Bratislava – F

Dátum zberu: 28.04. 2014
Strana 1 z približne 240 výsledkov
 
Bratislava – F
 
10B
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk
.
 
A B C Č D Ď E F G H I J K L M N Ň O P R S Š T Ť U V Z Ž
 
 
 
 
Factoring a fortfaiting Bratislava
Faktoring je metóda financovania krátkodobých úverov poskytnutých pri dodávkach tovaru a služieb. Podstatou faktoringu je odkúpenie krátkodobých pohľadávok spravidla bez postihu voči pôvodnému veriteľovi.
 
 
 
Fajčiarske potreby Bratislava
Fajčenie je vdychovanie a vydychovanie dymu z tlejúceho tabaku, ktoré má znaky naučeného správania s fyzickými, psychickými a spoločenskými zážitkami. Na fajčenie a na nikotín, látku obsiahnutú v dyme z cigariet, vzniká u ľudí závislosť.
 
 
 
Fantasy a sci-fi Bratislava
Vedecká fantastika alebo science fiction alebo sci-fi je žáner prozaických alebo audiovizuálnych diel, v ktorých sa obraz sveta, spravidla premietnutý do budúcnosti, opiera o znalosti súčasnej vedy a techniky a o predpoklady jej vývoja.
 
 
Sci – fi na Slovensku: http://www.scifi-guide.net/stretnutia
E – shop scifi a fantasy: http://www.rajknih.sk/?id_cat=605&ofs=1
 
 
Farby a laky Bratislava
Farba je psychofyziologický vnem vyvolaný vstupom viditeľného svetla určitej vlnovej dĺžky do oka, resp. označenie jednej z častí viditeľného svetla, ktorá po dopade do oka vyvoláva viac či menej podobný psychofyziologický vnem.
 
 
Prírodné nátery: http://www.sirkacolor.sk/
 
 
Film amatérsky Bratislava
Film ako výsledok nakrútenia série statických a momentových snímok je vlastne obraz „oživený“ na projekčnej ploche. Do výroby jedného filmu sa často zapájajú stovky technikov, hercov a kameramanov, ale režisér filmu rozhoduje, čo bude vidieť na plátne.
 
Pezinské centrum: http://festivalpaff.sk/
Podujatia na Slovensku: http://www.ajdnes.sk/festivaly/c4
Asociácia filmových amatérov: http://www.aic.sk/aic/adresar/profesne-a-zau…
 
 
Filmové spoločnosti Bratislava
Medzinárodná filmová distribučná spoločnosť, produkcia filmových projektov Distribúcia filmov a video záznamov Distribučné Spoločnosti Dvd Distribúcia Filmové a Hudobné Film Video…
 
Mediálna spoločnosť: http://www.filmeurope.eu/sk/
 
Klubové hnutie na Slovensku: http://www.asfk.sk/profil
 
 
Filmové a televízne štúdiá Bratislava
Slovenská televízia je organizačná zložka Rozhlasu a televízie Slovenska, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti televízneho vysielania. V minulosti pôsobila ako samostatná inštitúcia, ktorá vznikla 1. júla 1991 zákonom Slovenskej národnej rady.
 
Filmová a televízna fakulta: http://www.ftf.vsmu.sk/node/829
 
Stredná umelecká škola: http://www.uat.sk/index.php?menu=skola
Filmové správy: http://www.tvba.sk/ 
 
 
Filmové festivaly Bratislava
Medzinárodný filmový festival Bratislava (po ang. International Film Festival Bratislava, skratka IFFBA) známy aj ako Bratislavský filmový festival je medzinárodná prehliadka filmov, ktorá sa koná koncom jesene v Bratislave.
 
Medzinárodný festival: http://www.iffbratislava.sk/
 
Filmové festivaly Slovensko: http://szm.sk/filmove-festivaly/
 
 
Filmové kluby Bratislava
Filmový klub je subjekt, ktorý organizuje špecifickú kultúrnu činnosť. Filmový klub je miesto pre priaznivcov kvalitného filmového umenia v Bratislave.
 
Klubové hnutie na Slovensku: http://www.asfk.sk/profil
 
 
Filtre na vodu Bratislava
Filtrácia je metóda na oddeľovanie nerozpustných tuhých látok od kvapalín alebo plynov na základe rozdielnej veľkosti častíc. Suspenzia sa prelieva cez filter, pričom tekutina pretečie a filtračný zvyšok ostane na filtri.
 
 
 
 
Finančné a investičné poradenstvo Bratislava
Finančné sprostredkovanie v jednotlivých krajinách sa riadi zákonmi na národnej úrovni. Na Slovensku je finančné sprostredkovanie, finančné poradenstvo a dohľad nad týmito činnosťami regulované Zákonom Národnej rady SR č. 186/2009 Z. z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve.
 
Zoznam firiem:
 
 
 
Firemné katalógy Bratislava
Katalóg môže byť: systematický súpis predmetov, kníh, obrazov, hviezd a pod. zostavený podľa určitého hľadiska, obsahujúci aj určité základné údaje o katalogizovaných objektoch, pozri napr. knižničný katalóg, hviezdny katalóg, filatelistický katalóg, internetový katalóg…
 
 
 
Fitness a bodybuilding potreby
Kulturistika (angl. bodybuilding) – jej hlavným cieľom je prostredníctvom použitia špecialných cvikov založených na báze progresívneho odporu dosiahnuť estetizáciu ľudského tela. Bodybuilding nie je len šport, je to životný štýl, prístup k cieľavedomému tvarovaniu ľudského tela.
 
 
Zoznam osobných trénerov: http://www.fitnesscentra.sk/
 
Šport – všetky druhy: http://cimax.sk/lieky/sport
 
 
Fitness centrá Bratislava
Fitness sú športové aktivity a celkový životný štýl, ktorý má za cieľ všeobecnú telesnú kondíciu, zdatnosť, zlepšenie držania tela, zlepšenie konceptu postavy a pod. pri súčasnom pôsobení na upevňovanie zdravia a rozvoji sily.
 
Zoznam osobných trénerov: http://www.fitnesscentra.sk/
 
Fitness centrum na mape: http://www.fitnesscentra.sk/
Športové správy: https://www.cas.sk/sport/
 
Fitnes na Slovensku: http://cimax.sk/lieky/fitness
 
 
Florbal a nohejbal Bratislava
Florbal alebo floorbal (angl. floorball) je kolektívny halový šport podobný pozemnému hokeju. Rozmery ihriska sú 40 × 20 m, na hracej ploche môže byť z každého tímu počas zápasu päť hráčov v poli a jeden brankár. Cieľom hry je dopraviť loptičku do súperovej bránky.
 
Slovenský zväz Frolbalu: http://www.szfb.sk/
Nohejbalová asociácia: http://www.nohejbal-sk.sk/
Športoviská na mape: http://www.slovakfloorballcup.sk/
 
 
 
Folková a country hudba Bratislava
Folk je hudobný žáner, ktorý má svoje korene v anglosasských krajinách. Samotné slovo folk pochádza z angličtiny a znamená ľud/národ. Spojenie folk musicznamená ľudovú hudbu aj tzv. folkovú hudbu.
 
Slovenská country skupina: http://www.country.sk/sk/Home.alej
 
 
 
Fondy Bratislava
Investičný fond je spôsob, ako investovať peniaze ako súčasť skupiny spoločne s inými investormi s cieľom mať prospech. Ide o akciovú spoločnosť, ktorá získava prostriedky pre investovanie z úpisov akcií, ktoré nakupujú investori. Investor je teda akcionárom.
 
Štrukturálne hondy: http://www.asfeu.sk/
Enviromentálny fond: http://www.envirofond.sk/sk/
 
Rozvoj bývania: http://www.sfrb.sk/
 
Slov. pozemkový fond: http://www.pozfond.sk/
Výtvarné umenie: http://www.fvu.sk/
 
 
Fóra diskusné Bratislava
Online fórum diskusná skupina je organizované virtuálne miesto asynchrónnych online diskusií, teda akýkoľvek typ “miesta”, na ktorom sú zhromaždené a zobrazené príspevky umiestnené na internet používateľmi.
 
 
Diskusné fóra o zdraví: https://cimax.sk/lieky/
 
 
Fotografi Bratislava
Fotograf je osoba, ktorá zaznamenáva obrazy pomocou fotoaparátu na médium napr. kinofilm, pamäťové karty atď. Pre fotografa môže byť fotografovanie povolaním i koníčkom, preto možno fotografov deliť na profesionálnych a amatérskych.
 
 
 
Fotografia Bratislava
Fotografia môže byť: obraz vytvorený pôsobením svetla na svetlocitlivý materiál alebo polovodičový snímač a následne prenesený na papier či iné médium. Je to činnosť zaoberajúca sa fotografovaním, pozri fotografovanie.
 
Stredoeurópsky dom fotografie: http://www.sedf.sk/
 
Výroba fotografií: http://www.foto.sk/
 
 
Fotoslužby a fotoateliéry Bratislava
Fotografický ateliér je miestnosť určená na vytvorenie fotografií. Umelec tu pracuje – aranžuje a komponuje postavy alebo predmety pre svoje snímky. Vznikajú tu portrétne snímky ľudí, predmetov…
 
Fotoateliér detí: http://www.fotobodka.sk/
 
 
 
Fotozberne a fotolaby Bratislava
Fotografický aparát je opticko-mechanické zariadenie slúžiace na vytváranie fotografií pomocou svetla. Základom fotoaparátu je uzavretá svetlotesná komora s otvorom vybaveným šošovkami, ktorý sa nazýva objektív.
 
Fotoslužby, fotoaparáty: http://www.fotolab.sk/
 
 
Fretky Bratislava
Fretka domáca alebo fretka je domestikovaná forma (poddruh a podobne) tchora tmavého, hoci pôvodne sa vedci domnievali, že z tchora stepného. Pôvodne ju ľudia využívali na chytanie a vyháňanie myší, králikov, škodlivých hlodavcov z nôr, k preťahovaním lán dlhým potrubím a v kožušníckom priemysle.
 
 
 
 
Futbalové kluby fanúšikov Bratislava
Fanúšik je nadšený prívrženec určitého subjektu, napríklad športovému (hokejovému, futbalovému) tímu, hudobnej skupine či k celému odboru ľudskej činnosti, produktu firmy módny trend, či trend životného štýlu, či filmom. Je to človek, ktorý tento subjekt podporuje a dúfa v jeho úspechy a rozvoj.
 
Asociácia športových klubov: http://futbalnet.sk/spravy/asociacia-klubov-…
 
 
Futbalisti Bratislava
Futbal je kolektívna loptová hra, ktorá je považovaná za najpopulárnejší šport na svete. Podľa prieskumu, medzinárodnou futbalovou federáciou FIFA, hrá pravidelne futbal približne 240 miliónov ľudí vo viac ako 220 krajinách sveta.
 
Futbalový zväz: http://www.futbalbfz.sk/
Oblastný futbalový zväz: http://www.obfzbamesto.sk/
Slovenský futbalový zväz: http://www.futbalsfz.sk/
 
Americký futbal: http://www.monarchs.sk/
 
 
Futbalové a hokejové potreby
Potreba môže byť, ekonomická potreba alebo hospodárska potreba nevyhnutnosť používania určitých konkrétnych predmetov, služieb alebo činností pre zabezpečenie hmotnej stránky života ľudskej spoločnosti.
 
 
Športové vybavenie: http://www.sport-potreby.sk/
 
 
Futbalové kluby Bratislava
Futbalový klub je združenie tímu alebo tímov, ktoré sa venujú futbalu. Zoznam klubov fanúšikovia, športové kluby, asociácia športových klubov, mládežnícky futbalový klub, šport v Bratislave.
 
Asociácia športových klubov: http://futbalnet.sk/spravy/asociacia-klubov-…
 
Mladežnícky futbalový klub: http://www.sdmdomino.sk/co-ponukame/
 
 
Futbalové zväzy Bratislava
Slovenský futbalový zväz skrátené aj SFZ najvyšší futbalový orgán v slovenskom futbale. Vznikol v 1938. Organizuje futbalové súťaže. Sídli v Bratislave a do Medzinárodnej futbalovej federácie patrí od roku 1994. Do Únie európskych futbalových zväzov od 1993.
 
Slovenský futbalový zväz: http://www.futbalsfz.sk/
 
Zväzový futbalový portál: http://www.futbalbfz.sk/kontakty/
 

 

Comments are closed.