Rómska hudba

Dátum zberu: 16. 07. 2016
Strana 1 z približne 180 výsledkov
 
Rómska hudba
 
1 

Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
sk.wikipedia.org/wiki/Search_engine

SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk.

Wikipédia Rómska hudba Rómski hudobníci Žánre  Rómska ľudová hudba Festivaly zábavy Hudba na YouTube MP3 albumy piesne Rómsky tanec Weby o hudbe E-shopy Rómska kultúra
  

Wikipédia
Čím sa odlišuje rómske etnikum od väčšinovej spoločnosti Slovenska? Rómska hudba je jednou zo zložiek tradičnej rómskej kultúry. Rómske etnikum predstavuje osobité kultúrne spoločenstvo, ktoré sa svojimi špecifickými prejavmi existencie odlišuje od iných, v našom prípade od väčšinovej spoločnosti Slovenska.
 
 
Predstavitelia rómskej hudby: sk.wikipedia.org/wiki/Kateg%C3%B3ria:Pre…
Hudobníci rómskeho pôvodu: sk.wikipedia.org/wiki/Kateg%C3%B3ria:Hud…
 
 
 
 
Rómska hudba
Má rómska hudba jednotný štýl? Rómska hudba, či cigánska hudba, nie je jednotná. Neexistuje štýl, ktorý by bol pre všetky cigánske skupiny spoločný. Keď hrali pre obveselenie ostatných, nie pre seba, tak hrali to, čo sa v okolí hralo.
 
Internetové rádio: www.gipsy.sk/
Podľa žánru: www.gipsy.sk/hudba/#
Podľa krajiny: www.gipsy.sk/hudba/#
Abecedné zoradenie: www.gipsy.sk/hudba/#
 
Video klipy: www.gipsy.sk/video/
Kultúrne podujatia: www.gipsy.sk/podujatia/
 
 
Rómska kapela.: www.gipsy.cz/
 
 
 
Rómski hudobníci
Kto je to hudobník? Hudobník je človek venujúci svoj život hudbe, či už ako spevák, inštrumentalista, skladateľ alebo textár. Ďalšími profesiami patriacimi k tomuto “odvetviu” sú napríklad choreografi, dirigenti alebo tanečníci. Aj keď väčšinou sa tak hovorí profesionálnym hudobníkom, môžeme tak nazvať aj človeka, ktorý sa hudbe venuje len vo svojom voľnom čase.
 
Diabolské husle: www.diabolskehusle.sk/
Cigánsky diabli: www.ciganskidiabli.sk/
Cimbalová hudba Farkašovci: pobieramy.top/szukaj/cimbalova-hudba-far…
 
Skupiny na Slovensku: www.facebook.com/romskeskupiny
 
Svet rómskej hudby: cs-cz.facebook.com/romskezabavy
Rómske kapely: www.romskahudba.cz/
 
Cena Rinalda Oláha: www.cenarinaldaolaha.sk/
 
Hudobné teleso Bohémiens: barborabotosova.sk/bohemiens/
 
 
Žánre
Čo nazývame hudobným žánrom? Hudobný žáner je kategória hudobných diel, ktoré majú spoločný štýl, alebo spoločný hudobný jazyk. Hudba môže byť kategorizovaná aj podľa iných ako hudobných kritérií, ako je napríklad geografický pôvod, geografické oblasti môžu byť charakterizované piesňami, ktoré môžu zahrnuté v rôznych hudobných podžánroch.
 
Hudobné hľadisko-žánre: gipsy-music.webnode.sk/
 
Tradičná rómska ľudová pieseň: cs.wikipedia.org/wiki/Ederlezi
Chcete si vypočuť Halgató? gipsy-music.webnode.sk/romska-hudba-/hal…
 
 
Rómska ľudová hudba
Ľudová hudba alebo hudobný folklór je hudobný žáner širokých más obyvateľstva, často neznámych autorov, tradične zachovávaný ústnym podaním. Môže ísť o hudbu reprodukovanú spevom, ale aj o nástrojovú hudbu. Hudba má v tradičnej kultúre mimoriadny význam.
 
Ľudová hudba Frgál: www.frgal.cz/index.php
 
Ľudovka: ludovka.sk/
Kollárovci: kollarovci.sk/
Bratia Zamiškovci: www.gipsy.sk/hudba/
Ľudová hudba Pastrnoci: www.pastrnoci.jendro.sk/
 
Bratia Jendrichovský: bratiajendrichovski.wbl.sk/
 
Ľudová hudba Paľačovcov: www.youtube.com/results?search_query=rom…
 
 
Festivaly zábavy
Načo sa orientujú hudobné festivaly? Hudobný festival je druh festivalu orientovaný na hudbu a činnosti s ňou spojené. Väčšinou býva hudobný festival prehliadkou interpretov zameraných na určitý hudobný žáner ako napríklad pop, rock, metal, jazz, punk rock, elektronická hudba alebo môže ísť o multižánrové festivaly.
 
Svetový rómsky festival: www.khamoro.cz/
Cigánsky Bašavel: www.ciganskybasavel.sk/
 
Festival tanca rómskych detí: www.jesenske.sk/obec-2/kultura/
 
 
Hudba na YouTube
Kto založil YouTube? YouTube je internetová databáza filmov, väčšinou krátkych videí. YouTube založil Chad Hurley v roku 2005 a v novembri 2006 ho kúpilo Google. V súčasnosti ide o najväčší svetový systém na zdielanie filmových súborov na internete.
 
 
 
 
 
 
MP3 albumy piesne
Načo nám slúži MP3 prehrávač? MP3 prehrávač (tiež prenosný hudobný prehrávač, hovorovo empétrojka) je prenosný digitálny audio prehrávač (digital audio player, DAP), ktorý slúži na počúvanie súborov vo formáte MP3. Toto označenie sa však zažilo aj pre prehrávače ostatných audio formátov (napr. Ogg, WMA alebo AAC).
 
Hitparády: iroma.cz/hitparada
Rómske cimbalovky: ciganskakapela.sk/
 
Svet hudby sťahuj: romskysvet.wix.com/romskysvet
Najnovšie piesne: iroma.cz/romskepisne/
 
MP3 zóna: www.mp3zone.sk/
Rómske piesne na stiahnutie: www.surf.sk/site-124055-romske-piesne-na…
 
 
 
 
Rómsky tanec
Páčia sa Vám rómske tance? Rómske tance nájdeme v rôznych podobách od Indie cez Áziu až po Európu. Sapera tradičný rituálny tanec, Karsilama turecký tanec, Ghawazee  tanec rómských kmeňov,  Czoczek balkánský druh brušného tanca, Czardasz maďarský tanec, Ruský cigánsky tanec, Zambra španielsky tanec.
 
 
 
 
Weby o hudbe
Čo je to web page, kde je uložený? Web page je dokument obsahujúci hypertext, obrázky a iné multimediálne prvky uložený obyčajne na webovom serveri prístupný prostredníctvom služby World Wide Web v sieti Internet. Zobrazuje sa používateľovi pomocou webového prehliadača.
 
Hudobnosť rómskeho etnika: referaty.aktuality.sk/hudobnost-romskeho…
Rómski hudobníci v histórii: romove.radio.cz/cz/clanek/18277
Osobnosti rómskej hudby: romove.radio.cz/cz/clanek/18526
 
 
 
E-shopy
Čo je to internetový obchod? Internetový obchod alebo e-shop alebo e-obchod alebо online obchod je obchod na internete. “Opakom” internetového obchodu je najmä klasický, v tejto súvislosti prezývaný “kamenný” obchod.
 
Midi Mp3 shop: www.midishop.sk/
 
 
Rómska kultúra
Kde je najpočetnejšie zastúpené rómske etnikum? Rómovia sú etnikum, ktorého korene siahajú do stredovekej Indie. Rómske etnikum je najpočetnejšie v Európe a v Amerike. V rámci Európy sa nachádza najmä v juhovýchodnej Európe. Štúdiom Rómov sa zaoberá rómistika.
 
Tradície v Rómskych rodinách: prohuman.sk/socialna-praca/tradicie-v-ro…
 
Hudobníci rómskeho pôvodu: sk.wikipedia.org/wiki/Kateg%C3%B3ria:Hud…
Cena Rinalda Oláha: www.cenarinaldaolaha.sk/
 
Múzeum rómskej kultúry: www.rommuz.cz/?option=com_content&t…
 
Rómske mediálne centrum: www.gipsy.sk/hudba/
 
 

Comments are closed.