Močový mechúr

Dátum zberu: 02.11. 2013
Strana 1 z približne 26 výsledkov
 
Močový mechúr
 
m1
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
 
Močový mechúr
Ľudský močový mechúr je odvodená embryá z urogenitálneho sínusu a, to je najprv spojený allantois. U mužov je základnou močového mechúra sa nachádza medzi konečníkom a lonovou kosťou. Je lepší ako prostaty, a oddelil sa od konečníka, ktoré rectovesical výkopu.
 
Moč
Je typicky sterilný tekuté vedľajší produkt z tela vylučovaný obličkami pomocou procesu nazývaného močenie a vylučuje cez močovú trubicu . Bunkový metabolizmus vytvára početné vedľajšie produkty, mnoho bohaté na dusík , ktoré vyžadujú odstránenie z krvného riečišťa .
 
Močenie
Močenie, tiež známy ako medicínsky močenie, močenie, uresis, alebo, zriedka, emiction a známy hovorovo pod rôznymi menami, vrátane cinkanie, ciká, weeing a pissing, je uvoľnenie moču z močového mechúra cez močovú trubicu von z telo.
 
Diuretikum
Diuretikum je liečivo alebo rastlinná droga navodzujúce zvýšenú diurézu (vylučovanie) vody a elektrolytov v moči. Vedľa navodenie diurézy sa na výslednom efekte podieľajú aj iné mechanizmy, napr vazodilatačné zložka.
 
Močová inkontencia
Medzi najčastejšie typy močovej inkontinencie u žien je stresová inkontinencia moču a vyzývame močovej inkontinencie. Ženy s oboma problémami majú zmiešané inkontinencie. Stresová inkontinencia moču je spôsobený stratou podpory močovej trubice, ktorá je zvyčajne dôsledkom poškodenia panvového podporných štruktúr v dôsledku pôrodu.
 
Stresová časté močenie
Močenie, tiež známy ako medicínsky močenie, močenie, uresis, alebo, zriedka, emiction a známy hovorovo pod rôznymi menami, vrátane cinkanie, ciká, weeing a pissing, je uvoľnenie moču z močového mechúra cez močovú trubicu von z telo.
 
Nedobrovoľný únik moču
Urgentná inkontinencia je forma močovej inkontinencie charakterizuje nedobrovoľný únik moču vyskytujúce sa bez zjavného dôvodu, zatiaľ čo pocit nutkania na močenie, náhla potreba alebo nútenie na močení.tělo.
 
Prostata a jej funkcia pre mechúr
Prostaty (menej obyčajne prostatosis) je zápal z prostaty žľazy. Prostaty je zaradený do akútnej, chronickej, zápalové prostatitídy asymptomatické a syndróm chronickej panvovej bolesti.
 
Zväčšená prostata a mechúr
BPH zahŕňa hyperplázie prostaty, stromálne a epiteliálne bunky, čo vedie k vytváraniu veľkých, pomerne samostatných uzlov v periuretrálnej oblasti prostaty. Pri dostatočne veľké, uzliny kompresiu uretry kanál spôsobiť čiastočné, alebo niekedy takmer kompletný, obštrukcie uretry, ktorý narúša normálny tok moču.
 
Fóbia z močenia
Niektorí ľudia majú krátke, izolované epizódy močových ťažkostí v situáciách, kedy ostatní ľudia sú v tesnej blízkosti. Paruresis však presahuje jednoduchú stud, rozpaky, strach z ožiarenia, alebo zo strachu, že budú súdení za to, že sú schopní sa vymočiť.
 
Rakovina močového mechúra
Rakovina močového mechúra je niektorý z niekoľkých typov malígnych ochorení vyplývajúce z epiteliálnej výstelky (tj urotelu) z močového mechúra. Zriedka močový mechúr sa jedná o non-epiteliálne rakoviny, ako je lymfóm a sarkóm, ktoré však zvyčajne nie sú zahrnuté v hovorový termín “karcinóm močového mechúra.
 
Infekcia močového mechúra
Infekcia močových ciest sa vyskytujú častejšie u žien ako u mužov, pričom polovica žien, ktoré majú aspoň jednu infekciu u nejakého bodu v ich životoch. Recidívy sú časté. Medzi rizikové faktory patrí ženskej anatómii, pohlavný styk a rodinnej anamnéze
 
Kŕče močového mechúra
Močového mechúra kŕč je kontrakcie močového mechúra, ktorá vytvára nutkanie na močenie, niekedy sprevádzané extrémnej bolesti. Inkontinencia môže dôjsť, ak je močový mechúr kŕč pokračuje, rovnako ako kontrakcie donúti moč von.
 
Poškodené svaly okolo mechúra
Patofyziológia stave výsledkov plasticity neurónov spojené s močovým mechúrom aferentných a motorických neurónov innervating externé uretrálnu zvierač. Symptomaticky, ľudia s týmto ochorením zvyčajne dochádza denné a nočné pomočovanie, retencia moču a často majú v anamnéze močových ciest a infekcie močového mechúra.
 
Močové kamienky
Močové kamene sú malé čiastočky, ktoré môžu tvoriť v močovom mechúre. Vo väčšine prípadov močové kamene sa vyvíjajú, keď moč sa stáva veľmi koncentrovaná alebo keď je človek dehydrovaný. To umožňuje minerálov, ako je vápnik alebo horčík kryštalizovať a tvoriť kamene.
 
Zápal močového mechúra
Príznaky z dolných močových ciest patrí bolestivé močenie a časté močenie buď alebo nutkanie na močenie (alebo oboje), zatiaľ čo tí pyelonefritrídy patrí horúčka a bolesť v boku vedľa príznakov nižšiu infekcie močových ciest.
 
Krv v moči
Hematúria, je prítomnosť červených krviniek (erytrocytov) v moči. To môže byť idiopatická a / alebo benígne, alebo to môže byť známkou toho, že je obličkový kameň alebo nádor v močových cestách (obličky, močovody, močový mechúr, prostata, a močovej trubice), v rozsahu od triviálne smrteľné.
 
Zápal vrstiev mechúra
Nebobolestivý syndróm močového mechúra (tiež IC / BPS) je chronické zápalové ochorenie podslizničními a svalovej vrstvy močového mechúra.
 
Príliš časté močenie
Charakteristickým príznakom hyperaktívneho močového mechúra je naliehavosť, ale diagnóza je tiež časté močenie, časté prerušovanie spánku kvôli potrebe močiť (nykturia), a močením neúmyselne nasledovať nutkanie pokračovať (urgentná inkontinencia).
 
Neschopnosť začať močiť
Močový mechúr je orgán, ktorý zbiera moč vylučovaný obličkami pred likvidáciou zo strany močenie. Moč vstupuje do močového mechúra cez močovody a výstupov cez močovú trubicu.
 

Comments are closed.