Populárna hudba

Dátum zberu: 10. 05. 2016
Strana 1 z približne 180 výsledkov
 
Populárna hudba

3

Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
sk.wikipedia.org/wiki/Search_engine

SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk.

 
Dejiny hudby Populárna hudba Svetová populárna hudba Osobnosti interpreti Hudobné žánre Koncerty festivaly Populárna hudba na Youtube Hudobné rádia Hudobné televízie E-shopy Knihy časopisy Weby o hudbe 
   

 
Dejiny hudby
Dejiny hudby sú predmet hudobnej histórie, čiže vývin hudby. Z hľadiska periodizácie hudobných dejín poznáme dve hľadiská: všeobecno-historické (periodizácia, ktorá vychádza zo všeobecno-dejepisnej periodizácie – pravek, starovek, stredovek, novovek), kultúrno-historické (periodizácia platná v iných druhoch umenia – hudba prírodných národov, antika, románske obdobie, gotické, renesančné, barok, klasicizmus, romantizmus, impresionizmus a hudba 20. storočia).
 
Vývoj hudby podľa rokov: www.musicisfun.wbl.sk/Svetova-hudba.html
 
Vývoj 1950 – súčasnosť: profil.kultury.sk/sk/1950-sucasnost/
Ďalší vývoj populárnej hudby: profil.kultury.sk/sk/big-bit-v-bratislav…
História populárnej hudby: www.piestanskydennik.sk/rubriky/kultura/…
 
Slovenská hudobná kultúra: kajanova.zrak.sk/?p=384&lang=sk
História čsl. populárnej hudby: www.musicscaper.sk/?rubrika=55
 
 
Populárna hudba
Čím bol podmienený vývoj populárnej hudby? Slovenská populárna hudba, v zmysle pop music, sa začala rozvíjať v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia. Jej vývoj bol podmienený vývojom populárnej hudby v západných krajinách, ale aj politickým usporiadaním vo svete. Každé obdobie je charakteristické nástupom rôznych generácii hudobníkov, skladateľov, alebo textárov.
 
Slovenská populárna hudba: sk.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%A1_pop…
Kategória populárna hudba: sk.wikipedia.org/wiki/Kateg%C3%B3ria:Pop…
Tradičná populárna hudba: profil.kultury.sk/sk/tradicna-popularna-…
 
Ako sa formoval rock? www.musicologica.eu/?p=223
 
Hudobný portál: www.ahudba.sk/
 
Hudobné novinky: refresher.sk/hudba
Novinky na play liste: www.newmodelradio.sk/music/
 
 
Svetová populárna hudba
Komu je určená populárna hudba? Populárna hudba v užšom zmysle slova je hudba prevažne 20. a 21. storočia, ktorá na rozdiel od tzv. vážnej hudby je určená širokým masám poslucháčov (ako „spotrebný tovar“). Jej rozmach nastal s rozšírením rozhlasu a gramofónovej techniky, keď už nebolo potrebné, aby bol poslucháč priamo prítomný na koncerte.
 
Vedúci hudobník v skupine: sk.wikipedia.org/wiki/Frontman
Koncert Depeche Mode: sk.wikipedia.org/wiki/Koncert
 
 
 
 
Osobnosti interpreti
Kto je to hudobník? Hudobník je človek venujúci svoj život hudbe, či už ako spevák, inštrumentalista, skladateľ alebo textár. Ďalšími profesiami patriacimi k tomuto “odvetviu” sú napríklad choreografi, dirigenti alebo tanečníci. Aj keď väčšinou sa tak hovorí profesionálnym hudobníkom, môžeme tak nazvať aj človeka, ktorý sa hudbe venuje len vo svojom voľnom čase.
 
Osobnosť populárnej hudby: www.hc.sk/hudobny-zivot/clanok/historia/…
Osobnosti populárnej hudby: sk.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%A1_pop…
 
Interpreti skupiny: hudba.zoznam.sk/interpreti/
Elán texty pieseň album: hudba.zoznam.sk/elan/
 
 
 
Hudobné žánre
Čo je to hudobný žáner? Hudobný žáner je kategória hudobných diel, ktoré majú spoločný štýl, alebo spoločný hudobný jazyk. Hudba môže byť kategorizovaná aj podľa iných ako hudobných kritérií, ako je napríklad geografický pôvod, geografické oblasti môžu byť charakterizované piesňami, ktoré môžu zahrnuté v rôznych hudobných podžánroch.
 
 
Alternatívnorockové skupiny: sk.wikipedia.org/wiki/Kateg%C3%B3ria:Slo…
 
 
Progresívno rockové skupiny: sk.wikipedia.org/wiki/Kateg%C3%B3ria:Slo…
 
 
Koncerty festivaly
Načo sa orientujú hudobné festivaly? Hudobný festival je druh festivalu orientovaný na hudbu a činnosti s ňou spojené. Väčšinou býva hudobný festival prehliadkou interpretov zameraných na určitý hudobný žáner ako napríklad pop, rock, metal, jazz, punk rock, elektronická hudba alebo môže ísť o multižánrové festivaly.
 
 
Aktuálne koncerty: www.citylife.sk/koncerty
 
Kam na podujatie? hudba.zoznam.sk/podujatia/
 
 
 
Populárna hudba na Youtube
Chcete si vypočuť dobrú hudbu? YouTube je internetová databáza filmov, väčšinou krátkych videí. YouTube založil Chad Hurley v roku 2005 a v novembri 2006 ho kúpilo Google. V súčasnosti ide o najväčší svetový systém na zdielanie filmových súborov na internete.
 
Populárna hudba na youtube: www.youtube.com/playlist?list=PLxNHf20wk…
Najlepšia slovenská hudba: www.hudbicka.weblahko.sk/Pop-a-moderna-h…
 
 
 
Hudobné rádia
K čomu slúži internetové rádio? Internetové rádio alebo e-rádio je rádio, pri ktorom je jeho program šírený v digitálnej forme cez internet. Čo sa týka vysielania a prijímania zvuku je podobné klasickému rádiu. Na druhej strane ale je odlišné od podcastingu, pri ktorom sa vyžaduje sťahovanie relácií (dát) a takisto nemá nič spoločné s poskytovaním obsahu na želanie (zo zoznamu).
 
Program internetového rádia: www.newmodelradio.sk/program/
 
Najhranejšie piesne: hudba.zoznam.sk/rebricky/radio/
Slovenská aj zahraničná hudba: www.karaoketexty.sk/p/stc/slovenska-cesk…
Novinky na play liste: www.newmodelradio.sk/music/
 
Slovenské rádiá: www.radia.sk/radia/fm.html
 
Slovenské rádiá online: www.spustit.sk/radia-online-zdarma/
 
 
Hudobné televízie
Čo je to televízny program? Televízny program alebo program je súhrn vysielaných komunikátov, resp. presnejšie súbor relácií, televíznych diel ap. zostavených do dramaturgicky komponovaného celku, obsahujúci spravodajsko-publicistické, umelecké, hudobné a zložené relácie, a to vlastné alebo adaptované.
 
 
Ktorú televíziu hľadáte? www.spustit.sk/hudobne-tv-online/
Televízie zo sveta: sk.tvlink.cz/hudba/
Satelitné televízie programy: sk.freesattv.tv/zoznam-programov
 
 
E-shopy
Čo je to internetový obchod? Internetový obchod alebo e-shop alebo e-obchod alebо online obchod je obchod na internete. “Opakom” internetového obchodu je najmä klasický, v tejto súvislosti prezývaný “kamenný” obchod.
 
Deluxe music zahraničné: www.wavemusic-shop.de/
Aký štýl hľadáte? www.discogs.com/search/
 
Rôzne štýly: www.markman.sk/
CD LP DVD:  www.hummelmusic.sk/
 
 
Knihy časopisy
Kniha je nejasne definovaný termín. Bežné definície sú nasledovné: definície s dôrazom na fyzické hľadisko: súhrn (potlačených alebo prázdnych) listov papiera, pergamenu, velínu, látky alebo iného materiálu zopnutý pozdĺž jednej hrany (bez ohľadu na to, či má alebo nemá dosky či puzdro)  táto definícia teda zahŕňa okrem slovesných diel aj rôzne záznamníky, albumy a podobne.
 
Nový populár: www.popular.sk/
Ako sa rodila hudba? www.martinus.sk/?uItem=120725
 
 
 
 
Weby o hudbe
Čo je to web page, kde je uložený? Web page je dokument obsahujúci hypertext, obrázky a iné multimediálne prvky uložený obyčajne na webovom serveri prístupný prostredníctvom služby World Wide Web v sieti Internet. Zobrazuje sa používateľovi pomocou webového prehliadača.
 
 
Singel finalistky superstar: hudba.zoznam.sk/spravy/14-03-2016-finali…
 
 

Comments are closed.