Diagnostika

Dátum zberu: 28.07. 2013
Strana 1 z približne 14 výsledkov 
 
Ako sa to diagnostikuje?
 
m6
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
 
Ultrasonografia
Ultrasonografia (iné názvy: sonografia, ultrasonoskopia, echografia, USG, hovorovo: ultrazvuk, slangovo sono) je na ultrazvuku postavená diagnostická zobrazovacia technika, využívaná na vizualizáciu svalov a vnútorných orgánov, ich veľkostí, štruktúry, patológii alebo lézií. Všeobecne sa používaná napríklad počas tehotenstva.
 
Radiológia
Rádiológia, predtým nazývaná rádiodiagnostika, je medicínsky odbor, ktorý využíva určité spektrum ionizačného žiarenia (röntgenové žiarenie) a ďalšie fyzikálne javy (najmä ultrazvuk a magnetickú rezonanciu) na diagnostiku chorôb.
 
Tomografia
Počítačová tomografia (angl. Computed (axial) Tomography, skr. CT) je rádiologická vyšetrovacia metóda, ktorá pomocou röntgenového žiarenia umožňuje zobrazenie vnútra ľudského tela. Metóda sa využíva najmä v oblasti medicíny, kde slúži na diagnostiku širokého spektra poranení a chorôb.
 
Magnetická rezonancia
Magnetická rezonancia (MR) je jedným z mnohých fyzikálnych javov, objavených v posledných desaťročiach, ktorého význam v poslednom čase stúpol vďaka jeho rozšíreniu do viacerých oblastí života. Do povedomia širokej verejnosti sa dostala najmä využitím v medicíne, kde tento fyzikálny princíp využívajú prístroje na zobrazovanie chorobných zmien v ľudskom tele.
 
Krvný obraz
V minulosti, počítanie buniek v krvi pacienta bola vykonaná ručne, prezeranie snímok pripravenú vzorky pacientovej krvi pod mikroskopom (krv filmu, alebo periférne ster). V súčasnej dobe sa tento postup zvyčajne automatizovať použitím automatického analyzátora, iba približne 10 až 20% vzoriek sa skúmajú ručne
 
Obličkové testy
Mnoho ochorení obličiek je diagnostikovaná na základe klasických klinických nálezov. Lekár (zvyčajne neurológ) začína tým, že podrobné klinické históriu a vykonáva fyzikálne vyšetrenie. Okrem anamnézy a predstavovať symptómy, bude lekár pýtať na lieky históriu, rodinnej histórie nedávnej infekcie, toxické / chemická expozícia a ďalšie historické faktory, ktoré môžu ukazovať na etiológiu pre pacienta ochorenie obličiek.
 
Určenie oxidu uhličitého v krvi
Pulzný oximetria a transkutánna meranie oxidu uhličitého je alternatívna metóda získanie podobné informácie rovnako. ABG je test, ktorý meria arteriálny tlak kyslíka (PaO2), oxid uhličitý napätie (Paco 2), a kyslosť (pH). Okrem toho môžu arteriálnej oxyhemoglobínu nasýtenia (sao 2) určiť.
 
Vyšetrenie moču
Cieľové parametre, ktoré možno merať a kvantifikovať v moči obsahujú mnoho látok a buniek, rovnako ako ďalšie vlastnosti, ako je napríklad mernej hmotnosti. Časť moči môže byť vykonané s použitím prúžkov moču, v ktorých môžu byť výsledky skúšok čítanie ako farebné zmeny. Ďalšou metódou je mikroskopia vzoriek moču.
 
 

Comments are closed.