Vydavateľ: Synergie, Praha
Autor: Ulrike Hinrich a Petra Schneider

Ako zvyčajne som si tento druh tarotových kariet najprv jednotlivo popozeral v snahe si ho čo najlepšie uložiť do pamäte. Snažil som sa vnímať čo najviac detailov. Potom som si karty znovu rozložil pred seba a vychutnával som si ich farebnosť, prevláda biela farba vo forme akejsi snovej hmly. Takto som si vychutnával snovú farebnosť každej karty so snahou si ju zapamätať.

Znovu som karty poskladal a zase rozložil teraz s cieľom zapamätať si geometrické tvary na jednotlivých kartách. Každú kartu som si predstavoval so zavretými očami v snahe si geometrické tvary čo najlepšie zapamätať. Na kartách sa najčastejšie objavujú tvary kríža, kruhu a rôzne tvary krídiel a sporadicky ľudské oko. V ďalšie dni som si znovu rozložil karty pred seba, zľahka som sa na každú pozeral so snahou si na každú kartu spomenúť. Tomuto zapamätaniu treba venovať viac času a pozornosti. Mojím cieľom je uložiť si karty riadne v mysli, aby som nemusel robiť s fyzickými kartami.

Neskoršie si vytvorím vlastné karty tohto druhu. Každú kartu som si najprv predstavoval so zavretými očami a po úspešnom pokuse aj s otvorenými očami, ako keby bola fyzicky predo mnou. V ďalšie dni som si karty znovu rozložil pred seba a postupne som na karty sypal z ruky zrnká ryže. Každé padajúce zrnko predstavovalo jeden sen. Potom som zrnká ryže zosypal a každú kartu som pohladil a pobozkal ako maličké dieťa. Bol to bozk pre dobrý spánok a pohladenie pre dobré sníčky.

Môžete si spraviť svoj vlastný rituál, len vždy to musí mať nádych snového stavu. V ďalšie dni som si pred seba kládol každú kartu jednotlivo a na každú kartu som položil zlatú obrúčku s tým, že som si spomínal na situácie, keď moja hlava našla vhodné riešenie danej situácie a okolnosti potvrdili, že riešenie bolo dobré a vhodné. Každému odporúčam, aby tieto magické rituály nezanedbal.

Toto sú vlastne cvičenia na stotožnenie sa s týmto druhom tarotových kariet. Uvedomoval som si, že každá archanjelská karta ponúka určité riešenie konkrétneho problému. V mysli som si spomenul na problém, ktorý ma trápi a zároveň som si spomedzi rozložených kariet vybral tú, ktorá mi môže pomôcť nájsť vhodné riešenie. Pri hľadaní riešenia nesmiete mať vytvorenú vlastnú predstavu riešenia, len čakajte, čo vás v tej chvíli napadne. Ešte som sa snažil naladiť čo najviac pozitívne, bez zloby a chuti riešiť veci násilným spôsobom.

Karty mi buď vnukli riešenie, alebo naznačovali, kto mi s daným problémom pomôže, prípadne označili miesto riešenia. Skúšal som aj techniku mať svoju predstavu riešenia daného problému a očakával som reakciu od kariet, či potvrdia moje riešenie, alebo navrhnú iné, vhodnejšie riešenie. V ďalšie dni som pracoval s kartami pred zaspávaním a želal som si, aby karty a sny vzájomne spolupracovali pri nájdení vhodného riešenia. Podstatou týchto kariet je, že prepoja denné vedomie na snové vedomie, teda na uložené sny v pamäti v mozgu.

Vôbec nevadí, že si sny nepamätám, môj mozog si ich všetky dobre pamätá. Teda bude tu platiť zásada, že tieto karty fungujú vtedy, keď pracujem čo najaktívnejšie so snami a to aspoň predstavou problému a silnej túžby nájsť vhodné riešenie. Ako pracovať so snami si nájdete v malej škole Sny. Jednoducho povedané, karty slúžia ako sprostredkovateľ vyriešených problémov v snoch. Keď sa nebudete venovať snovému programovaniu, tak vhodné riešenia jednoducho nenájdete a z kariet môžete byť zbytočne sklamaní. Tak isto treba byť trpezlivý, lebo archanjelské karty musia čakať na sny, kedy nájdu vhodné riešenie a to niekedy môže chvíľu trvať. Znovu platí zásada, že keď vám karty sprostredkujú zo snovej dielne riešenie, tak ho vždy podrobíte pohľadu aj cez rozum a konzultujete ho s tými ľuďmi, ktorí sa v danej oblasti dobre vyznajú.

Pridaj komentár