– Spoločná meditácia z 27.9.02

Meditácia začala výmenou skúseností meditujúcich z nočných meditácií do malého mozgu. Značnú časť debaty sme venovali presnejšiemu výkladu jogínskych cvičení a ich vysvetlenia na základe psychických prejavov zvierat. Samotnú meditáciu sme zahájili umŕtvením zmyslov a otvorením pamäťového záznamu o alchymistických cvičeniach. Potom sme koncentráciu a tvorbu bioenergie presunuli do malého mozgu.

NOVÉ: v šedej kôre malého mozgu sa analogicky nachádzajú centrá jednotlivých častí mozgu. Vo vnútri malého mozgu sú gangliové bunky, ktoré sprostredkujú prepájanie nervových vzruchov v celom organizme. Teda môžeme ho považovať za riadiace centrum fyzického diania v ľudskom organizme. Cvičili sme prepojenie šedej kôry veľkého mozgu na malý mozog. Cvičili sme prepojenie svalového napätia na malý mozog. Cvičili sme optimálne prepájanie nervového vzruchu v gangliách malého mozgu. Cez malý mozog sme takto aktivovali bielu mozgovú hmotu, kde prebiehajú chemické pochody súvisiace s psychickými aktivitami. Potom sme sa skoncentrovali do oblasti predĺženej miechy. Začína sa prvým stavcom. Na predĺženú miechu sa napája hypotalamus.

Sú to časti mozgu veľké ako holubie vajíčka. V predĺženej mieche sme sa skoncentrovali na činnosť hormonálnych žliaz a ich produktov, ktoré putujú krvným riečišťom k bunkám tela. Koncentráciu jednotlivých hormonálnych žliaz sme riadili cez šedú kôru malého mozgu za účasti šedej kôry veľkého mozgu. Hovoríme o sile ľudskej vôle podieľať sa na činnosti hormonálnych žliaz.

Ďalej sme malý mozog riadili nervovým napätím v určitých partiách tela. Podrobnejšie Či kung škola. Ďalšie cvičenia smerovali do biochémie trávenia. Slinné žľazy, žalúdok, dvanástorník, pankreas, žlčník a tenké črevo. Všetko sme sa snažili riadiť cez malý mozog za podpory šedej kôry veľkého mozgu. Ďalej cez nervové napätie v svalových doštičkách, ktoré riadi presun vápnika z buniek svalov do medzibunkového priestoru a naspäť. Zároveň sme si uvedomovali správnosť činnosti ganglií v malom mozgu. Nie vždy všetko správne riadili. Ďalšie cvičenie smerovalo ku krvnému riečišťu (tepny, žily). Prvá koncentrácia z tenkých čriev smerovala cez tepny do pečene, potom do obličiek, do pľúc a cvičenie skončilo v kostnej dreni a tvorbe krvných zložiek. Znovu sme všetko prepájali a riadili cez malý mozog.

Pridaj komentár