Hypotalamus

Dátum zberu: 01.04. 2014
Strana 1 z približne 9 výsledkov
 
Hormóny hypotalamusu
 
m18
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk.
 
Hormóny hypotalamusu
Infundíbulum spája hypotalamus s hypofýzou; prebiehajú v ňom okrem nervových vlákien i cievy. Je centrom autonómneho riadenia t. j. parasympatika a sympatika, ďalej je súčasťou sieťkovitý útvar, extrapyramídových motorických dráh a limbického systému. Riadi takmer všetky vegetatívne funkcie ľudského organizmu. Jeho činnosť spočíva hlavne v zlaďovaní jednotlivých vnútorných orgánov do komplexnej odpovede. Napríklad pripravuje všetky orgánové sústavy na zvýšenú fyzickú alebo psychickú záťaž.
 
Hormón vasopresín – adiuretín
Jeho dve hlavné funkcie sú k zadržiavaniu vody v tele a sťahujú cievy. To tiež zvyšuje periférny cievny odpor , čo zvyšuje arteriálny krvný tlak. Je syntetizovaný v hypotalame a uložené vo vačkoch na zadnej hypofýzy . Väčšina z nich je uložený v zadnej hypofýzy sa uvoľní do krvného riečišťa. Reguluje telesné tekutinu a teda aj vodu. A robí tak cez nefróny v obličkách
 
Hormón oxytocín
Dôvera a oxytocín, autizmus a oxytocín, sociálne správanie a oxytocín, štedrosť a oxytocín, pamäť a spracovanie informácii a oxytocín, materské správanie a oxytocín, stimulácia na vylučovanie sodíka, materstvo, laktácia a oxytocín. Mimo nervového systému, dopamínu funkcie v rôznych častiach tela, ako sú miestne chemického posla. V cievach, že inhibuje uvoľňovanie noradrenalínu a pôsobí ako vazodilatáciu; v obličkách, zvyšuje vylučovanie sodíka a výdaj moču; v pankrease, znižuje produkciu inzulínu; v tráviacom systéme, znižuje gastrointestinálnu motilitu a chráni črevnú sliznicu; a v imunitnom systéme, znižuje aktivitu lymfocytov. S výnimkou krvných ciev.
 
Hormón dopamín
V mozgu , dopamínu funguje ako neurotransmiter -chemické látky, uvoľnené od nervových buniek vysielajú signály do iných nervových buniek. Mozog obsahuje niekoľko rôznych dopamínu systémy, z ktorých jeden hrá významnú úlohu v odmeňovaní motivované správanie
 
Hormón thyrotropin – stimuluje štítnu žľazu
Thyrotropin uvoľňujúci hormón (TRH), tiež volal thyrotropin uvoľňujúci faktor (TRF), thyroliberin alebo protirelin, je tropický, tripeptidal hormón, ktorý stimuluje uvoľňovanie TSH (hormón stimulujúci štítnu žľazu) a prolaktínu z predného laloku hypofýzy.
 
Hormón growth – uvolňuje rastový hormón – stresový hormón
V Spojených štátoch, je k dispozícii legálne v lekárňach, na lekársky predpis od lekára. V poslednych rokoch sa v Spojených štátoch, niektorí lekári začali predpisovej rastového hormónu v GH-s nedostatkom starších pacientovej (ale nie na zdravých Ľudí), k zvýšeniu vitality
 
Hormón gonadotropin – vývoj pohlavných buniek a orgánov
Gonadotropín receptory sú uložené na povrchu cieľových bunkových membrán, a spojených s G-proteín systémom. Signály vyvolanej väzbou na receptor, sú prenášané v bunkách, ako cyklický AMP systém druhého posla.
 
Hormón korticotropin – stymuluje hypofýzu – vela depresie a alzhaimer
Kortikoliberin (tez hormón uvoľňujúci kortikotropín – CRH Alebo Faktor uvoľňujúci kortikotropín – CRF) JE peptidový hormón hypotalamu zložený z 41 aminokyselín. Stimuluje syntézu sekréciu hormónu ACTH z hypofýzy (adrenokortikotropinu).
 
Amigdala dôležitá časť hypotalamusu
Amygdala je tvorená skupinou jadier s bohatými vnútornými spojmi a zároveň je prepojená s okolitou mozgovou tkanív hojnými vstupnými a výstupnými dráhami. Je umiestnená v strednej časti spánkového laloku mozgu
 
Hormóny línie chorionic gonadotropin alfa
Hormóny ľudský choriogonadotropín (hCG), luteinizačný hormón (LH), folikuly stimulujúci hormón (FSH), a štítnej žľazy stimulujúci hormón (TSH), sú diméry pozostávajúce z alfa a beta podjednotky, ktoré sú spojené nekovalentne. ( Entrez Gene: CGA glykoproteínu hormóny, alfa polypeptid )
 

Comments are closed.