Venture – Láska vs. súcit ? – 2003-09-17 16:46:27


Pán Pueblo,
neviem kde začať. Pred štyrmi rokmi som sa zoznámil na internete s jedným dievčaťom. Bolo to v čase kedy som mal za sebou nejaké zdravotné problémy a uvažoval som o tom, či vôbec má zmysel niekoho hľadať a zakladať si rodinu, keď dopredu viem, že s veľmi veľkou pravdepodobnosťou moje deti zdedia aj moje problémy. Vlastne nás dalo dokopy naše nalomené zdravie. Tri roky sme spolu chodili a ten tretí už spolu aj bývali. Za ten čas som mal možnosť poznať jej minulosť. Zistil som, že má za sebou veľmi nešťastné dectvo. Jej otec je strašný alkoholik, ktorý mlátil jej mamu a občas keď ju chceli chrániť alebo doniesli zlé známky aj ich. Po nejakom čase od nich odišiel, ale štafetu po ňom prebral jej brat, ktorý bol naviac z udalostí ktoré sa doma stávali psychicky mimo. Asi aj preto sa začal chovať podobne. Podstatné ale je, že to na nich všetkých zanechalo trvalé psychické následky. Bolo mi jej vtedy veľmi ľúto. Dnes mám problém s tým, že nevim dosť dobre posúdiť, či sa vtedy z mojej strany jednalo o lásku, alebo len súcit. Po nejakom čase sme sa zasnúbili. Pred svatbou som veľmi veľa rozmýšľal nad tým, či áno, alebo nie. Moja priateľka bola veľmi precitlivelá, stále kôli niečomu plakala, odmietala akúkoľvek pomoc (aj odo mňa). Keď som chcel aby sme ešte trochu počkali, tak sa k tomu postavila veľmi radikálne a svojim spôsobom ma vydirala. Poveda, že sa buď vezmeme, alebo je koniec. Bol som vtedy veľmi zmetený. Nevedel som posúdiť čo k nej vlastne cítim. Obával som sa, ak by to bola láska, že ju stratím. Tak sme sa nakoniec vzali. Ukázalo sa však, že je to z ňou ešte horšie, a že pred svadbou sa dosť ovládala. Zašlo to tak ďaleko, že som ju jednoducho pod hrozbou rozvodu dotlačil k psychológovi. Nakoniec skončila na psychiatrii. Ukázalo sa, že trpí nejako posttraumatickou stresovou poruchou, a už pol roka je na liekoch a chodí na terapie.
Mojim najvacsim problemom je, ze moja mam je tiez alkoholicka. Nezazil som v detsve ani zdaleka to co moja priatelka, ale viem, ze uz nechcem zazivat nic podobne. Z domu som v podstate utiekol hned ako sa naskytla prilezitost, len aby som uz mal pokoj a zil svoj vlastny zivot. Teraz mam ale doma nieco podobne. Vobec sa v sebe nevyznam. Neviem posudit co k nej vlastne citim. Mam pocit, ze uz naozaj nemam dostatok sil niest svoje aj jej bremeno. Cakal som, ze to spravi cas, ale uz su to skoro dva roky. Zacina ma to dost unavovat. Neustale bilancovanie toho co bolo, a strach z toho co bude. Je to taka hojdacka, tyzden je vsetko fajn a keby to tak bolo stale bolo by to skvele. Dalsi tyzden musim zapasit s jej problemami a jej rodinou, ktora mi svojim spravanim niekedy poriadne lezie na nervy. Neviem sa rozhodnúť či v tom ďalej pokračovať. Nedávno jej naviac na vyšetrení zistili nejaké ženské problémy, a doktorka jej odporúčala otehotniet čím skôr. Je mi proti srsti priviesť deti do dakéhoto prostredia. Na druhej strane jej nechcem ublížiť. Aj by som sa s ňou rozyšiel, ale sa bojím, pretože neviem čo vlastne stratím a či mi to nebude ľúto. Mohlo by jej to veľmi ublížiť. Nehovoriac o tom, že než by sa dala do kopy s niekým iným, už by nemusela mať nikdy deti. Nechcemť na na svedomí utrpenie iných ľudí. Aj by som s ňou ostal, ale neviem či mám dosť síl zvládať jej osud. A či len nemám strach, že prídem o isté „pohodlie“, ktoré so sebou manželstvo prináša. Jednoducho sa sám v sebe nevyznám. Rozprával som sa už s viacerými ľuďmi, ale čo človek to názor. Každý vám radí len na základe svojích skúseností, ale nejakého slova alebo myšlienky, ktorá by mi pomohla sa rozhodnúť som sa nedočkal. Neviem či môj pohľad nie je príliš egoisttický. Neviem sa rozhodnúť, keď moje rozhodnutie bude mať na íných možťno väčší dopad ako na mňa samotného. Mám z toho strach. Čo robiť ?

Saša Pueblo – Láska vs. súcit ? – 2003-09-22 19:17:19


Vyplnte si prosim dotazniky DC1, DC2, DC5 a poslite ich na moju emailovu adresu. Potom sa na vas pozriem komplexne. Saša Pueblo

Saša Pueblo – Láska vs. súcit ? – 2003-09-29 21:24:45


Vypracovanu zdravotnu diagnostiku mate na Psychotronickej poradni. Saša Pueblo

Saša Pueblo – Láska vs. súcit ? – 2003-11-19 09:32:30


Partnersky profil
Povaha
Ste epilepticka povaha usadena v temennej oblasti mozgu v gangliach. Charakterizuje to obrazok muza, ktory sa chce starat o slabsich a chorlavych a mat ich rad.
Partnerka je hystericka povaha usadena nervovym vzruchom v ustnej dutine a nervstve peri a koze tela. Vo viacerych pripadoch su tieto osoby psychicky labilne a cudne. Charakterizuje to obrazok nekontrolovatelneho strachu, tremy a uteku prec. Koncentraciou treba odklonit nervovy vzruch do krvneho riecista v ustnej dutine. Cvicenie: koncentrovat sa asi 1m pred seba a tu si vizualizovat predstavu krvneho riecista.
Sexualita
Mate tzv. inkvizitorsku sexualitu, dokazete sekirovat inych, ale ich aj liecit a ochranovat. Charakterizuje to obrazok sudcu, ktory odsudi, ale potom chce aj odsudenemu pomoct.
Partnerka ma silnu bozsku sexualitu. Ma ju dynamicku. To vyvolava efekt, ze ludia jej vychadzaju v ustrety a su pri nej radi. Charakterizuje to obrazok kralovnej, vsetci su jej deticky, ktore posluchaju a staraju sa o svoju kralovnu.
Sexualne centrum
Vy ho mate umiestnene v podbrusi, co naznacuje na urcite zenske prvky v spravani. Charakterizuje to obrazok muza, ktory ma rad rodinu a hlavne deti.
Partnerka ma sexualne centrum v hlave a charakterizuje to urcite muzske prvky v jej psychike. Charakterizuje to obrazok zeny, ktora vie komandovat. Ma svoju hrdost.
Sexualne podvedomie
Skumam najhlbsie city vytvorene pocas detstva vychovou.
Vy- celkova vzrusivost: na zeny, ktore su chorlave, ubolene. Povrchova vzrusivost: na zeny. Pohlavna vzrusivost: je kontrolovana, aby neublizovala. Citova vzrusivost: na zeny.
Partnerka – celkova vzrusivost: je zamerana narcisticky na seba. Povrchova vzrusivost: na muzov. Pohlavna vzrusivost: je poskodena, opovrhovanie muzskym udom. Citova vzrusivost: na svoj obraz v zrkadle. Saša Pueblo

Pridaj komentár