Výskum Sašu Puebla

dátum: 10.07.2020

Je asi čas napísať, čo máme nové vo výskume duchovna. Takisto je rozumné si pripomenúť, o čom je takýto výskum ezoteriky a duchovna. Vývoj duchovna a ezoteriky má svoju históriu a na začiatok sa ňou budeme zaoberať. Potom si niečo povieme o duchovne a jeho vývoji v stredoveku. Tak isto zhodnotím vývoj a výskum ezoteriky mojím zoskupením.

Pokiaľ to začneme rozoberať od začiatku, a teda zvieracieho sveta a časovo sa posunieme do minulosti, ide o milióny rokov p.n.l., je to svet zvierat a o nejakej plánovanej činnosti nemôže byť ani reč. Ale z pohľadu antropológie ako vedy o vývoji života na Zemi možno hovoriť o evolučnom vývoji na základe prispôsobovania sa meniacemu okoliu. Vplyv kozmu k tomu určite patrí. Niektoré zmeny na zvieratách sa po dlhom čase miliónov rokov zakotvili v ich genetickej úrovni. Teda zmeny sa prejavili a stali sa trvalé. Niektoré zmeny sa zase z genetického fontu stratili alebo zostali v zakrnutej podobe. Ide o Darwinovu teóriu vývoja druhov.

SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
TERAPEUT, LIEČITEĽ, EZOTERIK, REIKISTA NA DIAĽKU.
POTREBUJETE ODBORNE PORADIŤ OKOLO HISTÓRIE?
NEVÁHAJTE A KONTAKTUJTE MA.
ODPOVIEM KAŽDÉMU.
VSTUPNÁ KONZULTÁCIA JE BEZPLATNÁ.
POVEDZTE SVOJ NÁZOR NA DANÚ VEC.
sasapueblo@meditacia.sk

Dnes sa na zvieraciu minulosť vieme pozrieť očami genetiky a zisťujeme cez genetiku, že druhovo nám sú najbližšie krava a prasa. A preto nám tak dobre chutia . Pojedáme vlastne svojich prehistorických bratov a sestry. Ale taký je potravinový reťazec. Teda vývoj v zvieracej ríši je skôr o genetických poruchách. Nemá vedomú formu vývoja ako dnes.

V praveku sa praveký človek snaží o určité duchovno a vyvíja ho ako pokus a omyl, alebo je to dobré a berieme to. Abstraktné myslenie je slabučké. Samozrejme, robíme aj výskum pravekého prístupu k duchovnu ako sú jaskynné kresby, kostné pozostatky, archeologické vykopávky. Osobne k tomu pridávam veštecký výskum artefaktov z tohto obdobia. Používa sa na to vedomie zvieraťa somára a ľudskej mysle, ktorá sa vie prepadnúť do informačných polí v magmatickom jadre Zeme, prípadne v jej magnetickom poli. Je to klasická metóda typická pre ezoterický výskum.

Potom tu máme techniky astrálnej projekcie, kde vo svojom tele vytvorím vysoké hodnoty jednak melatonínu, a potom aj ketamínov. Ide o látku, ktorú dávajú pacientom pred operáciou a spôsobuje totálny kľud svalov. Potom ide astrálna projekcia uvoľnenia psychiky človeka a putovanie po celej našej planéte. Teda putujem do oblasti kultových stavieb a v rámci reiki kumulujem v tejto oblasti energie z reikistov. A potom vedomie zvieraťa somára a niečo ako oživenie tradícií, ktoré sa na kultových miestach sa praktizovali. Medzi archeologickým a ezoterickým výskumom je poriadny rozdiel. Ezoterický výskum získa reálny pohľad na dianie v minulosti. Bohužiaľ, archeológovia si často prikrášľujú minulosť a to určite nepotrebujeme pre reálnu ezoterickú prax.

Určité nové možnosti priniesol stredovek alebo pád Rímskej ríše. V kláštoroch sa vývoj ubral k vzniku novodobých náboženstiev, kde prednosť dostal človek a nie duchovno. Bolo to správne vo vývoji ľudskej civilizácie. Civilizácia sa rozvinula a dosiahla dnešných rozmerov a dnešného blahobytu. No celkovo sa udial odklon od duchovnosti a mimoriadnych schopností. Venujem sa nezaujate náboženstvám po celom svete. Osobne je mi príjemný budhizmus. Ale najviac duchovna v sebe skrýva kresťanstvo. Som osobne vďačný každému, čo udržuje duchovné hodnoty kresťanstva.

V poslednom čase som sa orientoval na výskum dejín vatikánskych pápežov. Nemal som túto oblasť naštudovanú a preskúmanú. Tak isto som pracoval na pochopení a spoznaní dejín starého Egypta. V zásade sa musí uplatňovať prístup neskutočného množstva opakovaní artefaktov starého Egypta, pozeranie relácií o starom Egypte, ale aj nácvik energetických žeziel faraónov. Kovové trubice na koncoch uzavreté a držané v rukách. Pozeráte a ukladáte do pamäte do momentu určitého oživenia v spomienkach. Teda prechádzam znovu a znovu oblasti histórie a významných udalostí a skúmam ich vývoj. Cvičím všetky techniky, ktoré naši predkovia praktizovali. A potom vyberám tie, ktoré preberieme do dnešného systému ezoteriky a duchovna. Je zásada, že nesmú škodiť zdraviu a šťastnému osudu.

Teda je tu zjavne cítiť, že som sa rozhodol preskúmať logicky a racionálne históriu ezoteriky a určitým spôsobom spraviť v histórii duchovna poriadok. Príkladom môže byť mnohoročný nácvik techník reiki. Zber poznatkov o reiki. Druhy reiki a ich zber. Vybudovanie webstránky o reiki. Pozbieral som možno 300 rôznych postupov reiki. Vystopoval som celú históriu reiki. Neustále liečim na diaľku a nie v prítomnosti stovky osôb po celom svete. Za dva roky som zasvätil na diaľku asi 200 reiki liečiteľov po celom svete. Dnes s nimi spoločne liečim. Tu si nájdete podrobnosti: https://forumzdravie.sk/onlinesasapueblo/program-radia-sasu-puebla/

Neustále uplatňujem základy vedeckého bádania. Teda vytvor zbierku a definuj bod zbierky, čo má a nemá zbierka obsahovať. Definovanie každého bodu zbierky a jeho parametre, prieskum parametrov. Ktoré prvky množiny zostanú a ktoré prvky množiny budú tvoriť podmnožinu prvkov, ktoré neprešli testami. Nepatria do limity s danými stanovenými podmienkami. Podmienky sú stanovené v štatistických hodnotách. Viem, že v ezoterike a duchovne nemožno operovať priamym dôkazom. Opatrnosť s narábaním s nepriamymi dôkazmi je jednoznačná. Na každý bod v množine vybraných bodov (postupov) uplatním matice pre dokonalé uplatnenie.

Samozrejme, takéto moderné vedecké postupy, matematická logika a matematické myslenie vedie k tomu, že ezoterika sa bude znovu vyvíjať do novej podoby. Jednotlivé oblasti budú zmenené a nastane ich ďalší vývoj. Osobne neočakávam nejaké radikálne zmeny v oblasti duchovna. Snáď iba môj vedecký prístup k ezoterike a k duchovnu. Teda upratanie duchovna. Objasnenie nejasností a záhad v duchovne na základe medicínskych prístupov. Medicínske skúsenosti, medicínsky slovník. Na jednoznačné nové prístupy si počkáte tí mladšie narodení možno o pár desaťročí. A možno vôbec.

Tu si nájdete o mojom výskume viac:
https://cimax.sk/blogy/article170-Vyskum-urinoterapie
https://facearcane.apoort.net/clanky-vyskum-urinoterapie/
https://www.meditacia.sk/3883-Vyskum-ezoteriky/
https://www.cimax.sk/blogy/article171-Reiki-a-dlhovekos%c5%a5
https://www.meditacia.sk/1297-Meditacia/4019-Teoria-prax-a-vyskum/
https://www.meditacia.sk/3883-Vyskum.../4159-Metody-testovania-vedy/


Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články

Meditacia.sk > Výskum ezoteriky > Výskum Sašu Puebla

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2020 Saša Pueblo