1. Navodenie predstavy spánku
2. Sadnite si, alebo si pohodlne ľahnite a snažte si predstaviť, ako zaspávate. Snažíte sa utlmiť všetky fyzické a psychické funkcie svojho tela.
3. Navodenie ukľudnenia
4. Snažíte si predstaviť, že problémy, ktoré vás trápia, sú vyriešené a z vašej mysle odchádzajú. Máte pocit, že ste na všetko zabudli. Tento pocit rozlejte po povrchu celého mozgu. Navodzujete útlm šedej kôry mozgovej. Musíte sa rovnomerne sústrediť na čelo, vrch hlavy, boky hlavy a zadnú časť mozgu.
5. Navodenie uvoľnenia
6. Snažíte si predstaviť, že ste sa príjemne unavili a únava prechádza celým povrchom šedej kôry a odtiaľ sa postupne šíri do vášho svalstva. Postupne máte pocit ľahkosti až jemného vznášania sa.
7. Navodenie príjemných pocitov
8. Snažíte si predstaviť príjemné chvíle zo svojho života. Tento pocit sa šíri šedou kôrou mozgovou a odtiaľ postupne nervstvom do celého tela. Máte pocit, že sa vytvára okolo, zhora a zo strán tlak na šedú kôru. Tento tlak postupne preniká do vášho nervstva. Môžete si pomôcť predstavou príjemného zážitku, ktorý si predstavujete nad svojou hlavou.
9. Navodenie pocitu sebavedomia
10. Z tohoto pocitu musí žiariť sila vašej vôle.
11. Utlmenie dýchania
12. Sústredíte sa na proces dýchania a postupne ho utlmujete. Teda dych a výdych sa spomaľuje. Mení sa pomer hladiny kyslíka a kysličníka uhličitého. Narastá vyšší pomer kysličníka uhličitého. Týmto navodzujete reálny proces zaspávania. Máte pocit, že v celom krvnom riečišti klesá hladina kyslíka. Treba prekonať stereotyp vitálneho dýchania v bdelom stave. Pri utlmovaní dýchania sa snažíte nezaspať.
13. Navodenie pozitívneho ladenia
14. Spomeniete si na svoje pozitívne vlastnosti a prospešnosť riešenia problémov uplatnením vášho dobrého JA.
15. Navodenie predstavy noci
16. Vsugerujete si pocit, že je hlboká noc a vy sa nachádzate v stave bdelého spánku.
17. Navodenie predstavy mesiaca
18. Vsugerujete si, že je spln mesiaca, ktorý sa nalieva do vašej mysle. Snažíte si predstaviť tie životné situácie, v ktorých ste boli úspešný a mimoriadne tvorivý. Navodzujete si pocit silného sebavedomia šedej kôry a odtiaľ do celého nervového systému.
19. Navodenie sna
20. Spomeniete si na posledný sen a tento si začnete znovu predstavovať. Snovú predstavu postupne rozlievate po povrchu šedej kôry a odtiaľ do celého tela.
Takýto stav si navodzujete vždy vtedy, keď chcete riešiť akýkoľvek problém, ktorý vás trápi. Naučíte sa riešiť problémy v ALFA STAVE. Postupným cvičením si budete môcť tento stav vyvolať kedykoľvek a veľmi rýchlo. Zo začiatku vás bude ťahať do hlbokého spánku. Tomuto stavu treba čeliť a nedovoliť vašej mysli, aby zaspala.

Pridaj komentár