Znovu ako zvyčajne som sa posadil do meditačného kresla a požiadal som svoje vnútro o spoločnú meditáciu. Po chvíli čakania sa objavuje obrovský rak väčší ako človek. Keď sa priblíži k ľuďom, požiera ich ako chutné mravce. Neustále sa kŕmi ľudskými telami a ľudské vedomie z každého zjedeného človeka preniká do vnútra raka a metamorfuje ho na postavu mnícha s veľkým klobúkom.

Táto ošarpaná postava neustále odhadzuje klobúk do diaľky a tento klobúk sa s vytrvalou pravidelnosťou vracia naspäť. Z tejto postavy cítite úžasný intelektuálny potenciál. Tento je skrytý za zdeštruovaným telom. Začína mi rozprávať svoj príbeh.

Zostrojil ho jeden alchymista z predstáv detských chorôb. No nedával si pozor a tento intelektuálsky prízrak zničil okolo alchymistu všetko, čo mohol. Alchymista si to zavinil sám, lebo nenávidel ľudí a táto postava intelektuálskeho otrhanca splnila alchymistovo želanie. Keď alchymista zomrel, tak s ním odišla do sveta mŕtvych aj táto čudesná postava. Po určitom období kľudu ho prebudil špiritisticky ladený človek. Venoval sa liečbe ľudí krvnými produktmi. K výrobe ho navádzalo a viedlo práve toto čudo.

Neskoršie tento špiritista stratil psychické zdravie a v zúfalstve sa zničil sám. Po smrti špiritistu tento duch odchádza do sveta mŕtvych duší. Zo sveta mŕtvych duší ho zobudí nadaný spisovateľ a po porade s vešticou ho dokáže držať vo vnútri fyzického tela. Keď sa s ním zblíži, tak ho vo svojom tele doslova vyšetruje. Kladie mu veľa otázok a zisťuje, že táto kreatúra postupne získava viacej a viacej geniality. Hovorí o tom, že keď sa z deštrukcie vyrobí bytosť, tak táto bytosť je schopná sa neuveriteľne učiť a mať vynikajúce logické schopnosti, teda niečo ako genialita stavu dvojníka.

Pridaj komentár