Rád sa s vami podelím o skúsenosť s používaním zväzku vŕbových paličiek. Paličky som si nasekal pri rieke v zime, ostrým nožom som ich oškrabal od kôry a nechal vysušiť. Nožničkami na strihanie stromov som ich poskracoval do rovnakej dĺžky. Paličky sú dlhé aspoň 50 centimetrov a každá palička je podľa možnosti hrubá ako ukazovák na ruke. Zväzok by na uchopenie nemal byť príliš hrubý a z toho dôvodu počet paličiek vo zväzku prispôsobíme tomuto účelu. Zvyčajne ich býva 10-12.

Jeden koniec zväzku vŕbových paličiek som zviazal lesklou izolačnou páskou. Druhý koniec zväzku paličiek som voľne zviazal lepiacou páskou tak, aby mohli pri údere na telo do seba udierať a hrkotať. Takto pripravený zväzok vŕbových paličiek používam na otĺkanie tela.

Ešte by som chcel pripomenúť, že táto technika otĺkania zväzkom paličiek pochádza z čínskej medicíny, ktorá sa vyznačuje praktickosťou a tak potrebnou účinnosťou. Ja sa najradšej otĺkam po sprchovaní. Skoro vždy začínam od vrchu hlavy a pokračujem cez tvár až po ruky. Netreba sa báť otĺkať si aj svalstvo tváre, ale postupujte opatrne. Najradšej si otĺkam chrbát a to až do červených pásov. Je to skvelý spôsob uharmonizovania, hlavne chrbtice. Nerád si otĺkam oblasť podpazušia a oblasť brucha, kde musím brušné svalstvo riadne napnúť, aby to nebolelo.

Časom som si na to zvykol a už to nepovažujem za také nepríjemné. Pri otĺkaní mám na mysli, že búchaním sa spevňuje moje svalstvo, účinnejšie sa vyplavuje toxicita z celého tela a paličky ma aj riadne premasírujú. S paličkami by mali opatrnejšie postupovať tí, ktorí majú choré obličky. Vtedy by som odporúčal najprv preliečiť obličky pitím väčšieho množstva obličkového čaju a to najlepšie zo zmesi byliniek určených na liečbu obličiek. Čaje sa pijú dovtedy, až z tela ide tmavý moč.

Odporúčam vám tento čínsky vynález na udržanie mladosti a erotičnosti zaobstarať do svojej kúpeľne alebo sauny.

Pridaj komentár