Diabetická noha

Dátum zberu: 28.07. 2013
Strana 1 z približne 10 výsledkov
 
Čo je to diabetická noha?
 
Pripravil pre Vás: terapeut Saša Pueblo
https://cimax.sk/lieky/sasa-pueblo
sasapueblo@meditacia.sk 
 
m8
 
Diabetická noha
Diabetická noha je rámcový termín pre zdravotné problémy dolných končatín, ktoré sa vyskytujú hlavne u diabetikov, u pacientov trpiacich metabolickou poruchou cukrovkou. Diabetická noha charakterizovaná ako zvredovatenie alebo poškodenie tkanív nôh u diabetikov spôsobené neuropatiou a ischémiou, ktoré je väčšinou sprevádzané infekciou.
 
Diabetický vred
Extracelulárnej matrix (alebo “ECM”), je vonkajšia štrukturálny rámec, ktorý bunky pripojiť v mnohobunkových organizmov. Dermis leží pod epidermis, a tieto dve vrstvy sú spoločne označované ako koža. Kožné koža je predovšetkým kombinácia fibroblastov rastúcich v tejto tabuľke. Konkrétny druh ECM spojivových tkanív často líšia chemicky, ale kolagén všeobecne tvoria podstatnú časť štruktúry.
 
Jód – betadine
PVPI sa pripravuje v koncentráciách 3 až 10% vo forme vodného alebo etanolového roztoku, spreje, chirurgické kúpele, masti alebo tampónov. Je k dispozícii bez predpisu pod generickým názvom “jódovaný povidón” (povidón-jód, povidonum iodinatum, Jódpolyvidón) alebo obchodnými názvami Betadine, Braunol, (v Česku) Jodisol a radom ďalších.
 
Liečba ozónom
 
Mikroskopická huba Pythium oligandrum
 
Aké bylinky sú na diabetes vhodné ?
 
Liečba kože rybičkami
 
Larvoterapia mušími larvami
 
Liečba diabetickej nohy prístrojom BioTorus
 

Comments are closed.