Technika liečby pomocou vrecka naplneného fazuľou sa používa na liečbu a aktivizáciu lymfatického riečišťa ľudského tela. Táto terapia pochádza z čínskeho liečiteľstva.

Na začiatok si treba zohnať staršiu hrubú zimnú ponožku, do ktorej nasypete asi za dve hrste fazule. Na jednom aj druhom konci ponožky spravíte uzol a to tak, aby fazuľa z ponožky nevypadla. Fazuľa by sa mala voľne pohybovať a presýpať sa z jednej strany na druhú. Uzly slúžia aj na to, aby sa vám hrubá zimná ponožka dobre držala v ruke. Odporúčam, aby ste sa vrecúškom fazule otĺkali po sprchovaní.

Vrecúško si zoberiete buď do jednej, alebo do dvoch rúk a začnete sa postupne otĺkať, najprv hlavu a tvár, potom krk, hruď a oblasť brucha. Niektoré oblasti sú na otĺkanie citlivejšie, a preto pri prvom otĺkaní postupujte rozvážne, aby ste si nenarobili modriny. Ďalej si otlčiete nohy a chodidlá zo všetkých strán, teda aj zospodu. Pri otĺkaní chrbta je najlepšie niekoho požiadať, aby vám otĺkol celý chrbát od krku až po zadnú časť tela. Vhodné je otĺkať sa každý druhý deň. Neodporúčam vám, aby ste sa otĺkali, pokiaľ máte vážne chorý lymfatický systém.

Podstatou fungovania vrecka s fazuľou je schopnosť prenikania rezonancií do hĺbky svaloviny a vnútorných orgánov uložených v ľudskom tele. Údery fazule o seba nepriamo masírujú lymfatické uzliny, ktoré sú najpočetnejšie zastúpené v oblasti krku, podpazušia, dýchacej trubice, hrubých čriev a v okolí pohlavných orgánov na jednej aj druhej strane.

Pridaj komentár