Zasvätenie do komunikácie s dušou prírody. Prvé zasvätenie do duše dreva. Druhé zasvätenie do duše kameňov. Tretie zasvätenie do duše ulít. Štvrté zasvätenie do duše pierok. Zasvätenie do duše liečivých síl prírody. Zasvätenie do veštenia z ruky a prírodných objektov rôzneho druhu. Zasvätenie do veštenia z rôznych druhov čiar na kameňoch, kôre a mušliach.

Každý účastník dostal sadu bežných minerálov a vápencových kameňov, čerstvo narezané konáre v rôznych veľkostiach, mušle, koraly, kosti, zelené listy stromov, ihličie a zelené rastlinky, plody sóje, fazule, ryžu, klince, rôzne druhy špagátov a drôtikov, na kreslenie ceruzky a fixky.

Účastníci si mohli priniesť svoje obľúbené minerály, mušle a iný vhodný materiál na vytvorenie šamanských rituálov.

Ako zasväcovateľ som mal k dispozícii rôzne kože, mušle, drievka, klince, kovové drôtiky, ale hlavne plátenné postavičky, ktoré boli naplnené rôznym prírodným materiálom. Jedna bola vyplnená drevom, druhá kamienkami, tretia mušľami a štvrtá bola vyplnená perím. Používali sa pri zasväcovacích rituáloch.

Atmosféru podčiarkovala aromatická lampa s jemnou vôňou lesa a znejúca hudba so zvukmi prírody.

Osoby pripravujúce sa na zasvätenie si vytvorili z konárikov mriežky veľkosti asi klasického papiera na písanie. Musel som viacerých požiadať, aby všetko vytvárali spontánne a bez záujmu niečo estetizovať a prikrášľovať. Príliš estetické výtvory som nožnicami „poupravoval“.. Upozorňoval som, že ideme komunikovať so silami prírody, ktoré boli známe šamanským zasväcovateľom a nie tvoriť umelecké dielo alebo sa vytešovať. Po hodine práce s prírodným materiálom som už nemusel nič upravovať.

Jednotlivé časti drevenej mriežky boli ľubovoľne poukladané a ľubovoľne zviazané. No kusy dreva a hlavne kôry boli poukladané pod mojou osobnou asistenciou a upravovalo sa to tak, aby duch stromov mohol komunikovať so zasväcovanou osobou. Podrobnejšie v Magickej škole.

Po vytvorení magickej konštrukcie sa každý nehybne usadil a mohol som začať so zasväcovaním. Spomenul som si na odkaz konkrétnych zasväcovateľov, tento odkaz som prijal do seba a nechal som sa ním riadiť. Vždy to vyžadovalo naplnenú platenú bábiku, v tomto prípade drevom.

Pri zasväcovanej osobe som robil hypnotické ťahy rukami a zároveň som otvoril jej vnútorné telo. Všetko som otváral na úrovni ľudského vedomia, vedomia prírodného človek, vedomia cicavcov v brušnom mozgu, vedomia v gangliách a vedomia v samotných bunkách tela. Po vhodnom otvorení systému som požiadal sily prírody, aby vstúpili do vnútorného sveta zasväcovanej osoby. Mal som pocit príchodu určitej energetickej sily, ktorá hlavne cez ruky prenikla od vnútorného sveta zasväcovanej osoby. Cítil som, ako sa usadila prírodná sila v dotyčnej osobe a bolo obnovené prírodné puto s duchom prírody.

Veľmi ťažko sa opisujú tieto pocity a to, čo sa dialo. Jednoducho do zasvätenia vstupovali neznáme psychické sily. Nemožno to opísať dostatočne presne, ale vo vnútri ľudskej duše začala prúdiť akási sila prírody, ktorá chce pomáhať.

Takto boli prevedené zasvätenia, ktoré navrátili ľudskú dušu do duše prírody. Jednoducho to treba zažiť.

Pokračovali sme v ďalšej sérii zasväcovaní do liečivých síl prírody. Účastníci obkreslili vlastnú ruku na biely papier. Potom na kresbu poukladali všetky druhy prírodných predmetov s cieľom vytvoriť most na túto duchovnú silu. Potom som ku každému pristúpil a rituálny obrázok som mierne upravil k zasväteniu.

Okolo prstov ľavej ruky som mal omotanú kožu, medzi dvoma prstami som mal malý praveký zub a minerál. Znovu som do seba prijal odkaz šamanov, ktorí sa dokázali realizovať ako zasväcovatelia. Vlastne som bol ako médium pre zasvätenie a vykonával som pohyby, ktoré mi určovala spomienka na šamana zasväcovateľa.

Ku každej osobe som pristúpil zozadu a robil rôzne pohyby a gestá. Nakoniec po dostatočnom pripravení a naladení psychiky zasväcovanej osoby som vzýval ducha zdravia. Mal som pocit príchodu niečoho jedinečného. Toto jedinečné sa dostalo do vnútra zasväcovanej osoby, aby ju viedlo na ceste zdravia a liečenia iných.

Nakoniec sme spravili zasvätenie do vešteckých síl. Zasväcované osoby kreslili na drevo, minerály a papier okolo magické znaky a magické písmená. Na pamäti mali túžbu s touto silou komunikovať a zdokonaliť sa v prírodných formách veštenia.

Potom som si dal na prsty jednej aj druhej ruky rôzne druhy drôtikov. Medený drôtik, hliníkový, olovený a kovový drôtik. Pri každej zasväcovanej osobe som menil polohu drôtikov na jednotlivých prstoch. Po správnom naladení dotyčnej osoby som vpustil dušu intuície prírody.

VIAC OBRÁZKOV NÁJDETE V GALÉRII ZASVATENÍ – ŠAMAN 1B.

Pridaj komentár