Nefropatia

Dátum zberu: 02.11. 2013
Strana 1 z približne 23 výsledkov
 
Nefropatia
 
m4
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
 
Nefrológia
Systémové podmienky, ktoré ovplyvňujú obličky (napr. diabetes a autoimunitné ochorenia) a na systémové problémy, ktoré sa vyskytujú v dôsledku problémov s obličkami (napr. renálna osteodystrofia a hypertenzia), sú tiež študoval v nefrológii.
 
 
Nefritída – zápal obličiek
Nefritída je najčastejšou výrobca glomerulárnej zranenia. Jedná sa o narušenie štruktúry glomerulárnej so zápalovou bunkovou proliferáciou. To môže viesť k zníženiu prietoku krvi glomerulárnej, čo vedie k zníženej vylučovanie moču (oligúria) a uchovávanie odpadu (urémia).
 
 
Polycystická choroba obličiek
Obličky sú orgány, ktoré slúži niekoľko základných regulačných rolí v stavovcoch zvierat. Sú nevyhnutné v močového ústrojenstva a tiež slúži homeostatické funkcie ako regulácia elektrolytov, udržiavanie acidobázickej rovnováhy a regulácia krvného tlaku (cez udržiavanie rovnováhy vody a soli).
 
 
Onconephrology
Najbežnejšia forma ochorenia obličiek u pacientov s rakovinou je akútne poškodenie obličiek (AKI), ktoré môžu byť zvyčajne kvôli hypovolémia vracanie a hnačka, ktoré sa vyskytujú nasledujúce chemoterapii alebo občas kvôli obličkové toxicitu chemoterapeutík.
 
 
Hematúrie
Hematúria znamená v medicíne prítomnosť krvi v moči. Jedná sa o príznak, ktorý môže mať veľa príčin. Najčastejšie sa objavujú červené krvinky (erytrocyty) v moči, čo môže byť známka nádoru, prípadne úrazu obličiek, močovodu, močovej trubice, močového mechúra alebo prostaty.
 
 
Proteinuria
Proteinúria je prítomnosť bielkoviny v moči. Za normálnych okolností je v moči prítomné len malé množstvo bielkovín a ich zvýšenie je najčastejšie známkou ochorenia močového ústrojenstva.
 
 
Glomerulonefritída
Je to ochorenie, ktoré spôsobuje zápal malých filtračných jednotiek v obličke nazývaných glomerulus. Toto ochorenie môže nastať náhle, často ako dôsledok iných zápalových ochorení. Rovnako sa však môže vyvíjať počas viacerých rokov a spôsobovať postupné znižovanie funkčnosti obličiek.
 
 
Obličkové kamienky
Existuje niekoľko typov obličkových kameňov v závislosti od typu kryštálov, z ktorých sa skladajú. Väčšina kameňov je zložená zo šťavelanu vápenatého, ďalej z fosforečnanu vápenatého, zriedkavejšie sa objavujú struvitové kamene vytvárané baktériami štiepiace močovinu u ľudí s infekciami vylučovacieho traktu.
 
 
Renálna osteodystrofia
Kostná patológie, ktorá sa vyznačuje nedostatkom mineralizáciu kostí, ktorá je priamym dôsledkom elektrolytov a endokrinné permutácie bez pevných bodov, ktoré sprevádzajú chronické ochorenie obličiek. Renálna osteodystrophy možno ďalej rozdeliť do metabolických stavov spojených s vysokou alebo nízkou kostnou obrat.
 
 
Dna
Dna, odborne arthritis Urica (v niektorých prameňoch arthritis uratica), tiež zvaná pakostnica či podagra, je metabolické ochorenie, porucha odbúravanie purínov, ktoré sa vyznačuje nadmernou produkciou kyseliny močovej.
 
 
Chronické onemocnenie obličiek
Chronické ochorenie obličiek, tiež známy ako chronické ochorenie obličiek, je progresívna strata funkcie obličiek po dobu niekoľkých mesiacov či rokov. Medzi príznaky zhoršenia funkcie obličiek sú nešpecifické a môžu zahŕňať pocit celkovej nevoľnosti a zažíva zníženú chuť do jedla.
 
 
Vyšetrenie obličiek
Ultrazvuk – Sonografia, Biopsia obličiek, Angiografické vyšetrenie obličiek -vyšetrenie ciev, ktoré pomáha vylúčiť zúženie ciev v obličkách, EKG – ochorenia obličiek postihujú sekundárne aj srdce, EKG odhalí jeho stav a prípadné poškodenie, RTG vyšetrenie pľúc – hromadenie tekutín v dôsledku obličkového ochorenia môže spôsobiť poškodenie pľúc, ktoré pomôže odhaliť röntgenové vyšetrenie, vyšetrenie hladiny kreatínu, vyšetrenie moču.
 

Comments are closed.