Ako je možné mandalou vyjadriť zdravotný stav jednotlivých orgánov a ako možno liečiť mandalou či už fyzické, ale aj psychické v človeku.

Ako zvyčajne si naladíme myseľ na archív mandál, ktoré sme si už dlhšiu dobu ukladali do svojej mysle. Postupne si ich prejdite. Skúste vytvoriť jednu a tú istú mandalu rôznymi spôsobmi. Nakreslite ju, vytesajte ju, vystrihnite z papiera. Vytvorte ju z minerálov a iných prírodných látok. Vytvorte mandalu vyrezávaním alebo sekaním.

Skúste si spomenúť na prírodné mandaly ako je peň stromu, pavučina, kvet slnečnice, slnečný kotúč, vodný vír, vzdušný vír, kruhovité ohnisko a podobne. Spomeňte si na gotické sklenené vitráže a vplyv slnečných lúčov. Nalaďte sa čo najaktívnejšie na mandaly a svet mandál. Tentoraz si vytvoríme postupne rôzne druhy mandál, ktoré budú vyjadrovať celkový fyzický, ale aj psychický stav. Mandalu vizualizujeme v rámci celého tela a potom sa ju čo najjednoduchšie pokúsime načrtnúť na papier pred nami.

Tak isto sa postupne zameriame do jednotlivých orgánov v tele a z každého orgánu vydolujeme mandalu zdravotného stavu. Takto pred vami vznikne množstvo mandál. Kreslite tak, aby ste ku každej mandale mohli nakresliť mandaly zdravia, ktoré chcete dosiahnuť. Vľavo bude mandala terajšieho zdravia celkovo, ale aj v jednotlivých orgánoch tela. Na pravej strane budú intuitívne nakreslené mandaly výborného zdravotného stavu jednotlivých orgánov tela. Mandaly zdravia postupne vizualizujete dovnútra a nahradia tam doterajšie mandaly.

Môžete si vytvoriť na papier takzvanú chaotickú mandalu. Nakreslite si kruh a do kruhu náhodne nakreslite rôzne tvary, písmená a číslice. Takúto mandalu budeme volať chaotickou mandalou. Keď sa na takúto mandalu budete dlhšie sústreďovať zistíte, že vo vás utlmuje negatívne sklony a za určitých okolností likviduje negatívne aktivity. Skúste vyskúšať a skúšajte to niekoľkokrát, možno práve dnes nie je dobrá konštelácia hviezd na očistenie od negativity.

Môžete si spraviť aj ďalšie zaujímavé mandaly, ktoré dokážu organizmus preliečovať. Predstavte si alebo nakreslite si horiacu mandalu. Keď sa vám viac pozdáva veterná mandala, tak si spravte víriacu mandalu. Možno vám ešte lepšie bude vyhovovať mandala z vodného víru. Keď si takúto mandalu vytvoríte alebo iba predstavíte, tak jednoducho ju pustite do seba a ona vytvorí vo vás niečo príjemné a liečivé.

Pridaj komentár