Skúsim sa na problém tučnoty a tuku pozrieť v súvislosti s lymfatickými uzlinami a lymfatickým riečišťom.

Ako píšem v predchádzajúcich článkoch, usilujem sa už 9 mesiacov chudnúť. V rámci programu chudnutia som si stanovil podrobne sa oboznámiť s chorobou obezita a v organizme preliečiť všetko, čo by s ňou mohlo súvisieť. V prvom rade som sa oboznámil a dal do kopy všetko okolo hormonálnych žliaz a trávenia. Túto oblasť už aktívne preliečujem.

Teraz som sa podujal podrobnejšie preskúmať lymfatické riečište a lymfatické uzliny, ktoré v organizme vytvárajú samostatný systém. Už dávnejšie som vedel, že nemám v poriadku lymfatický systém v oblasti pľúc, hrdla a dýchacej trubice. Túto oblasť som si intenzívne preliečoval a dnes už nechorľaviem. No lymfatické uzliny súvisia mimoriadne úzko s distribúciou tuku v tele. Medicínsky sa vie, že lymfatický systém v tenkých črevách naberá tuk, tento distribuuje po tele a nakoniec ho ukladá do tukových zásob.

Takže lymfatický systém bude úzko súvisieť s tučnotou. Preto som si vyhľadal masérku, ktorá sa špecializuje na masáž lymfatického systému – lymfomasáž. Z jej rozhovoru som sa dozvedel, že moje problémy s drobnými červenými vlásočnicami v koži súvisia s nedobrou činnosťou lymfatického riečišťa. A tak isto drobné modré fľaky okolo žilového systému má na zodpovednosti práve lymfatické riečište. Tak isto potvrdila, že lymfy a tukové zásoby majú svoju spojitosť. Z jej rozhovoru som intuitívne usúdil, že moje lymfatické riečište a lymfatické uzliny nie sú v 100 percentnej kondícii a budem sa musieť ich činnosťou podrobnejšie zaoberať a aj preliečiť. U masérky som absolvoval základy kurzu lymfomasáže. Požičal som si vhodnú literatúru, ktorú začínam podrobne študovať. Chcem sa naučiť aktivizovať svoj lymfatický systém pomocou samolymfatickej masáže. Tak isto je tu možnosť robiť špeciálne pohybové cvičenia a užívať vhodné moderné preparáty na lymfy a to je napríklad Wobenzym.

Pridaj komentár