Dvanástník

Dátum zberu: 01.04. 2014
Strana 1 z približne 11 výsledkov
 
Hormóny dvanástnika
 
m12
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk.
 
Hormóny dvanástníka
Duodenum je z veľkej časti zodpovedný za rozdelenie potravín v tenkom čreve pomocou enzýmov . Klkov dvanástnika sú listovej vyzerajúci vzhľad, ktorý je histologicky identifikovateľné štruktúru. Brunner žľazy , ktoré vylučujú hlien , sa nachádzajú iba v dvanástniku. Duodenum stena sa skladá z veľmi tenkej vrstvy buniek, ktoré tvoria muscularis sliznice . Duodenum je takmer úplne retroperitoneálna . To má tri časti a každá časť má svoj vlastný význam
 
Hormón cholecystokinin
Má na starosti stimulovať spracovanie tukov a bielkovín
 
Hormón inkretín
Stimulluje hladinu zníženia cukru v krvi. Spomaľuje vstrebávanie živín tráviacim traktom: spomaľuje vyprázdnenie žalúdka. Potrebu sa najesť.
 
Hormón gastrín
Stimuluje tvorbu žalúdočných kyselín
 
Hormón sekretin
Stimuluje činnosť slinivky brušnej a ph dvanástorník a tam sa aj tvorí
 
Hormón cholecystokinin
Má na starosti pocit nasýtenia. Stimuluje trávenie tukov a bielkovin. Potláča hlad. A vzťah závislosti a tolerancia morfínu, ópia a heroinú
 
Hormón somatostatín
Klasicky inhibičný hormón. Reguluje vylučovanie iných hormonálnych látok. Somatostatín reguluje hladinu inzulínu a glukagónu. Tvorí sa žalúdok, pankreas a tenké črevá.
 
Hormón neuropeptid Y
Zvyšuje chuť k jedlu. Štúdie myšiach a opiciach ukazujú, že opakované stres – a high- tuk , high- cukor stravy – stimulovať uvoľňovanie neuropeptid Y, čo spôsobuje tuku vybudovať v bruchu. Nedostatok vedie k cukrovke. Má vyrazný vplyv na stres a kde sa ukladá v tele tuk. Anorexia a bulímia. Zvýšenie príjmu potravy a ukladanie energie vo forme tuku, znižuje úzkosť a stres, znižuje vnímanie bolesti, znižuje dobrovoľný príjem alkoholu, zníženie krvného tlaku, a ovládanie epileptické záchvaty
 
Hormón ghrelin
Je horón zodpovedný za hlad. Podporuje prepojenie nervových buniek.
 
Hormón obestatin
Zvyšuje chuť k jedlu. Pomer obestatínu ku ghrelinu má vplyv na draždíve hrubé črevo. Prípadne vzťah k obezite. Učinok aj na diabetes, teda cukrovku.
 
Hormón motilin
Stimuluje systém trávenia a distribúcie. Stimuluj uvoľnenie tráviacich žliaz. Učinok aj na diabetes, teda cukrovku. Každých 100 minút sa uvoľňuje do krvi.
 

Comments are closed.