Rezonančné Reiki a cvičenia

dátum: 16.06.2004

V tomto príspevku sa zaoberám prepojením Reiki systémov s klasickým Reiki. V tejto kombinácii sa Reiki prepája na blikanie, bubnujúce zvuky a kmitajúce domáce spotrebiče. Kľúčové slová sú Reiki, Silva, terapie, psychika, hypnózy, fajčenie.

Na začiatku cvičenia sme sa znovu postupne skoncentrovali do oblasti ústnej dutiny s predstavou rúk, ktoré niečo prstami stáčajú. Tu sme podržali koncentráciu dlhšie a vytvorenú bioenergiu sme presúvali do nervového systému a neurónov šedej kôry veľkého mozgu, mozočku v zadnej časti mozgu, do oblasti stredného mozgu, miechy a brušných neurónových zhlukov s cieľom vplývať na psychické pomery vo vlastnom tele. Pokračovala intenzívna koncentrácia do oblasti spánkových lalokov tesne nad ušami. Tu sme si predstavovali ruky, sú priložené na telo s tým, že sa mierne trasú a kmitajú. Pokračovala koncentrácia do mozočku v zadnej časti hlavy. Tu sme si znovu predstavovali z pamäte ruky, ktoré trhaným spôsobom kreslia po tele a orgánoch rôzne Reiki znaky. Nasledovala koncentrácia do oblasti pupku, kde sme si vložili predstavu, rúk, ktoré chvíľu tlačia orgány tela a zároveň tlak uvoľňujú. Takto sme prešli všetky bioenergetické centrá v našom tele s cieľom vyrobiť kmitajúce a vibrujúce Reiki energie, ktoré budú potenciálne schopné pôsobiť do oblasti ľudskej psychiky. Pokračovali sme v cvičeniach ďalej a prioritne sme sa zamerali na vrstvy šedej kôry mozgovej. Tu sme si vizualizovali na povrchu mozgu 3 až 7 vrstiev pavučín a drobných pavúčikov. Všetko husto na sebe. Zároveň sme sa usilovali tieto vrstvy a predstavy pavúčikov čo najviac utíšiť a nastoliť čo najväčší kľud a pasivitu. Takto sme prešli aj na vrstvy neurónov v mozočku, strednom mozgu, mieche a brušnom mozgu. To sme dosiahli základný stav na prácu vo vlastnej psychike. U tých, ktorí majú už zasvätenia Reiki u iných Reiki majstrov, som odporúčal zosávať bioenergiu z okolia v určitých impulzoch. Teda chvíľu zosávajú a chvíľu nezosávajú. Takto to opakujú dookola. Tak isto som všetkých upozorňoval na to, že teraz neliečia iných, ale seba. Teda treba nastoliť prvok tvrdého sebectva. Bežné Reiki je v prvom rade nastavené na liečbu iných ľudí. Tu je to ináč a treba vytvoriť rozumný pomer svojich energií a energií, ktoré prisúvate z vonkajších zdrojov.
Mohli sme prikročiť k ďalšiemu cvičeniu, kde Reiki systém prepájame na hypnotické a sugestívne techniky. Ide vlastne o vytvorenie určitých predstáv, ktoré uvedú utíšenú myseľ do hlbších hladín a umožnia v psychike pracovať efektívnejšie. Hypnotické techniky možno použiť vtedy, keď sa u vás prejavia nežiaduce psychické reakcie a potrebujete týmto prejavom starých návykov odolať. Napríklad fajčiar dostane neodolateľnú chuť si zafajčiť. Miesto fajčenia si otvorí rezonančné Reiki a pomocou rôznych obrazov sa uvedie do stavu, v ktorom odolá starému pokušeniu. V tomto stave zostane dovtedy, kým odoznie nutkanie na cigaretu. Začína predstavou ničnerobenia, pocitom únavy, predstavuje si, ako relaxuje a je príjemne uvoľnený. Teda uvádza sa do stavu pasivity a nedovolí svalom a rukám siahnuť po cigarete. Vizualizuje si bilboard, ako skončí, keď bude fajčiť ako fabrický komín a čo ho bude následná liečba stáť. Potom si vizualizuje bilboard s reklamou, ako zahadzuje cigaretu a je zdravý. Nasleduje fáza vizualizácie, ako prekonáva predstavu siahnutia po cigarete. Opakuje vo svojej mysli neustále predstavu a pocit, ako odhadzuje a ničí cigaretu, kým nemá pocit, že všetko zvládne. Nasleduje ďalšia fáza a to ponorenie sa do hlbších hladín pasivity, z ktorých sa preberie až o nejakých 10 až 30 minút. Kľudne sa dá v tomto stave zaspať. Nahadzuje si nasledovné predstavy: pocit zaspávania, pocit snenia, pocit blikajúceho svetla, pocit tečúcej vody, pocit rotujúceho kotúča, pocit plameňa sviečky, spomienky na rozprávky, pocit plávania a podobne. Dostane sa do stavu, z ktorého vyjde až po odoznení nutkania na cigaretu.

Autor: Saša Pueblo
<< Staršie články Novšie články > >

Meditacia.sk > Reiki > Reiki pre seba > Rezonančné Reiki a cvičenia

Vyhľadávanie:
Vyhľadávanie cez Google:
Stránky o ezoterike vo svete - podľa smerov
Chcete sa dať zasvätiť?
Máte zdravotný problém?
Máte psychický problém?
Máte partnerský problém?
Výskum ezoteriky
Chcete si pozrieť galérie?
Chcete si pozrieť Učebnicu ezoteriky?
Náš obsah trochu inak
 

RSS

Add to Google 

TOPlist
Copyright © 2019 Saša Pueblo