Štítna žľaza

Dátum zberu: 01.04. 2014
Strana 1 z približne 4 výsledky
 
Hormóny štítnej žľazy
 
m10
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk.
 
Hormóny Štítnej žľazy
Vyváženosť Štítnej žľazy sú dôležitým diferenciačným faktorom (k diferenciácii buniek) Pocas vnútromaternicového vývoja krátko po narodení, pôsobí obzvlášť na vývoj mozgu . Zvyšujú úroveň bazálneho metabolizmu spotrebu kyslíka väčšiny tkanine, ovplyvňujú látkovú premenu živín zväčšujú účinok iných hormónov, ako sú katecholamíny (napr. adrenalín ) Alebo kortizol .
 
Hormón Thyroxin
Je jeden z dvoch dôležitých hormónov produkovaných vo folikulárnych bunkách štítnej žľazy. Tyroxín viaže v tele jód a ovplyvňuje látkovú výmenu v telových bunkách
 
Hormón Trijodthyronin
Tento hormón štítnej žľazy je podobný tyroxínu, ale má o jeden atóm jódu menej. Trijódtyronín je najsilnejší hormón štítnej žľazy a ovplyvňuje takmer všetky procesy v ľudskom tele, vrátane telovej teploty, rastu, srdečného tepu a urýchľovania odbúravania tukov a cukrov
 
Hormón kalcitonin
Snižuje hladinu vápenatých a fosforečnanových iontov v krvi a zabezpečuje ich ukládáním do kostí
 

Comments are closed.