Prezentujem tu šamanské rituály, ktoré som získal prieskumom informačných polí rôznych šamanov a im podobných ľudí. Tieto rituály sa usilujem prežívať autenticky tak, ako ich mohli dotyční v tej dobe prežívať.

Na miesto diania rituálu sa prepájam bioenergeticky. Vám bude stačiť, keď si dokážete dotyčnú situáciu predstaviť vo svojej mysli.

Zájdeme si ku keltským šamanom. Budeme vyvolávať božstvo Baldra a to syna Odina a Frigg. Kelti do zeme natĺkli drevený kôl. Okolo uložili nazbierané imelo biele, ktoré rastie v korunách niektorých stromov. Najčastejšie ho mávajú u nás niektorí ľudia na vianočných stoloch. Pri kôl sa uviazalo živé zviera a všetko sa obložilo dubovým drevom. Pre vyvolanie požadovaného božstva sa všetko zapálilo a dotyční mohli vnímať výjav Baldra. Zároveň sa im zvláštne upravila psychika a cez listy a púčiky stromov mohli vnímať, čo sa deje aj vo vzdialenejších miestach od nich.

Pri ďalšom magickom rituáli zostaneme u Keltov a budeme spoločne vnímať a prežívať evokáciu Frey ako syna Njorda. Zoberie sa sekera a dva metre nad zemou sa zosekne koruna statného stromu. Z tohto dvojmetrového pňa sa vyrezal alebo lepšie povedané vytesal drevený penis. Tento sa natrel krvou zabitého zvieraťa a na tento penis sa dotyčné mŕtve zviera nastoklo ako obeť bohom. Ku kolu v podobe penisu sa priniesol kameň, v ktorom boli vytesané runové znaky. Do vytesaného znaku sa naliala krv zabitého zvieraťa. Evokovalo sa veľké biele božstvo a zároveň dotyční získali schopnosť vnímať na svojich výpravách, kde sa dá ulúpiť zlato, ktoré osady v okolí zlato majú.

Tentokrát sa pozriem na rituály v Germánskych kmeňoch. Začínam vnímať starý veľký strom, ktorý je vo vnútri celý dutý. Do dutého otvoru sa za živa zamurovala žena. Takto sa udialo pred určitým dôležitým bojom. Zároveň sa obetovalo zvyčajne dieťa dotyčnej ženy. Krvou dieťaťa sa potreli niektoré časti stromu. Možno sa vám bude zdať tento rituál krutý, ale v tej dobe sa to takto morálne nebralo. Dotyční bojovníci získali zvláštne veštecké schopnosti a dokázali počas boja vnímať skoro celé bojisko okolo seba a lepšie koordinovať svoje bojové aktivity.

Pridaj komentár