– Individuálna meditácia z 18.8.02

Meditáciu som začal uvedomovaním si biochemických pochodov v pľúcach, kde prichádza k viazaniu kyslíka a uvoľňovaniu oxidu uhličitého. Snažil som sa koncentráciou sledovať naviazanie kyslíka na červené krvinky a ich púť do mozgu. Z mozgu som meniacou koncentráciou sledoval púť oxidu uhličitého do pľúc a jeho uvoľnenie. Ďalej som sa zasústredil na biochemické pochody tráviaceho traktu počnúc slinnými žľazami, pokračujúc biochémiou žalúdka, žlčníka, pankreasu, hrubého čreva, pečene a prívodu toxických látok cez žilový systém. Z týchto toxických látok vyrába pečeň potrebné látky pre telo.

Po tomto cvičení som si robil meditáciu do biochémie obličiek, ktoré slúžia ako filtračné zariadenie. Uvažoval som aj nad ďalším postupom a to dopracovať podrobnosti biochémie obličiek, pečene, trávenia. Všetko som robil v spánkovom stave. V niektorých momentoch som sa prepadal do mikrospánku. Po skončení cvičení som si voľne čítal anatomický atlas a napadli ma myšlienky, ako sa naučiť ovládať biochemické pochody v ľudskom tele. Spomenul som si na niektorých ľudí, ktorí zámerne užili rôzne jedy a nič im nespravili. Napadali ma aj myšlienky uvalenej kliatby, ktoré mohli zasahovať do biochemie organizmu. Medzi meditujúcimi sú aj takí, ktorí si dokážu úspešne vsugerovať imaginárnu predstavu jedu a za chvíľu majú na tvári príznaky ako keby jed užili skutočne.

Musím sa pousilovať ovládnuť sugesciou biochemické pochody v sebe, ale aj v druhých ľuďoch. Mohlo by to zvýšiť účinnosť liečebných postupov. Zobral som do ruky 600 stranovú knihu o bylinkách a ich priaznivých a nepriaznivých účinkoch. Sugescia a znovu sila sugescie. Nateraz výborne ovládam u seba a u iných nervovú sústavu a nápravu nervovej činnosti. Nácvik zameraný k biochémii dal všetkému ešte väčšiu razantnosť.

Pridaj komentár