Pokračujem v zápiskoch o vlastnom chudnutí, nechudnutí, jojo efekte po skončení chudnutia, zmene stravovacích návykov a meditačných technikách na zvládnutie chudnutia.

Možno povedať, že zúrivo vyzerajúci jojo efekt po prerušení chudnutia sa neustále ukľudňuje a ja osobne preberám nad ním kontrolu. Stále chodím do posilňovne a to vždy v nedeľu, kedy precvičím počas 3. hodín všetky svalové partie. Potom mám asi pol hodinovú svalovú a lymfatickú masáž. Ide mi jednak o chudnutie, ale aj o to, aby som mal svaly v dobrej fyzickej kondícii, čo mi dovoľuje intenzívnejšie pracovné nasadenie. Uvedomil som si, že treba pri cvičeniach zohľadniť potrebu chudnutia a pred tréningom nič nejesť a počas tréningu popíjať iba minerálku. Na tento nový prvok sa už pripravujem. V takomto prístupe je vyššia pravdepodobnosť, že sa budú účinne spaľovať tuky. Tak isto sa budem snažiť cvičiť v rýchlejšom tempe, aby som sa spotil a tak isto spaľoval tuky. Pre spaľovanie tukov je dôležitý aj pulz srdca.

V ďalšom prístupe chudnutia a udržania váhy sa znovu vraciam k rozumnejšiemu stravovaniu a to vegetariánstvu. Hovorím tu o nezodpovednom vegetariánstve, kde základom je zelenina a ovocie, ale občas aj mäso. Na obed už mám pravidelne zeleninu s kúskami syra a salámy. Počas dňa pojedám hlavne ovocie. Na raňajky jem vločky namočené vo vode osladené medom. Chlieb a zákusky obmedzujem, ako sa dá. Cieľom je, aby ovocie a zelenina tvorili 90 percent prijatej stravy.

Pokračujem aj v hladovkových dňoch, kde sa usilujem nejesť aspoň 5 hodín v kuse. Takýto druh hladovania realizujem trikrát do týždňa. Pomáha to zdravotnému stavu. Organizmus sa zbaví toxicity a rýchlejšie zregeneruje.

Naďalej stupňujem v programovaní, aby som neprestal chudnúť. Vpravo nad hlavou vizualizujem bilbord, ako som tlstý a vľavo vizualizujem bilbord, ako som chudý a svalnatý. Keď dostanem žravú vlčiu nemoc, tak usadám, jogínskymi asanami a cvičeniami sa utišujem a nedovolím organizmu, aby v obžerstve pokračoval.
Stále častejšie intenzívne vyrábam bioenergiu vo svaloch a vsugerovávam organizmu, že sa neustále pohybujem. Mám pocit, že som menej hladný a unavený, aj keď jem menej ako zvyčajne. Túto sugeráciu uveriť, že sa neustále pohybujem, budem stupňovať. Organizmus nezistí, že ho klamem a bude spaľovať tuky. Tak isto atakujem aj nadobličkovú žľazu, aby dávala dostatočné podnety do mozgu. Konkrétnejšie, aby hypofýza vyrábala viacej hormonálnych látok na spaľovanie tuku.

Znovu som si uvedomil, že ten, kto neustále priberá, bude mať v prvom rade poškodenú hormonálnu činnosť. U tých, ktorí dokážu pribrať, ale aj schudnúť je pravdepodobné, že hormonálne produkty na spaľovanie tukov sa tvoriť budú, ale ich hladina bude kolísať, prípadne môžu byť príčinou aj psychické pochody. Ja patrím k tým ľuďom, ktorí neustálym pohybom a diétami schudnú, no keď sa vrátia do normálneho životného režimu, tak okamžite priberú. Z toho vyplýva, že síce sa mi tvoria látky na odbúravanie tuku, ale nie v dostatočnom množstve. Teda mal by som sa vrátiť k užívaniu vhodných liekov na chudnutie, k tomu pravidelný pohyb a neustále sledovanie a upravovanie jedálnička.

Pridaj komentár