Usadil som sa do kresla. Uvoľnil som sa predstavou kľudu a pohody. Požiadal som svoj vnútorný svet o spoločnú meditáciu. Začali sa mi postupne vynárať obrázky, na ktorých boli tváre rôznych indiánskych šamanov. Medzi tvárami šamanov som nachádzal obrázky rôznych zvierat, ale aj tváre postáv z hororových filmov, ktoré boli znetvorené a skrvavené.

To som už tušil, že som sa prebúral do vývojovo starších neurónov v mojej hlave. Všetky tieto výjavy sú zahalené do čiernych farieb a pochmúrneho sveta zvieracej mysle. Výjavy sú deštruktívne, čierne ale nie nepríjemné. Po chvíli mám pocit, že v hlbokom spánku si sadám na posteľ. Potom sa postavím a pociťujem odpútanie od zeme do stavu vznášania sa v povetrí. Za oknom svieti mesiac v splne a ja cez zatvorené okno prenikám do voľnej krajiny zahalenej tieňmi noci. Mesiac v splne dodáva všetkému striebristú farbu neľudskosti. Pociťujem, že som sa ocitol v lese medzi stromami. Všetko pociťujem ako začarované a šialené. Pomaličky sa predieram cez krovie a bažinu. Zrazu vidím pred sebou úplne čiernu kačicu. Je skoro mŕtva.

Chytám ju do ruky a vnímam, ako z nej odchádza posledný život. Kačica sa v mojej ruke zmenšuje a úplne stráca. Všetko, čoho sa moja ruka dotýka, černie a zomiera. Zazrel som čiernu rybu, poľahky ju chytám do rúk a ona zomiera, zmenšuje sa a stráca. Znenazdajky sa predo mnou objavuje asi tri metre vysoká úplne biela kostra. Táto mi naznačuje, že mám ísť za ňou a ukazujeme mi, ako prebiehal vývoj ľudstva. Prezerám si epopej ľudstva od zvieraťa až k dnešnému človeku. Všetko prerušuje veľa čiernych postáv s bielymi tvárami. Nie že by som sa týchto čiernych postáv bál. Iba idem za nimi a privádzajú ma do domu, kde holá žena zabíja svojho spiaceho muža sekerou. Holá postava muža sa mení na červenú guľôčku, ktorá ma privádza k žene, ktorú by som mohol opísať ako madonu s dieťaťom. Je to čierna madona tak, ako ju uctievali pohanské národy. Po týchto obrazoch nastal v mojej duši kľud a úplná pohoda.

Pridaj komentár