Pomôcky

Dátum zberu: 28.07. 2013
Strana 1 z približne 7 výsledkov
 
Čo je to glukomer?
 
m4
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk.
 
Glukomer
Glukomer je prístroj určený k domácemu meranie glykémie, tzv self-monitoring (sebakontrola) glykémie. Glykémie je u nediabetikov automaticky meraná receptormi na β-bunkách, ktoré podľa glykémie ovplyvňujú množstvo vylúčeného inzulínu.
 
Inzulínová pumpa
Inzulínová pumpa je prístroj pre aplikáciu inzulínu určený prevažne pre liečbu diabetes mellitus I. typu. Liečba kontinuálnou subkutánnou infúziou inzulínu inzulínovou pumpou najviac napodobňuje prirodzenú sekréciu inzulínu, a preto je doteraz najlepším variantom diabetickej liečby.
 
Inzulínové pero
Inzulínové pero je pomôcka pre podkožnú aplikáciu inzulínu. Inzulínové pero má väčšina diabetikov liečených inzulínom.
 
Umelý pankreas
Umelá slinivka je technológia vo vývoji, aby pomohol ľuďom s diabetom automaticky kontrolovať hladinu glukózy v krvi tým, že náhradné endokrinnú funkciu zdravej slinivky . Existuje niekoľko dôležitých exokrinnou (tráviaci) a endokrinné (hormonálne) funkcií pankreasu, ale je nedostatok inzulínu produkcie, ktorá je motivácia vyvinúť náhradu. Zatiaľ čo súčasný stav liečby inzulínovou výmenu je oceňovaný pre svoju záchranu života schopnosti je úlohou ručné riadenie hladiny cukru v krvi inzulín sama je náročná a nedostatočné.
 

Comments are closed.