Ste rozrušený? Všetko vo vás vrie? Potrebujete svoje telo a bioenergie v ňom utíšiť? Tu máte praktický návod, ako sa utíšiť cvičením alebo predstavou cvičenia vhodnej jogínskej asany.
1. Sadnite si pohodlne do kresla alebo základnej jogínskej asany a to konkrétne do lotosového sedu. Postupne sa skoncentrujte do vnútra hlavy, potom krku, hrude, brucha a nakoniec podbrušia. Zároveň si v týchto oblastiach uvedomujte činnosť orgánov a nekľud, ktorý túto činnosť sprevádza. Potom sa znovu skoncentrujte do hlavy a skúste si v hlave predstavovať postavy jogínov rôznych asanách. Pri vhodnom výbere pocítite utíšenie.
2. Postupujte ďalej do jednotlivých orgánov a predstavou jogy utišujte v daných orgánoch nervovosť a nekľud. Takýmto spôsobom prejdite všetky časti vášho fyzického tela. Po určitom čase cvičenia nastane kľud a tichý chod. Všetko sa príjemne utišuje.
3. Pre lepšiu predstavivosť je vhodné si prefotiť rôzne druhy jogínskych asán a vždy si niektorú vybrať a vložiť do niektorého orgánu a časti tela.
4. Cvičte alebo si jogínske asany pravidelne predstavujte a trpezlivo zdokonaľujte túto schopnosť utíšenia.
5. Tento systém som osobne odcvičil a uplatňujú ho aj viacerí meditujúci.
6. Tento systém je vhodný aj pre reikistov, ktorí sa nevedia po liečbe dostať do stavu pokoja.
7. Tento systém je vhodný aj pri ťažkých zdravotných stavoch a pomôže spomaliť rozvoj choroby.
8. Pokiaľ sa rozhodnete začať s nácvikom, tak môžete všetko konzultovať so mnou po internete. Rád vám pomôžem.

Pridaj komentár