbec nepozdáva. A niekedy je to tá pravá vôňa na liečbu. Teda ide o intuitívnu liečbu odhadom.

Skúsime sa na aromaterapiu pozrieť aj z hľadiska medicínsko liečiteľského. Na jednej strane je tu potreba niekoho v ňom niečo liečiť. Nie vždy sa dá liečiť tým, že liek vypijete alebo zjete. Systémy tela sú schopné liečivo zlikvidovať. Prípadne ho pozmeniť na nepoznanie. To sa môže udiať v tráviacom trakte. Keď sa liek dostane do krvi, ani tu nemáme vyhraté. Kľudne ho môžu zlikvidovať obličky a často aj samotná pečeň. Keď sa dostane cez túto prekážku, tak je tu ešte množstvo rôznych orgánov, ktoré si liečivé látky jednoducho zoberú pre seba. Preto niekedy treba dostať liečivé látky do tela inak ako cez tráviaci trakt. A práve inhalácia cez pľúca môže byť za niektorých podmienok tá správna cesta. Samozrejme, že to neplatí všeobecne a u niekoho liečba nemusí zabrať. Na to je tu liečiteľ, ktorý môže veštecky odhadnúť, čo je pre vás vhodné. Pokiaľ nie je k dispozícii liečiteľ, tak to jednoducho skúsite ako pokus a omyl.

Aromatické látky možno použiť aj na meditačné účely. V tomto prípade vôňu vyberáme na základe meditácie, ktorú chceme robiť. Nevyberáme na relax, nevyberáme na liečbu, ale na podporu meditácie. A to je zase niečo úplne iné.

Podľa skúseností liečiteliek je najlepšie aromaterapiu uplatniť práve počas spánku, keď všeobecne lepšie a účinnejšie zaberá. Prípadne sa dá použiť aj počas plytkého denného spánku, alebo pri umelom spánku vyvolanom na základe hypnotických techník. Najúčinnejšie efekty sa dosahujú pri priamom zhorení nad ohňom. Prípadne môžete vôňu aplikovať na kožu ako voňavku. Tak isto sa osvedčilo namočiť do vône kusy látky a tie zavesiť v miestnosti.

Najúčinnejšie efekty sa dosahovali pri použití zvieracieho moču a bylinkových preparátov. Tak isto spálenie byliniek a živice z ihličnatých stromov. Zaujímavé a účinné je spojenie inhalácie tabakového dymu a byliniek.

Možno použiť aj zaujímavý postup počas spánku. Po miestnosti sa rozložia napríklad bylinky vo vreckách a necháte na snovom procese, ktorú vôňu si stiahne.

Osobne sme skúšali aj zariadenie s časovačom, ktoré v určitých impulzoch vypúšťalo arómu a po pár minútach sa uzavrelo. Bližšie pozri Techno školu na týchto stránkach.

Pridaj komentár