Sugerácia úplného ochrnutia a zdecimovania miechy. Otvorenie vnútorného priestoru ako u ochrnutých ľudí. Nahranie našej slnečnej sústavy dovnútra. Slnko. Merkúr. Venuša. Zem. Mars. Jupiter. Saturn. Urán. Neptún. Pluto. Veľký voz. Súhvezdie Draka.
Pri nácviku tejto sekcie je nutné sadnúť do vhodnej asany a znehybnieť čo najviac. Potom je potrebné si čiastočne v tele a hlavne v psychickej rovine vsugerovať a uveriť, že ste ochrnutí. O tomto stave sa nepochybuje a udržuje sa trvale počas celého cvičenia. V tomto psychickom stave a nie fyzickom ochrnutí sa postupne vo vás otvorí vnútorný priestor, tak ako je to u ľudí s úplným alebo čiastočným ochrnutím. Týmto ľuďom dovoľuje psychika v ich hlave vytvoriť čudesné zopnutie neurónov a pocit akéhosi astrálneho putovania v nejakom priestore. Do tohoto priestoru si postupne nahráte veci okolo celej našej slnečnej sústavy a k tomu model celej našej Galaxie. Ide o rotujúci disk s množstvom ramien. Keď toto zvládnete, nahrávate do vnútorného sveta jednotlivé najbližšie hviezdy, dvojhviezdy, hmloviny a ďalšie galaxie. Nateraz sme si nahrali časť kozmickej oblohy v oblasti Malého a Veľkého voza. V mytologickej rovine hovoríme o Veľkej a Malej medvedici.
K týmto súhvezdiam dnes pripojíme súhvezdie Draka, ktorý sa v mytologickej rovine skôr podobá na stočené hadie telo so zväčšenou orlou hlavou. Toto súhvezdie je dobre vidieť v oblasti severného pólu. Tvorí ho biela hviezda Thuban, vzdialená je 294 svetelných rokov; ďalej je tu hviezda podobná nášmu Slnku, volá sa Alwaid a je od nás vzdialená 362 svetelných rokov. Najjasnejšou hviezdou je Etamin a je od nás vzdialená 192 rokov. Ďalší žltý hviezdny obor je vzdialený od nás 116 rokov a volá sa Nodus Secundus. Ďalej je tu hviezda Tyl a je od nás vzdialená 3260 svetelných rokov, hviezdny obor Nodus Primus je vo vzdialenosti 192 svetelných rokov, hviezda meniaca svoju intenzitu Eldsich je vzdialená 102 svetelných rokov. Giansar je hviezda červenej farby a je vzdialená 136 svetelných rokov. Arrakis je dvojhviezda a je vzdialená 71 svetelných rokov. Kuma je dvojhviezda a vzdialenosť je 121 svetelných rokov. Grumium je hviezda vzdialená 105 rokov. Asafi je hviezda vzdialená 17 svetelných rokov. Dsiban je dvojhviezda a je vzdialená 69 svetelných rokov. Wolf 457 je biely trpaslík a svetelne je vzdialený 49 rokov. NGC 6543 je planetárna hmlovina o priemere 10 svetelných rokov. Vzdialená je od nás 1630 svetelných rokov. M 102 a NGC 5907 sú špirálovité galaxie. NGC 5907 má priemer 70 000 svetelných rokov a od nás je vzdialená iba 15 miliónov svetelných rokov. Teda k tejto galaxii by sme sa dostali rýchlosťou svetla za 15 miliónov rokov. To sú už nekonečné vzdialenosti. Nekonečno.

Pridaj komentár