Naďalej pokračujem v nácviku Snovej školy a to cvičeniami v Silvovej škole. Rozhodujúci zlom nastal uvedomením si, že v ľudskej mysli existuje snová pamäť, v ktorej sú uložené všetky sny a snové stavy. Iná záležitosť je, kto a aký prístup k snovej pamäti má. To, že si niekto sny nepamätá ešte neznamená, že sa mu nesníva. Pokiaľ spíte hlbokým ľudským spánkom, tak si v zásade nemáme čo pamätať sny. Dokonca by sa dalo tvrdiť, že tí, ktorí si pamätajú veľa snov, majú poškodené snové procesy a vlastne spia ako zvieratá v prírode, kde musia byť v určitom strehu. Takýto spôsob spánku sa môže zle odzrkadľovať na fyzickom a psychickom stave. Kto v noci nejde do hlbokých fáz spánku, ten má počas dňa aj iné psychické stavy. Mohli by sme to prirovnať k mikrospánkovým stavom.

Teda snový mechanizmus je nevyspaný a chce človeka vtiahnuť do spánku a dožičiť organizmu to, čo mu patrí. Keď už chceme pracovať so snami, tak je lepšie naučiť sa otvárať a zatvárať snovú myseľ, ktorá je plná snových symbolov vzájomne pospájaných v zdanlivo nelogické príbehy. Každý snový príbeh, keď sa veštecky ošetrí, vám ukáže, čoho sa týka a čo vám chce povedať v realite bežného dňa. Teda sny nie sú už obrazy reálneho sveta, ale snové symbolické obrazy, ktoré znamenajú v snoch niečo úplne iné než v reálnom svete. Bližšie Snová škola. To, čo je dôležité, je postoj k snom ako takým. Ja osobne sny uctievam ako boha samotného. Je to pre mňa to najkrajšie, najmúdrejšie, najvznešenejšie, teda to NAJ. Tak isto sa veľmi silno emocionálne programujem, aby môj boh SEN mi dal znamenie, keď vyrieši alebo nájde vhodné riešenie. Som vnútorne pripravený počúvať a radami môjho božstva sa aj v živote riadiť. Možno si poviete, že to je prehnané, čo robím. Prax so snami dokazuje opak v tom, že čím väčšiu úctu k snom mám, tak o to rýchlejšie sa objavujú vhodné nápady a riešenia.

Čím sú moje emocionálne túžby silnejšie, tak o to rýchlejšie prechádzajú do snového vedomia a o to skôr ich bude riešiť moje božstvo. Ďalšou dôležitou technikou je čistenie snovej mysle od nežiadúcich snov, ktoré sa dostali do snového archívu zo snových túžob iných ľudí. Predstavíte si archív, v ktorom sú regále plné snových obrázkov. Keď ich letmo prechádzam tak tie, ktoré by ma mohli negatívne ovplyvňovať, vymazávam pocitom rozpustenia napríklad vo svetle. Pokračujem pred spaním v programovaní, aby moje snové božstvo znovu prinieslo vhodné riešenie. No nestačí robiť iba toto, čo som tu opísal. Treba vytvoriť aktívne spojenie medzi denným vedomím a snami uloženými v snovej pamäti, ktorá je počas dňa čiastočne uzatvorená a snové symboly ťažko prechádzajú do denného vedomia. Teda medzi nami je veľa ľudí, ktorí majú uložené v snovej mysli skvelé riešenia, iba sa jednoducho nemôžu dostať von do reálneho života. Tu vám pomôžu cvičenia tarotových kariet a konkrétne Archanjelský tarot v ASTRO zložke.

Pridaj komentár