Reiki kurz VI.

dátum: 19.08.2004

V tomto príspevku sa budeme venovať ďalšiemu zasväteniu do Reiki energii vlastného tela. Precvičíme si predchádzajúce zasvätenia a budeme sa venovať technikám pránického vnímania, pohybu, dýchania v jednotlivých centrách. Tento zápis má aj autentickú nahrávku MP3.

Na začiatok cvičení je potrebné si uvedomiť, že mnou presadzované Reiki je Reiki, pri ktorom sa reikista lieči sám a bioenergie, ktoré vytvorí alebo pritiahne do svojho fyzického tela, si ponecháva pre vlastnú potrebu.

V prvom cvičení sa každý vsugeroval, že vykonáva ťažkú fyzickú prácu. Toto naladenie prenáša do každého základného centra tvorby bioenergie. Teda koncentrácia do oblasti ústnej dutiny a pocit ťažkej práce. Ďalšia koncentrácia so sugeráciou sa prevádza v oblasti temenného mozgu, ďalej mozočku a nakoniec v oblasti pupku.

Pokračujeme v stupňovaní tvorby bioenergie tým, že v každom centre si postupne vizualizujeme jednotlivé Reiki znaky a to sú ruka, chodidlo, oko, ucho, pery. Každý znak odcvičíme v jednotlivých centrách. Znaky cvičíme postupne a to takým spôsobom, aby sa stupňovalo množstvo vytvorenej bioenergie na preliečenie. Neustále sa vraciame k predstave ťažkého kulturistického pohybu. Táto sugerácia je nutná na dynamický chod energií Reiki.

Po tomto cvičení nasleduje znovu koncentrácia do jednotlivých základných centier, ale s tým, že si vsugerujeme predstavy, že jednotlivé centrá Reiki sa môžu hýbať, že sa dá nimi počúvať zvuk, že týmito centrami sa dá hovoriť, dýchať, vidieť a počúvať. V jednotlivých centrách musí byť silná sugerácia týchto stavov. Všetka sugerácia sa prevádza tak, aby sa koncentrovalo viacej energie a aby bola silnejšia. Neustále ide o pránickú sugeráciu ťažkého pohybu.

Po aktívnej dynamizácii jednotlivých centier prichádza na rad samotné preliečovanie a to dynamizáciou Reiki centier. Nahromadená bioenergia sa koncentruje do jednotlivých orgánov v tele s pocitom, že orgány sú mierne choré a treba, aby sa vyliečili. Tak isto je možné aktívne preliečovať oblasti imunitného systému ako sú nosné mandle, krčné mandle, obličky, slezina a oblasť slepého čreva. Vyhýbame sa priamej liečbe detskej žľazy, aby sme si nespôsobili astmatické bioenergie. Snažíme sa preliečovať v samotných orgánoch a častiach tela hlavne disharmonické miesta. Neustále tvoríme a zahusťujeme bioenergiu v jednotlivých centrách tvorby bioenergie Reiki.

U tých, ktorí sa zasväcovali u iných liečiteľov Reiki je potrebné, aby zosatú bioenergiu z prírodných zdrojov vrátili po zosatí naspäť a potom ju zosali znovu do svojho fyzického tela. Upozorňujem, že pri klasickom Reiki bioenergia preteká iba cez vás a lieči hlavne druhé osoby a preto pre vlastnú liečbu treba postupovať takto. Energia zostáva vo vás a preliečuje vás.Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Reiki > Reiki pre seba > Reiki kurz VI.

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo