Ako zvyčajne som požiadal svoje vnútro, aby sme spolu meditovali. V mojich predstavách sa objavuje žena, ktorá je oblečená v šatách indického bojovníka. Na sebe má voľné a dostatočne široké hodvábne nohavice a košeľu. Začína sa tanec s pekne vyzdobenou šabľou.

Tanečnica predvádza svoje bojové umenie spojené s akrobatickými ukážkami bojového majstrovstva. Postupne si tanečnica začína šabľou odrezávať jednotlivé časti tela. Začína nohami, potom prídu na rad ruky, hlava a nakoniec rozreže aj ostatnú časť tela. Z tanečnice sa objavia len dve dlane, ktoré neustále držia šabľu.

Táto šabľa je vojenská, používaná na boj zblízka. Tieto ruky zapichujú meč do tvrdého drevitého podkladu. Meč sa stráca a dve ruky začínajú cvičiť akupresúrne tlaky prstov sami na seba. Ide o cvičenie nazývane prstové modi. Tieto ruky sa stávajú mojimi rukami a ja sa usadím do lotosového sedu, tak typického pre jogínsku meditáciu.

Po chvíli sa objavuje znovu na scéne šabľa. Začína ma sekať po centimetroch a to vodorovne od hlavy až po chodidlá. Keď dokončí tento sekací rituál, začne ma sekať horizontálne od hlavy až po nohy na centimetrové pásiky. Takto posekaný na kocky stále držím pokope v lotosovom sede. Znovu sa objavuje šabľa a tentokrát do mňa vyrezáva postupne valcovité otvory, potom mi v celom tele robí kockaté otvory a keď toto dokončí, tak nasledujú trojuholníkové otvory.

Nakoniec ma šabľa doseká na hromadu múky. Z tejto kopy buniek postupne vyrastám do kozmických rozmerov. Mám pocit veľkosti našej zemskej galaxie. Prstami rúk sa môžem dotýkať jednotlivých planét, ako obor v rozprávkovom svete. Postupne nadobúdam pocit, že sa stávam galaktickým priestorom rozširujúcim sa všetkými smermi. Vo vnútri svojej duše pociťujem nekonečný kľud a blaženosť. Teraz už končím, aby som si tento stav mysle mohol naplno vychutnať.

Pridaj komentár