Bratislava – H

Dátum zberu: 17. 05. 2014
Strana 1 z približne 315 výsledkov
 
Bratislava – H
 
3B
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk
.
 
A B C Č D Ď E F G H I J K L M N Ň O P R S Š T Ť U V Z Ž
 
 
 
 
Havarované autá Bratislava
Dopravná nehoda na pozemnej komunikácii je udalosť, pri ktorej príde k usmrteniu alebo zraneniu osoby alebo škoda na majetku. Výkup, predaj havarovaných vozidiel. Kúpna zmluva na havarované motorové vozidlo.
 
Internetový autobazár: http://galoyan.autobazar.eu/
 
 
 
Hardcore metal Bratislava
Metalcore je štýl heavymetalovej hudby, ktorý kombinuje rôzne prvky extrémneho metalu a hardcore punku. Názov štýlu vznikol ako akronym názvov týchto dvoch žánrov.
 
 
 
Hard rock Bratislava
Hard rock je voľne definovaný štýl rockovej hudby, ktorého korene vychádzajú z garážového rocku, blues rocku a psychedelického rocku. Je charakteristický hojným využívaním skreslených elektrických gitár, basovou gitarou a bicími, často v sprievode klavíra a kláves.
 
Slovenské, České kluby: http://www.punkgen.sk/scena.html
 
 
Hardware Bratislava
Hardvér je súhrnný názov pre technické vybavenie počítača a počítačových komponentov. Medzi hardvér patria všetky počítače a ich súčasti, periférie a tiež aj zariadenia, ktoré je možné pripojiť k počítaču.
 
 
 
Hasičské zbory Bratislava
Hasičský a záchranný zbor je profesionálny hasičský a záchranársky zbor patriaci pod Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. Medzi hlavné zodpovednosti HaZZ patrí ochrana pred požiarmi, vykonáva záchranné práce pri haváriách, živelných pohromách a iných udalostiach.
 
Ministerstvo vnútra: http://www.minv.sk/?HaZU_BA
Dobrovoľní hasiči: http://www.dhz-cintorinska.sk/
 
Dobrovoľní hasiči: http://www.dobrovolnihasici.sk/
 
 
Havarijné služby Bratislava
Havárie, poruchy, Montáž a realizácia plynové inštalácie, ústredné kúrenie, vodoinštalácie, kanalizácia. Ekologická havarijná služba, technické služby, havárie, havarijné poistenia…
 
Voda, kúrenie, plyn: http://www.poruchy-hwg.sk/
 
 
 
Herci a herečky Bratislava
Herec je osoba, ktorá sa venuje herectvu, čiže umeleckému odboru založenému na stelesňovaní fiktívnej bytosti v divadle, filme, televízii a rozhlase. Prostredníctvom hry a súhry s hereckými partnermi a na základe roly vytvára herec hereckú postavu.
 
Castingy Všmu Facebook: http://www.vsmu.sk/
 
 
Herne a kasína Bratislava
Kasíno môže byť: herňa, najmä na hazardné hry, klub, podnik uzavretej spoločnosti na schôdzky, spoločenské hry a podobne. Zoznam firiem kasín, herní. Nočný život v Bratislave.
 
 
 
Herné konzoly Bratislava
Herná konzola alebo hracia konzola je elektronické zariadenie fungujúce na princípe počítača, ktoré je primárne určené na hranie hier, ktorým sa v tomto prípade hovorí videohry. Ako zobrazovacie zariadenie väčšinou slúži televízor, niekedy monitor počítača.
 
 
 
 
Hip – hop disko Bratislava
Hip-hop je hudobný žáner, ktorý sa vyvíjal ako súčasť hip-hopovej kultúry a je definovaný štyrmi kľúčovými štylistickými prvkami: rep, scratching, samplovanie alebo syntetizovanie a beatbox. Hip-hop vznikol v Južnom Bronxe v New Yorku v 70-tych rokoch.
 
 
Tanečná organizácia: http://www.stodido.sk/o-sto-d-ido
 
 
 
História Bratislava
Bratislava patrí k najmladším hlavným mestám Európy a popritom k mestám s bohatou históriou siahajúcou k dobám spred dvetisíc rokov. Poloha mesta v srdci Európy na brehu rieky Dunaj predurčila Bratislavu, aby sa stala križovatkou a cieľom obchodných ciest, strediskom mnohých kultúr.
 
 
 
 
 
 
 
Časopisy a periodiká: http://www.dejiny.sk/Casop/media.htm
Ročenka Mestského múzea: http://www.dejiny.sk/Casop/BA/ba.htm
Časopis historického ústavu: http://www.historickycasopis.sk/
 
 
 
 
Hlodavce Bratislava
Hlodavce alebo myšotvaré sú najpočetnejším radom z triedy cicavce. Tvoria veľmi výraznú samostatnú skupinu, ostro ohraničenú od ostatných radov cicavcov. Systematicky sú hlodavce zaradené do samostatného radu, ktorý zahŕňa cicavce vysokého fylogenetického veku s typickými anatomicko – morfologickými zvláštnosťami.
 
Veterinárna nemocnica: http://www.vetpoint.sk/
 
 
 
Hnojivá Bratislava
Hnojivo alebo hnojivá látka je látka dodávajúca rastline potrebné živiny alebo podporujúca výživu rastliny. Podáva sa rastline najčastejšie cez pôdu alebo priamo do rastliny. Hnojivá delíme podľa spôsobu účinku, podľa zloženia…
 
Záhradnícky katalóg: http://www.zk.sk/vyziva/hnojivo.htm
 
 
Hobby potreby Bratislava
Hobby alebo záľuba či koníček je to, čo ľudia robia radi, čím sa viac-menej systematicky a dlhodobejšie bavia a čím nezarábajú žiadne peniaze. Domáce hobby Chovateľstvo Záhrada Ručné práce a remeslá Zberateľstvo Hry Umenie Modelárstvo Auto – moto Veda a príroda História Šport Počítače a Internet…
 
 
 
 
Hodinárstva Bratislava
Hodiny sú: v širšom zmysle: zariadenie na meranie a ukazovanie nameraného času v užšom zmysle: prístroj na meranie a ukazovanie nameraného času, ktorý má autonómny chod a je založený na vykonávaní pravidelného periodického pohybu.
 
 
 
 
Hokej Bratislava
Hokej je kolektívny šport, v ktorom sa hráči dvoch tímov snažia pomocou hokejky dostať hokejový puk (plochý gumený kotúč) alebo loptičku do súperovej bránky, ktorú chráni brankár. Pozemný hokej, ľadový hokej, inline hokej.
 
 
Ženský hokej na Slovensku: http://www.zenskyhokej.sk/index.php?v=200
 
Slovenský zväz pozemného hokeja: http://www.szph.sk/
Zimný štadión: http://www.nepela-arena.eu/
 
Športové správy: https://www.cas.sk/sport/
 
 
Hokejbal Bratislava
Hokejbal je kolektívny šport, verzia hokeja, ktorá sa hrá bez korčulí. Nehrá sa s pukom, ale so špeciálnou loptičkou oranžovej farby. Povrch ihrísk tvorí asfaltový koberec, betón alebo plastový povrch. Ihrisko je lemované plastovými mantinelmi.
 
Hokejbal únia: http://www.hokejbal.sk/
Hokejbalová liga: http://hokejbal.org/
Majstrovstvá sveta: http://www.bratislava2014.sk/
 
Hokejbalová extraliga: http://hokejbal.sportvin.sk/
 
 
Horolezectvo Bratislava
Horolezectvo alebo alpinizmus alebo alpinistika je športová činnosť zameraná na vystupovanie a zliezanie vysokých vrchov a skál. Horolezectvo je prekonávanie skalných a ľadovcových horských terénov lezením pomocou horolezeckého výstroja.
 
E – shop všetko na hory: http://www.vsetkonahory.sk/
 
Alpin Club Lokomotíva: http://www.aclokomotiva.sk/index.php
 
 
Hostely Bratislava
Motel hotel, ktorý sa spravidla buduje pri hlavných cestných trasách a diaľniciach, a ktorý návštevníkom zabezpečuje parkovanie motorového vozidla v areáli motela. Spravidla slúži na jedno – alebo dvojdňové ubytovanie motoristov.
 
Motely, hostely Slovenska: http://www.megaubytovanie.sk/motely
 
 
Hostesingové agentúry Bratislava
Hostesingové agentúry vám zabezpečia kompletný servis a služby v oblasti promotion, hostesing, zabezpečovanie eventov…Katalógy modelingových a hostessingových agentúr a služieb. Exkluzívne hostesky, modelky, promotérky, tlmočníčky a luxusné spoločníčky.
 
Modeling a fotomodeling: http://www.novetvare.sk/
 
Modelky a hostesky: http://www.elementagency.sk/
 
Vip hostesky a modelky: http://www.vip.sk/sk/hostesky
 
 
Hotelové akadémie Bratislava
Hotelové akadémie stredné školy, súkromné stredné školy so zameraním na hotelierstvo, cestovný ruch a informačné služby. Súkromné odborné hotelové akadémie. Zoznam firiem hotelové akadémie…
 
Súkromná akadémia: http://www.shahagma.sk/sk/
 
 
Hotely Bratislava
Hotel je inštitúcia, ktorá poskytuje obyčajne krátkodobé ubytovanie, predovšetkým turistom. Súčasťou hotela sú väčšinou ďalšie súvisiace služby, napríklad reštaurácie, niektoré hotely poskytujú aj sály a služby na usporadúvanie konferencií.
 
 
 
Hotelový interiér Bratislava
Mobiliár alebo bytové zariadenie je súhrn predmetov zariadenia miestnosti, alebo zriedkavo aj vonkajších priestorov, čiže popri nábytku napríklad aj záclony, koberce, izbové rastliny, sochy alebo časti iných zariadení.
 
Ekoma desing: https://fmdesign.sk/
 
 
Hotely pre zvieratá Bratislava
Domáce zviera je živočích držaný počas väčšieho počtu generácií za zvláštnych, človekom formovaných podmienok. Od zvierat, z ktorých sa vyvinuli sa odlišujú výzorom, funkčne aj správaním. Domáce zvieratá sú ovca, koza, krava a pes, ktoré sa spočiatku len konzumovali (vrátane psa) alebo používali ako surovina.
 
 
Hostia so zvieratami: http://www.centrumprepsov.sk/
Salón a hotel pre psov: http://www.salonhavko.sk/
 
 
Hračky Bratislava
Hračka je predmet určený na hru detí alebo dospelých. Slúži na upútanie pozornosti dieťaťa, jeho zabavenie, prípadne na rozvoj jeho motorických a psychických schopností. Hračky existujú už tisíce rokov.
 
E – shopy s hračkami: http://cimax.sk/lieky/hracky
Internetový obchod: http://www.dracik.sk/
 
 
 
Hrady Bratislava
Hrad je v širšom zmysle opevnený útvar (spravidla z kameňa) obranného a útočiskového charakteru budovaný v staroveku alebo stredoveku. Stredoveké hrady na Slovensku nadviazali na systém slovanských hradísk.
 
 
 
 
Huby Bratislava
Huby sú veľký taxón heterotrofných väčšinou nepohyblivých organizmov bez fotosyntetických pigmentov. Hoci sa v minulosti zaraďovali medzi rastliny, spôsobom výživy sa huby podobajú skôr živočíchom, pretože sú podobne ako ony závislé od produkcie biomasy rastlinami.
 
Zoznam stránok o hubách: http://www.cimax.sk/lieky/huby
Mykologická poradňa: http://www.nahuby.sk/poradna.php
Liečivé huby e – shop: http://www.medfun.sk/
 
 
Hudba Bratislava
Hudba sa vo všeobecnosti definuje ako špecifická ľudská aktivita, ktorá sa pomocou v priestore a čase charakteristicky zoskupených tónov a zvukov a na základe spoločenských skúseností usiluje o komunikáciu.
 
Bratislavské hudobné dni: http://www.bhsfestival.sk/program-2014/
 
Live music Slovensko: http://www.livemusic.sk/
Hudobné centrum: http://www.hc.sk/
 
 
Hudobné nástroje Bratislava
Hudobný nástroj je zariadenie skonštruované alebo pozmenené na účely tvorby hudby. V podstate každý nástroj, ktorý dokáže vylúdiť zvuk a môže byť nejakým spôsobom kontrolovaný hudobníkom môžme považovať za hudobný nástroj.
 
Hudobné nástroje: http://www.muziker.sk/
E – shop nástroje a technika: http://www.shop.muzikus.sk/sk/
Nástroje a technika: http://www.on-board.sk/
 
 
 
Hudobné vydavateľstvá Bratislava
Hudobné vydavateľstvo je podnik v odbore hudobného priemyslu, ktorý sa zaoberá vydávaním a predajom hudobných nosičov s hudobnými nahrávkami od rôznych hudobníkov a hudobných skupín, ako aj hudobnín a hudobnej literatúry.
 
Hudobné a knižné vydavateľstvo: http://www.forzashop.sk/
 
Hudobné a nahrávacie štúdiá: http://www.zlatestranky.sk/firmy/Bratislava/…
Hudobniny a knihy: http://www.hplus.sk/
 
 
Humanitárne združenia Bratislava
Humanita je ľudskosť. Podľa Herdera je organicky súvisí so vzdelaním; humanita je poklad a vymoženosť všetkých ľudských snáh a zároveň aj umením ľudského rodu. Výchova k humanite je dielom, v ktorom treba neustále pokračovať, ak nechceme upadnúť späť do hrubej zvierackosti a brutality.
 
Človek v ohrození Facebook: https://www.facebook.com/clovekvohrozeni
 
Liga za ľudské práva: http://www.utecenci.sk/index.php
 
 
Humor Bratislava
Humor je jedna z foriem komična, ktorých doménou je úsmevné a chápajúce hodnotenie smiešnej situácie alebo objektu, oproti adresnej a výsmešnej satire. Humor zlučuje v sebe prvky komična i tragična, v účinku potom smiech a plač.
 
Kreslený humor: http://www.mystudio.sk/
 
E – shop darčeky: http://www.kupma.sk/c/zabava
 
 
Hutný materiál Bratislava
Hutníctvo alebo metalurgia je priemyselné odvetvie výroby a spracovania kovov a zliatin. Je praktickou aplikácou poznatkov náuky takisto nazývanej metalurgia. Slovenské hutnícke spoločnosti sú podnik U. S. Steel Košice, Železiarne Podbrezová.
 
Predaj hutníckeho materiálu: http://www.feromax.sk/
 
 

Comments are closed.