Tento príspevok sa zaoberá zdravotnými meditáciami na vlastné zmysly s tým, že sa usiluje ukázať, ako možno spojiť nápravu zdravotného a psychického stav pomocou techník a cvičení, ktoré sú zároveň aj postupom na duchovnej ceste.

Sadnete si pohodlne do obľúbeného kresla a pokúsite sa otestovať si stav vlastného zraku. Na začiatok by bolo dobre nahliadnuť do anatomického atlasu a osviežiť si spomienky, ako vyzerá a funguje zrak. Z hľadiska ezoterickej praxe je dôležité uvedomiť si, že keď sa budete raz učiť vešteckým výkonom, tak to nebudete robiť cez očné buľvy, ale cez zadné zrakové centrum v zadnej časti mozgu.

Cvičením veštectva cez zadné zrakové centrum si meditujúci nedoničí zrak. Svoju pozornosť skoncentrujete do očných buliev, nervov, ktoré idú do zadného zrakového centra. Zároveň s koncentráciou si v predstavách vo fyzickej hlave predstavujete anatomický obrázok zraku. V koncentrácii pokračujete a vo fyzickom zraku si uvedomujete nervstvo, krvné vlásočnice a lymfatické riečište. Môžete programovať, že je zdravé a vitálne. To by na prvú meditáciu stačilo. Keď si znovu nájdete čas, tak pokračujete tým, že si zájdete do prírody a zároveň vnímate a uvedomujete si, ako váš zrak prijíma hru svetla. Pozorujete rôzne farby a ich prenik do očných buliev. Zároveň vnímate pestrosť tvarov jednotlivých objektov okolo seba. Po určitom čas si zatvoríte oči a všetko sa pokúšate vybaviť si v pamäti.

Znovu si v ďalšie dni nájdete čas na meditáciu, ale teraz to bude počas noci. Vyjdete si do nočného sveta ako divá šelma. Zároveň zisťujete, ako si zrak zvyká na tmu a vnímanie farieb a tvarov objektov v nočnom svetle. Nič sa nestane, keď si budete fantazírovať a v nočnej tme vidieť všetky možné obludy z pestrého výberu hororov. Naberte odvahu a skúste sa poriadne báť. No rozumovo si uvedomte, že nejasné svetlo dovoľuje skreslenie a dotváranie okolia do tvarov, ktoré tam v skutočnosti nie sú. Keď ste sa už dosť vystrašili, tak sa snažte zapojiť do všetkého rozum a triezvy pohľad na nočný svet.

Priam magicky pôsobia meditácie počas mesačného svitu. Vytrvalé mesačné meditácie vás unesú do sveta mystických bytostí a čudného sveta rozprávok. Vy si uvedomujete, že mesačné svetlo otvára zvieraciu myseľ vo vás, ktorá sa nachádza v starých zvieracích neurónov v oblasti spánkových lalokov za vašimi ušami. Takto asi vnímal svet pračlovek. Nebojte sa a vychutnajte si aj tento rozmer vašej mysle. Tieto skúsenosti využijete pri nácviku šamanských techník. Keď sa nasýtite aj týchto mesačných meditácií, tak si vyskúšajte meditácie v úplnej slepote. Nebojte sa, nikto vám nechce vypichnúť oči. Bude stačiť, keď ich budete mať pri meditáciách zatvorené. Niekde si sadnite a vnímajte svoje okolie iba pomocou sluchu.

Môžete skúsiť aj meditácie v pohybe s tým, že vás niekto sprevádza a dáva na vás pozor. Je rozumné sa takto pohybovať s holými nohami, aby ste mali lepšiu citlivosť. Do ruky si môžete zobrať aj tenkú a pružnú paličku tak, ako to robia slepci na prechádzke. So zavretými očami sa v teréne pohybujte opatrne a všetko si vo vnútri hlavy predstavujte. Na začiatok vám odporúčam prekonať stav strachu, že ste skutočne oslepli. Veľkú srandu a priam zúfalstvo zažijete v lese. Dávajte si pozor, aby ste sa neporanili, radšej sa celý oblečte a nezabudnite si chrániť aj hlavu. Uvidíte, aký budete šťastný, keď znovu budete môcť vidieť. Tieto cvičenia sú dobré na nácvik vešteckých schopností, ale aj na precvičenie predstavivosti pamäte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.