Saša Pueblo: Akupunktúra 1
Keď sa dostanete na tieto stránky a rozhodnete sa venovať jogínskym cvičeniam, dovolím si vás upozorniť, že tu nájdete nadstavbové cvičenia k základným cvičeniam, ktoré sú uverejnené v Jogínskej škole na mojich stránkach. Kým začnete cvičiť, tak najprv venujte pozornosť základným cvičeniam.

Saša Pueblo: Akupunktúra 2
Pri cvičení názvov akupunktúrnych bodov v šedej kôre mozgovej postupujte tak, že si prečítate názov akupunktúrneho bodu a zároveň koncentráciou zmyslov sledujete, kde sa tento nachádza v šedej kôre. Môže určitú dobu trvať, kým sa dostanete na správne miesto v šedej kôre mozgovej. Zároveň máte pocit, že ste sa skoncentrovali svojimi zmyslami do zrnka prachu. Toto zrnko v šedej kôre voniate, chutnáte, dotýkate sa ho a vidíte ho. Takto si to musíte vsugerovať. Keď vaša koncentrácia príde na to správne miesto v šedej kôre mozgovej za stáleho vyslovovania názvu akupunktúrneho bodu, pocítite určité uvoľnenie na povrchu celej šedej kôry. Takto postupujete s každým názvom akupunktúrneho bodu. Zároveň pestujete pocit, že vám niekto napichal ihly šedej kôry. To si vsugerujete tak, že tomu aj uveríte. To je sila viery.

Saša Pueblo: Akupunktúra 3
Pokračujete v týchto cvičeniach a to tým, že si uvedomujete názov akupunktúrneho bodu v šedej kôre mozgovej a máte pocit, že vám do šedej kôry napichujú ihly. Ďalej máte silu koncentrácie zmyslov zamerať na veľkosť vpichu ihly. Vsugerujete si aj pocit bolesti a toto isté pocítite v ľavej hemisfére šedej kôry a zároveň aj v pravej hemisfére. Doporučujem vám naštudovať si zvrásnenie šedej kôry mozgovej s jednotlivými zárezmi a časťami mozgu.

Pridaj komentár